Su vadisi görüntülendi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamnoble

dreamnoble

Üye
    Konu Sahibi
Avrupa Uzay Ajansı, Mars’taki en büyük su kaynak bölgelerinden biri olan Echus Chasma’nın fotoğraflarını yayınladı.

BİLİM dünyasında heyecan yaratan fotoğraflardaki yarıkların su kaynağı olduğu sanılıyor. Yüksek çözünürlüklü stereo kameralarla (HRSC) çekilen görüntülerde Mars gezegenindeki en büyük su kaynağı bölgelerinden biri olan Echus Chasma görülüyor.
Marineris Vadisi’nin kuzeyinde yer alan Echus Chasma, 100 km uzunluğunda, 10 km genişliğinde. ’Mars’ta su var’ iddialarının araştırıldığı son dönemlerde elde edilen görüntüler ışığında araştırma yapan bilim adamları vadide su izleri olduğunu ve bir zamanlar vadide su bulunduğunu varsayıyor.
Su vadisindeki hendeklerin volkanik hareketlenmeler sonucu oluştuğu belirtildi. Yeni dataların, Mars’ın oluşumu ve jeolojik yapısına ışık tutması bekleniyor. 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
ilginç..
 
Altun.

Altun.

Üye
çizim gibi geldi bana biraz
 
SeRHaT44

SeRHaT44

Üye
ilginç
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt