SSD Konusunda

 • 27 Temmuz 2014
 • 513 Okunma
 • 11 Cevap

 1. SSD yi DIşardan Kullanabilir Mİyim Monte Etmeden @Bilişim Profesörü
   


  Yazan: ByKatre
 2. Harici olarak kullanmak için ssd kutuları var ama sana bunu şiddetle tavsiye etmem. SSD ler i harici kullanma, onların yapısı ram gibi olduğu için bozulma ihtimali daha yüksek olur, yaptığın en ufak bir yanlışta SSD yi bozabilirsin !
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. nasıl yani :bilmm
   
 4. Sen SSD yi harici olarak kullanmak istiyorsun değil mi ? Yani aynı usb bellek gibi, istediğinde çıkarıp başka pc ye falan bağlamak istiyorsun. Eğer öyleyse yolu var ama tavsiye etmem, SSD nin ömrü kısalır :oke:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. ömrü neden azalıyor öyle :bilmm hangi ssd önerirsin extreme falan diyorlar norml ile farkı ne :D
   
 6. Hafız çok soru soruyon yaa :D Ama neyse cevaplandırayım :oke: Bak SSD lerin iç yapısı HDD ler gibi değil, yani yapısında uzun süre veri depolayamaz. Sen o SSD yi alıp, başka pc ye taktığında her şeyden önce veri kaybı yaşarsın, SSD, sınırına ulaşınca daha fazla veri alamaz, yeni veriler alabilmek için yapısındaki eski verileri silmeye çalışabilir. Bu bir ihtimal, ama olma olasılığı bana göre yüksek. SSD ler artık üretilme amacından uzaklaşıp, diğer pc lere de hizmet etmeye başlarsa (başka pc ye takmaktan bahsediyorum) haliyle o verileri yazabilmek için daha fazla enerji harcayacaktır. Yani böylece de SSD nin ömrü kısalır. SSD sana yetişmeye çalıştıkça, bozulma ihtimali biraz daha artar gibi bi şey :D Bildiğim kadarıyla xtreme ler ile normallerin farkı okuma ve yazma hızları farklı.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 7. ee bunun normal bilgisayarlarda farkı ne ben 120 gb lik aldım farklı pc ye taksam ne aynı pc ye taksam ne 120 yi geçince aynı pcde silinmiyor farklı pc de siliniyo enteresan
   
 8. Silinmesi sadece bir ihtimal. Benim sana asıl tavsiye etmememin nedeni sen onu taşıdıkça ömrü kısalacak. Ve çok ta incelemeye gerek yok aslında, yapıları böyle ssd lerin ;)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. anladım ama taşıma olayında neden ömür kısalıyor onu anlamadım :D
   
 10. SSD bu :D Şöyle düşün, kendi ram ini çıkarsan başa pc lere taksan böyle 1 yıl kullandıktan sonra arızalanmaya başlamaz mı ;)
  ---
  Ya da en sonunda bi pc de kısa devre yapar, bizzat denedim bunu. Hem de 1 yıl da sürmedi. Sadece bi kaç saat ve yanık kokuları :D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  ByKatre bunu beğendi.
 11. olabilir tamam teşekkür edrim :D bayramınız müberek olsun inşallah :D
   
 12. :rica: Sağol, senin de mübarek olsun, daha nice bayramlar görürüz inşallah :) Sen böyle her gün bir soru konusu açacakmışsın gibi hissetmeye başladım yalnız :D Ama iyi olur valla, pc bölümünde çok sık konu açılmıyor bence ;)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
11/12/2018 - 01:48