Süper bir oyun daha start alıyor ...

Sponsorlu Bağlantılar

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Süper bir oyun daha start alıyor ...
Evvet. Oyun çok basit. Anlamlı bir kelime ile yola çıkarak ve tek bir joker harf kullanarak yeni kelimeler üreteceğiz. Örneğin Arko kelimesinden yola çıkarak Orak kelimesini elde edebiliriz. Orak ı bulan kişi tekrar anlamlı herhangi bir kelime daha yazacak ve bir sonraki kişi yeni yazılan anlamlı kelimeden yola çıkarak yeni bir kelime türetecek ve bu böyle sürüp gidecek.
İlk kelimeyi veriyorum: Bilgisayar ... ;;)

a21a

a21a

Emekli Yönetici
bu oyun devam eder aslında ama kolayını sen sormuşsun bilgisayar kelimesinin tüm harflerini kullanarak bir kelime türeteceğim diye başım döndü :wacko:

tt82

Üye
Abi bence daha rahat bi kelime ile başlatsaydın oyun devam ederdi ama malesef :bang:

ardaca

Üye
bence bi mantık hatası var! bi kere sürekli bigisayar kelimesindeki harflerle (ve bir joker hakkı) kelime kurabilcez. o yüzden çok kısıtlı olcak bence. kelime değişse bile atıyorum üstteki arko için kaç tane anlamlı kelime çıkabilir ki? (jokerler dahil) bi matematikçi olarak pek fazla değil. ama biraz geliştirilirse güzel olabilir. (yanlış anlaşılmasın eleştiri mahiyetiyle yazılmamıştır!)

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by ardaca@Apr 26 2005, 12:25 AM
bence bi mantık hatası var! bi kere sürekli bigisayar kelimesindeki harflerle (ve bir joker hakkı) kelime kurabilcez. o yüzden çok kısıtlı olcak bence. kelime değişse bile atıyorum üstteki arko için kaç tane anlamlı kelime çıkabilir ki? (jokerler dahil) bi matematikçi olarak pek fazla değil. ama biraz geliştirilirse güzel olabilir. (yanlış anlaşılmasın eleştiri mahiyetiyle yazılmamıştır!)
[post=39406]Quoted post[/post]​
Oyun yanlış anlaşılmış. Bilgisayar la ilgili kelime bulunduktan sonra bulan kişi yeni bir kelime ortaya atacak. İşte hepsi bu. Sürekli bilgisayarla uğraşmayacaksınız.
Bilgisyar la ilgili bulamadığınızdan ben cevap yazayım.
Bilgisayar ==> Bilgi diyebilirdiniz, ayar diyebilirdiniz. Herhangi bir anlam ifade etmesi yeterli. Şimdi ben bulduğuma göre hemen yeni kelime söyleyeyim.
Çanta ...
Umarım şimdi anlaşılmıştır. ;;)

prince of hell

prince of hell

Üye
ataç :artı: hediye

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
hediye ==> kedi
sigara ??? ;;)