Sony'nin orta seviye akıllı telefonları su geçirmez olacak

 • 25 Ağustos 2014
 • 603 Okunma
 • 8 Cevap

 1. Suya ve toza karşı dayanıklı cihazları ile başarı yakalayan Sony, bu başarısını daha da arttırmak için orta seviye akıllı telefonları da suya karşı dayanıklı bir yapıda karşımıza çıkacak.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  DiGiTimes sitesinden gelen bilgilere göre Sony'nin 2015 yılında duyuracağı orta seviye akıllı telefonlarında su geçirmez yapı standart olacak.

  Bu haberin ilk örneğini geçtiğimiz hafta duyulan Xperia M2 Aqua akıllı telefonda gördük. Xperia M2 Aqua teknik özellikler bakımından orta seviye bir telefon olmasına karşın IP65/68 sertifikalarına yani suya ve toza karşı dayanıklı yapıda karşımıza çıkmıştı.

  Samsung, HTC, Lenovo, Coolpad gibi büyük firmaların orta seviye akıllı telefonlarında su geçirmez yapı için Sony'nin adımlarını takip ettikleri ve 2 yıl içinde su geçirmez telefonların %20-30 artış göstereceği de bilgiler arasında yer alıyor.
   


  Yazan: ANIL
 2. tmm öyle olsun da ön kamerası iyi olsun orta-üst seviyede en azından 1.5gb ram olsun. o zaman olur işte.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. Bi tek amirallerden para kazanılmaz Sony anla bunu :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. Sony orta segmentteki başarısızlığından dolayı ya bu segmenti bitirecek ya da daha fazla önem verecekti, görünen o ki daha fazla önem verip orta segmentte de başarıyı yakalayacaklar. Orta segment tasarımlarında dahi premium hava estirmeye başlamışlardı zaten gittikçe geliştiriyorlar. M2 Aqua normal M2'ye kıyasla 1.1 mp ön kamera, su/toz dayanıklılığı ve IPS ekran farkları ile geliyor ki gerçekten çok başarılı bir model M2 Aqua bu gidişle orta segmenti domine edebilir.
   
  BRKTNL bunu beğendi.
 5. m2 aqua 1gb ram ile nereyi domine edecekki :)
  artık orta segmentte 2 gb ram'li telefonlar var. sony için geçti bor'un pazarı sür eşeğini niğde'ye
   
  Tablet ile gönderdi
 6. Touchwiz arayüzü olmadığından 1 gb ram gayet yeterli yüzeysel değil ayrıntılı bakmak gerek M2'nin boş ram miktarı gayet iyiymiş, kullanıcıları söylüyo. Ayrıca 2 gb hangi orta segmentte var ? Ben en fazla 1,5 gb gördüm.
   
  BRKTNL bunu beğendi.
 7. Sony şimdi mi yapacak su geçirmez donanımını orta segmente :ah
  Ayrıca 2 gb ram orta segmet telefon abartma olur artık, amiralleri de 5 gb yaparlar o halde:kop:
   
 8. asus zenfone 5-6, gmd 2 bunlarda 2gb ram var.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. Vardır hocam, doğrudur.
   
Yüklüyor...
14/12/2018 - 20:42