Spammer'ların Yeni Gözdesi Angelina Jolie


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
toprakumit

toprakumit

Üye
    Konu SahibiSpam e-posta yayanların yeni tuzağı olan Angelina Jolie PC'nizi tehdit ediyor...

27 Haziran itibariyle Wanted filmi tüm dünyada aynı anda gösterime girdi. Ancak Angelina Jolie'nin başrolde olduğu film spammer'ların da ilgisini çekiyor.

Güvenlik yazılımlarının önde gelenlerinden BitDefender'ın bu konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, bazı spammer'ların Angelina Jolie'yi bilgisayarlara sızmak için kullandığı tespit edildi.

Trojan.Agent.AGGZ olarak tespit edilen söz konusu malware'in kullanıcıları tehdit ettiğini vurgulayan BitDefender Antispam Research'ün şefi Vlad Valceanu, bu konuda şunları dile getiriyor: "Bu spam dalgası, sosyal mühendislik tekniklerine dayandığından dolayı kullanıcılar tarafından anlaşılması güç olabiliyor ve bu nedenle bu tip saldırıları gerçekleştirenlerin amaçlarına çoğu zaman ulaşabildiğini söylemeliyim. Spammer'lar amaçlarına ulaşmak için genellikle bu son örnekte olduğu gibi uluslar arası üne sahip olan tanıdık yüzleri kullanıyorlar."

Bu tür spam'lar, mail kutularında Angelina Jolie'nin resmini gören kullanıcılardan 'video-nude-anjelina.avi.exe' dosyasını bilgisayarlarına kurmasını talep ediyor.

Spammer'ların işini kolaylaştıran en büyük etkenler ise bu tür mesajları engelleyemeyen filtreler ve de bilinçsiz kullanıcı profili denebilir. Bu nedenle güvenmediğiniz kaynaktan gelen hiçbir mail'i açmamanızda yarar var.


Maxicep.com - toprakumit
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt