Suriye Elektronik Ordu'su Amerikan Ordusu'na saldırdı


Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Amerikan Ordusu’nun resmi web sitesi Suriyeli hackerlar tarafından saldırıya uğradı.Amerikan Ordusu’nun resmi web sitesi Suriyeli hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Yetkililerin açıklamasına göre sitedeki hiçbir veri çalınmadı. Amerikan Ordusu hack sonucunda, gizli yada kişisel verilerin bulunmadığını ve sadece kamuoyu bilgilendirme için kullandıklarını söylediği resmi internet sitesini geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.
Sözde "Suriye Elektronik Ordusu" siber saldırı sonrasında kendi Twitter hesabında mesaj yayınladı. Korsan grup, Suriye rejimine karşı mücadele eden isyancı güçleri kınadı. Amerikan Ordu’su Twitter hesabından hacki duyurdu ve saldırıyı fark ettikleri anda siteyi kapatark önlem aldıklarını söyledi.Suriye yanlısı rejim grubunun, AFP fotoğraf servisinin Twitter hesabı da dahil olmak üzere, son yıllarda çok sayıda haber medya sitelerinin hack olayı ile bağlantısı olmuştu. Ortadoğu'daki Amerikan kuvvetlerini denetleyen ABD Merkez Komutanlığı’nın sosyal medya hesaplarında bulunan mesajlar ocak ayında bu gurubun teşvik etmesi ile hacklendi. Bu saldırı sonucunda da Merkez Komutanlığı’na ait Twitter ve YouTube hesapları geçici olarak askıya alınmıştı.


 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt