sony xpreia z alınırmı ?

Sponsorlu Bağlantılar

tedirgin5

tedirgin5

Üye
    Konu Sahibi
sony xpreia z alınırmı ?
merhaba arkadaşlar daha onceden forumda konu acmıstım 750 tl lık tel tavsıyesı dıye sımdı butcemı degıstırdım ve almısken tam alıyım bayagı gıtsın dıye dusundum ve butceme sınır koymadım

-ben biraz araştırdım ve sony xperia z çok hosuma gıttı ancak su geçirmeyen kapakları kullanımdan dolayı su geçirme gıbı bır durum söz konusumudur ?

-eger varsa telefonun bı sıkıntısı varmı ? >(lutfen kulllanan arkadaşlar varsa yorum yapsın)

- baska telefon onerısı olan varmı ? (İphone 5 , galaxy s4 yazmazsanız sevınırım...)

-sımdılık bu kadar arkadaşlar yorumlarınız ıcın hepınıze sımdıden tşk edıyorum...

Akıncı

Akıncı

Üye
Piyasanın en iyi telefonlarından biri xperia z alma şansınız varsa kaçırmayın

Matthe

Matthe

Üye
Mükemmel ya :)

fk555897

fk555897

Üye
Sony Xperia Z eğer yüksek detayları oynamam diyorsan çok güzel telefon.

ANIL

ANIL

Admin
Bütçene uygun ise alabilirsin tabi. Yalnız almadan önce cihazı incelemeni tavsiye ederim. Rakiplerine göre performansı geride kalıyor. Ekranı FHD olduğu için bazı oyunlarda sıkıntı yaratabiliyor. Zaten S4 ve Htc One'a bütçen yetmiyorsa Xperia Z doğru tercih olur.

fk555897

fk555897

Üye
Bütçene uygun ise alabilirsin tabi. Yalnız almadan önce cihazı incelemeni tavsiye ederim. Rakiplerine göre performansı geride kalıyor. Ekranı FHD olduğu için bazı oyunlarda sıkıntı yaratabiliyor. Zaten S4 ve Htc One'a bütçen yetmiyorsa Xperia Z doğru tercih olur.

S4 ve Xperia Z arasında 200 TL fark var Bu fark o kadar yüksek bir meblağ değil.

• Beğen
Tepkiler: ANIL
Invoke

Invoke

Üye
Kapaklar şöyle sorun olabilir, atıyorum aradan bir kaç yıl geçti kapak koptu o zaman telefonun su geçirmezliği biter tabi. Koparan koparır tabi ama ben kolay kolay kopacaklarını sanmam.
Telefonu kullanmadım ama acaip fazla araştırdım almayı düşünüyordum bir de gidip teknosada bakmışlığım var şöyle anlatayım istersen sıkıntıları:
-Sesi az geliyor diyorlar (Ben test etmedim ama fikrimce htc one'a göre azdır ama pişman da edecek bir ses değildir.) Sebebi: Su geçirmesin diye hoparlörü iyice gömmüş üzerini örtmüşler ve tek hoparlör var.
-Qualcomm S4 Pro işlemcisi FHD ekranda biraz yetersiz kalacaktır. Bu sene sorun çıkarmasa bile önümüzdeki sene ki oyunlar da çıkaracaktır diye düşünüyorum yine oynatır ama ne biliyim extra high olmaz da high olur. High olmaz da medium olur grafikler. Oyununa göre değişir tabi.
-TFT ekranını dert etmişler ama ben de ki Rayde TFT bugüne kadar hiç demedim ne dandik ekran diye çünkü değil. Üstelik bende ki tel 297ppi Z 400küsür ppi hd tel. Bravie Engine 2 =) Ben gittim baktım da ekranın yeterli olduğunu düşünüyorum. İnternetteki fotoğraflarda biraz soluk duruyor ama hiç de öyle değil. Yine de almadan bir bakarsın. Sesine filan da bak.
Bu kadar yani sıkıntısı olduğu noktalar 1. Hoparlör 2. İşlemci Çok büyük sorunlar değil tabi kişiden kişiye değişir.
Onun haricinde kamerasının çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Tasarımı zaten ne diyim şaşırıyorum :D
Su geçirmiyor.
Arkalı önlü cam çok artislik hafif ve biraz da yumuşaktı valla ben elime aldığımda pamuk gibi geldi.

+sına gelirsek:
Yazılımın çok önemli olduğunu düşünüyorum ve sony kaynak kodları samsung gibi saklamıyor. Gavurlar devloperfriendly diyorlar =) Yani çeşit çeşit custom rom var. Eğer alıp root yaparım bootladerı açarım rom yüklerim telefonu kurcalarım diyorsanız bu telefonla diğerlerinden daha özgür olursunuz... (Basit duruyor ama bence çok önemli)

Bir de tavsiye eğer alırsanız yanında ki aksesuarlarıyla telefonu çok daha beğenirsiniz. (Bknz: Sony Wireless speaker)

