Yardım SSD Gözükmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
SSD Gözükmüyor

Az önce böyle bir şey geldi bunun anlamı nedir?@Mad EagLe

exp_l0it

exp_l0it

Üye
biosta gözüküyor mu? ilk resimdeki kırımızı işaretlilerden birini yapıcaksın ama hangisi..? birde format dvdsinden biçimlendirmeyi denesene.

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
exp_l0it

exp_l0it

Üye
BIOS'ta bazen gözüküyor bazen gözükmüyor.
takılıysa sürekli gözükmesi lazım. kabloları filan kontrol et dicem ama çoktan yapmışındır.. anakart uyumlu mu peki ssd?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
  • Beğen
Tepkiler: GDDR5
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
sana kaç kere söyledim :D bak zaten ssd'yi kullanacaksan seve seve format atacaksın :) flaşa win 8.1 isosunu boot et daha sonra biostan önyükleme önceliğini usb yap daha sonra format atar gibi yükleme ekranına gel. Sonra kurulum ekranında bu bölümde gördüğün her bölüme tıkla ssd ve hard disk hepsini sil. Ne var ne yok sil. Ancak dosyalarını yedekle sonra bana küfür etme :D ondan sonra ssd'yi seç 111 gb tarzı yazar zaten boyuttan anlarsın kasayı açmana gerek yok. Sen orayı silince dosya sistemin otomatik olarak ntfs olacak zaten sen kurcaladın baya windowstan ayarları bozuldu bu şekil yaparsan sorunun çözülür. Çözülmezse zaten servise gönder

exp_l0it

exp_l0it

Üye
sana kaç kere söyledim :D bak zaten ssd'yi kullanacaksan seve seve format atacaksın :) flaşa win 8.1 isosunu boot et daha sonra biostan önyükleme önceliğini usb yap daha sonra format atar gibi yükleme ekranına gel. Sonra kurulum ekranında bu bölümde gördüğün her bölüme tıkla ssd ve hard disk hepsini sil. Ne var ne yok sil. Ancak dosyalarını yedekle sonra bana küfür etme :D ondan sonra ssd'yi seç 111 gb tarzı yazar zaten boyuttan anlarsın kasayı açmana gerek yok. Sen orayı silince dosya sistemin otomatik olarak ntfs olacak zaten sen kurcaladın baya windowstan ayarları bozuldu bu şekil yaparsan sorunun çözülür. Çözülmezse zaten servise gönder
harici harddisk gibi bişeye at dosyaları sonra geri çekersin...

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
harici harddisk gibi bişeye at dosyaları sonra geri çekersin...

Harici HDD yok işte. :D Bunu zaten silip yeniden oluşturmuştum.(HDD'yi silmeden.)

NFTS yapabiliyorum disk yöneticisinden ama yeniden açıp kapattığımda tekrar RAW oluyor. Tek yol servis gibi. :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Harici HDD yok işte. :D Bunu zaten silip yeniden oluşturmuştum.(HDD'yi silmeden.)

NFTS yapabiliyorum disk yöneticisinden ama yeniden açıp kapattığımda tekrar RAW oluyor. Tek yol servis gibi. :)
harici hddyi napacaksan senin windows şuan hdd'de değil mi o harici olacak işte bak benim sisteme windows ssd'ye kurulu hard diskte depo olarak yatıyor
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
harici hddyi napacaksan senin windows şuan hdd'de değil mi o harici olacak işte bak benim sisteme windows ssd'ye kurulu hard diskte depo olarak yatıyor
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
D'de sürüyle oyun var onları nereye koyacağım. :gul:Önce yedeklemem lazım ama yedekliyecek birey yok. :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Onu sen bulacan artık:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Msi garanti dışı bırakmıyor bizzat görüştüm açtım ben kasayı ssd takmak için

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Msi garanti dışı bırakmıyor bizzat görüştüm açtım ben kasayı ssd takmak için
Garantiye yolluyacağım zaman Servis Point'e mi yoksa ebrarbilgisayar.com'a mı başvurcam. Bide laptobun yanında sadece fatura yetiyor mu?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Garantiye yolluyacağım zaman Servis Point'e mi yoksa ebrarbilgisayar.com'a mı başvurcam. Bide laptobun yanında sadece fatura yetiyor mu?
Yeterli ama aldığın yere gönderirsen çok beklersin direk servis pointe gönder ama garanti belgesinide gönder ya da direk mail at bilgilendirirler zaten

exp_l0it

exp_l0it

Üye
format atılacak hdd'ye dokunmayın diye belirt..

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Yeterli ama aldığın yere gönderirsen çok beklersin direk servis pointe gönder ama garanti belgesinide gönder ya da direk mail at bilgilendirirler zaten
Garanti belgesi var ama noktalı yerlere hiç bir yazı yazılmamış kağıt bomboş.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Fatura yeterli olur sen yinede sor

• Beğen
Tepkiler: GDDR5