Şükrü Ergün, Yıldırım Demirören'i İstifaya Davet Etti

Sponsorlu Bağlantılar

Kdr05

Kdr05

Üye
    Konu Sahibi
Şükrü Ergün, Yıldırım Demirören'i İstifaya Davet Etti
Galatasaray'da Şükrü Ergün, Demirören'in Melo'yla ilgili sözlerine tepki gösterdi, "Kendisi bir kulübün başkanı gibi. İstifasını bekliyoruz." dedi.1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen" 'da Yılın Sporcusu Ödülü" töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan , TFF Başkanı 'e tepki gösterdi.

Demirören'in katıldığı bir televizyon programında, Felipe 'nun, Kulübü tarafından cezalandırılması gerektiği yönünde yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Ergün şunları söyledi:

"ŞİKENİN ÜZERİNİ KAPATAN KİŞİDEN ALACAK TAVSİYEMİZ YOK"

"Federasyon başkanımız maalesef abesle iştigal etmektedir. Daha önce rahmetli başkanımız 'ı bize örnek göstermek gibi bir şaşkınlık içine düşmüş ve çizmeyi aşan beyanlarda da bulunmuştur. Dün de 'nun gönderilmesini, ona ceza vermemizi bize tavsiye etmiş, gereğinin yapılmasını istemiştir. Aslına bakarsanız, hakemine tüküren, rakip takımın teknik kadrosuna alenen küfreden oyuncuyu görmezden gelen, Türk futbolunun çökmesi ve uluslararası arenada 'nin çok kötü durumlara düşmesi pahasına şike sürecinin üzerini kapatan 'den bizim alacak hiçbir tavsiyemiz yok."

"İSTİFA ETSİN, KOLTUĞA LAYIK BİRİ GEÇSİN"

" , sportif etik konusunda konuşacak en son kişidir" ifadesini kullanan Ergün, "Aslında gereğini yapması gereken kişi kendisidir. Bir an önce gereğini yapması ve istifa edip, o koltuğu, layığıyla dolduracak birine bırakması lazımdır. Kendisi federasyon başkanı gibi değil, bir kulüp başkanı gibi davranmakta ama daha önce görev yaptığı kulübün başkanı gibi değil. Bilmem anlatabildim mi?" şeklinde konuştu.

"HAKLI GALİBİYETİMİZİN ÜZERİ KAPATILMAK İSTENDİ"

, derbisi sonrası devam eden tartışmalarla ilgili olarak, "Her derbide olmadığı iddia edilen bazı olaylar gündeme fazlasıyla getirilerek, haklı galibiyetimizin üzeri kapatılmak istendi ama biz bu oyuna gelmeyiz" ifadelerini kullandı.

"SELÇUK PROTESTOLARI HAK ETMİYOR"

Son dönemde eleştirilerin hedefi olan oyuncuları 'a taraftarlarının sahip çıkmasını isteyen Ergün, oyuncunun kendisine yapılan protestoları hak etmediğini vurguladı.

Kendilerinin Selçuk'u bağırlarına bastıklarını ve taraftarların aynı şekilde davranması gerektiğini aktaran Ergün, "Selçuk bizim çok değerli bir kardeşimiz, oğlumuzdur. Ona güveniyor ve inanıyoruz. Moralinin düzelmesini ve eski performansına kavuşmasını bekliyoruz. Yönetim olarak, kulüp olarak ve inanıyorum ki taraftarlar olarak da yanındayız" değerlendirmesinde bulundu.

, ligde kalan tüm maçları kazanma azminde olduklarını sözlerine ekledi.

 


Üst Alt