Stoner Puan Farkını Kapatmaya Çalışacak..

Sponsorlu Bağlantılar

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Stoner Puan Farkını Kapatmaya Çalışacak..
Dört haftalık bir aradan sonra bu haftasonu MotoGP şampiyonası Brno'da devam edecek.

Ducati srücüsü Casey Stoner, şampiyonada Valentino Rossi ile arasındaki farkı kapatmaya istekli olduğunu belirtiyor.

Son dünya şampiyonu Stoner, şampiyonanın bitimine yedi yarış kala, Rossi'nin 25 puan gerisinde yer alıyor ve geçen sezon kazandığı bu pistte güçlü bir performans sergileyeceğine inanıyor.

"Brno güzel ama aynı zamanda da zorlayıcı bir pist. Benim favorilerim olan Mugello ve Phillip Island'a benziyor."

"Burada yeniden iyi bir sonuç için mücadele etmeliyiz. Şampiyonada puan farkını kapatmaya ihtiyacımız var. Bu kolay olmayacak ama elimizden geleni yapacağız."

Laguna Seca'daki yarıştan hayal kırıklığı ile ayrılan Stoner, Rossi ile girdiği mücadelede onu eleştirmişti. Tatili Avustralya'da geçiren genç sürücü yeniden enerji topladığını ve sezonun geri kalanı için hazır olduğunu söylüyor.

Şampiyona lideri Valentino Rossi ise Brno yarışının zor geçeceğini tahmin ediyor.

"Brno yarışının zor olacağını biliyorum çünkü Casey yine zorlu bir rakip olacak. İlk antrenmanlardan itibaren maksimum seviyede çalışmalı ve doğru ayarları bulmak için çok fazla zaman kaybetmemeliyiz. Geride yedi yarış kaldı ve hepsinin Laguna Seca'daki kadar eğlenceli olmasını hayal ediyorum."

İtalyan sürücü, dört haftalık aranın ardından tekrar yarışmak için sabırsızlandığını söyledi.