Spor Salonundaki Aletler Nasıl Kullanılır?


Marco Laren

Marco Laren

Üye
    Konu Sahibi
Spor Salonundaki Aletler Nasıl Kullanılır?
Fitness merkezlerinde üyeler için çeşitlispor aletlerive geniş çapta ekipmanlar vardır. Özellikle bu ekipmanları daha önce hiç kullanmayan insanlar, yanlış kullanmaktan korkarlar ve diğer insanları izlerler. Bu ekipmanların nasıl kullanılacağı hakkında çalışanlardan yardım almak en doğrusudur.

YÖNTEM 1: AĞIRLIK MAKİNALARI KULLANIMI

1.Talimatlara bakın.Talimatlar cihazların üzerinde yapıştırılmış biçimdedir.

2. Ayarları bulun.Makine ve koltuk seviyesi ayarlarını, size uygun olarak ayarlayın kontrol edin.

3.Eklemlerinizi makineye göre hizalayın.Bacaklarınız yere düz olmalı, ayaklarınız makine pedine dayalı durmalıdır.

4.Çok fazla olmaması kaydıyla ağırlığınızı seçin ve başlayın, böylece kendinizi yormayacak, yaralamayacaksınız.Kolayca 10 tekrar yapabiliyorsanız ağırlığınızı artırabilirsiniz.

5.Nefes alış verişinde ritmi yakalayın, nefes üzerine yoğunlaşarak ağırlıkları kaldırın.Makineden tam fayda alamadıysanız ağırlıkları kontrol edin.

6. Ağırlıkların çıkardığı çınlama seslerinden uzak durun çünkü bu başkalarının canını sıkabilir.

7. Makineden ayrılmadan önce terinizi silin.

YÖNTEM 2: SERBEST AĞIRLIK KULLANIMI

1. Aynada kendinize bakın.Çünkü bunu kontrol edecek makineye bağlı değilsiniz, bu yüzden ağırlık kaldırırken kendinizi aynada kontrol etmelisiniz.

2. Kendinizi ağırlığa teşvik etmekten kaçının, yapamıyorsanız daha hafif ağırlığı deneyin.

3. Eğer ağırlık kaldırmak için gidiyorsanız yanınızda bir gözcü bulunsun.Ağırlık altında tamamlama yapamıyorsanız, bir halter altında sıkışıyorsanız, gözcünüz size bu konuda yardımcı olacakt


ır.


4. Ağırlık ekleyin.

5.İşiniz bittiğinde ağırlık plakalarını çıkarın.

6. İşiniz bittiğinde terinizi silin.

YÖNTEM 3: AEROBİK MAKİNALARI KULLANIMI

1.Kullanma talimatlarını dikkatlice okuyun.

2.Hızı ayarlayamıyorsanız makineyi kapatın.

3. Daha yavaş seviyede başlayın, sonrasında hızınızı artırın.

4.Yanınızdaki kişiyle konuşmayın, vakit harcamayın.Çoğu insan müzik dinler, televizyon izler kimileri ise nefes ritmini dinler, konuşmanız onların rahatsız olmalarına neden olacaktır.

5.Egzersizin sonuna doğru hızınızı düşürün.Aniden makineyi kapatırsanız dengenizi bozabilirsiniz.

6.Makineyi kapatınca terinizi silin.

7.Makineyi maksimum 30 dakika kullanın, unutmayın sırada bekleyen insanlar var.

İpuçları:

  • Her zaman çalışma çizelgenizi ayarlayın.
  • Antrenörünüzden cihazları nasıl kullanacağınıza dair yardım alabilirsiniz. Aynı zamandaaerobikaletlerini nasıl kullanacağınıza dair bilgi de verir.
  • Diğer üyelerle yarış halinde olmayın, daha fazla ağırlık kaldırıp daha fazla koşmayın. Sadece kendinizle uzlaşın ve vücudunuza zarar vermeyin. Aynı zamanda etrafınızdakileri de rahatsız etmeyin.

    Kaynak: wikihow.com
 
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Hocam spor salonunda insan sıkılıyor doğada koşmak daha yararlı bence ama genede konu için saol :D
 

Karavelaa

Üye


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt