Steam'da oyunları farklı bir diske kurmak ?

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Steam'da oyunları farklı bir diske kurmak ?
Arkadaşlar dün bilgisayar topladım. 120 GB SSD ve 1 TB HDD var. Steam mecburi olarak SSD'ye kuruldu sistemin yüklü olduğu diske kurmadığım zaman hata veriyordu. SSD'ye kurdum, HDD'de " Games " adında bir klasör açtım oyunları falan oraya yükleyecektim fakat Steam o şekilde yapmıyor. Oyunu yüklerken HDD'mi seçsem bile, orda yeniden " Steam/Steamapss/common " falan diye klasörler oluşturuyor. Ben örneğin gta 4 indiriyorum diyelim, HDD'im de gamers klasöründe sadece Grand Theft Auto 4 yazsın istiyorum. Bunu yapmak mümkün müdür ?

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Kütüphane seçeneklerinden değiştir

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Malesef hocam neyse ya Steam oyunları ayrı bi klasör olarak toplanır orda artık yapacak birşey yok :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bende de ssd var 120'lik msata olarak taktım pcnin orjinal hard diski üzerinde onu depo olarak kullanıyorum. İçine program files(x86) oluşturdum. Steam oyunlarımı da oraya kuruyorum yer kaplamıyor. Steam hesabımda gta 4, hitman, ets 2, cs go ve diğer counter half life warface falan baya oyun var. Hepsi de kurulu sıkıntı olmuyor. C'ye kursam yer kalmaz :)

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Bende D'de program files ve games diye iki klasor olusturdum, sistem programlarini (directx java vs) C'ye kuruyorum, diger programlari D'de olusturdugum klasore.. Oyunlarimida games'e :)
tek sorun games klasorunun icinde ek olarak steam klasoru olustu kendi kendine :S oda cok sorun degil..

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
normal o sorun değil oyunlar steam common içine gidiyor

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
İşte bende onu istemiyordum :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
senin orayla bi işin yokki steam commonun içine atıyor sen steam'den girceksin ya da kısayoldan :)

Üst Alt