----Ama ben işlemci bir tık daha geride olduğundan dolayı almaktan vazgeçtim. Zaten alsam da temmuz başında alacaktım. Eylülde Honami duyurulur. Bizim ülkeye gelmesi biraz daha sürer sony bu işte biraz geri kalıyor bizim ülke adına Galaxy s4 hemen geldi ama Z taa ne zaman duyuruldu nisanda geldi. Neyse olmadı yurtdışından ayarlayabilirsem almayı düşünüyorum :D

---- Bakman isterseniz Xperia SP'ye bakabilirsiniz orta halli bir telefon madem 750lira gibi de bir niyetiniz vardı gözünüz çok yükseklerde değilse?
Adreno 320 ve Qualcomm s4 pro çift çekirdek kullanıyor. 720p için kötü olmadığını düşünüyorum bunun tasarımı bence çok güzel. Tabi bundansa Z daha iyidir.
----HTC One'a bakabilirsiniz? Bence çözünürlükten kaybediyor kamerası ama kötü olduğunu düşünmüyorum. Z ile çok farkı yok kamera olarak millet önde diyor da anlamadım nasıl önde olduğunu, öndeyse öyle dağlar kadar fark yok. Neyse HTC One hakkında konuşmak gerekirse alüminyum kasası çabuk çizilir. Onun haricinde işlemci ve ekran olarak ve hoparlör olarak Zden önde. Ama bunda da Z kadar özgür olamazsınız custom rom konusunda. Ama İşlemci önemli, FHD ekran sonuçta.
Aslında bir kaç yerde okuduğuma göre fullhd için bu cihazların hiç biri tam olarak uygun değilmiş. HTC One Zden bir tık önde olabilir ama FHD için o da geride, diyorlar.

- - - Eklendi - - -

Bir de ayrıca Z daş gibi telefon pamuk gibi dedim ama ele gelirken pamuk gibi sağlamlık da daşş gibi :D Dragontrail Ekran =))

- - - Eklendi - - -

Xperia ZR var aynı işlemci aynı özellikler yine suya karşı dayanıklı ama telefon 720p böylece işlemci sorun çıkarmayacaktır. Ekran da biraz daha küçğk 4.5inch. Zden se daha iyi olabilir tabi Z kadar dayanıklı mıdır bilemem araştırmadım daha, ama zaten bunu almayı düşünürseniz biraz beklemek zorundasınız çünkü henüz sadece videolardan ibaret diye biliyorum satışa çıktıysa da yurtdışında çıkmıştır.
Bilgilendirme olsun dedim =)

carizma2396

Üye
hemde ne alınır :)

Kerim.

Kerim.

Üye
ona verilen paraya yazik bence.onun yerine neler alinir

fingerback5

fingerback5

Üye
Htc one tavsiye ediyorum.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kesinlikle HTC One en iyi tercih olacaktir .

ANIL

ANIL

Admin
S4 ve Xperia Z arasında 200 TL fark var Bu fark o kadar yüksek bir meblağ değil.

Haklısın ama arkadaş iPhone 5, S4 yazmayın dediği için böyle bir yorum yaptım. Xperia Z'den pek memnun kalacağını düşünmüyorum aslında. Yinede kararı kendi verecektir.

tedirgin5

tedirgin5

Üye
    Konu Sahibi
@ANIL yorumun ıcın tşk ederım ancak iphone 5 , galaxy s4 pek hosuma gıtmedı xperia z daha bi cazip geldi bana o yuzden onu tercıh ettım eger tabı tel. sıkıntılıysa değiştiririm kararımı.

- - - Eklendi - - -

@Berkelium kardeşım yorumun ıcın cok sagol ugrasmıs yazmıssın , bu yazın benı aydınlatıcı oldu tşk ederım:tşk:

xperia z diger tel. lere gore hosuma gıtmıstı sadece bı kaç forumda okudugum yazıya gore bı kaç soru ısaretı olmustu kafamda onlarda aydınlandı sımdı ekran sorunu takıldı :) ki o kadarda kotumu ya ekran özellıgı :dry:

fk555897

fk555897

Üye
Eğer oyun oynayacaksan Xperia Z yerine HTC One al. Ama oyun oynamayacaksan Xperia Z sana yeter.

saruman_me

saruman_me

Üye
HTC One al

tedirgin5

tedirgin5

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar hepinie tşk ederım yazdıgınz yorumlar ıcın hepınız sagolun :tşk:

-kararımı verdım xperia z alıcam bugun electro world yada vatan computerde ıncelemeye gıtcem eger hosuma gıderse dırek alıcam :D

aldktan sonra burda fotograf paylaşırım ;) hepinize tşkkrler...

Invoke

Invoke

Üye
@ANIL yorumun ıcın tşk ederım ancak iphone 5 , galaxy s4 pek hosuma gıtmedı xperia z daha bi cazip geldi bana o yuzden onu tercıh ettım eger tabı tel. sıkıntılıysa değiştiririm kararımı.
- - - Eklendi - - -

@Berkelium kardeşım yorumun ıcın cok sagol ugrasmıs yazmıssın , bu yazın benı aydınlatıcı oldu tşk ederım:tşk:

xperia z diger tel. lere gore hosuma gıtmıstı sadece bı kaç forumda okudugum yazıya gore bı kaç soru ısaretı olmustu kafamda onlarda aydınlandı sımdı ekran sorunu takıldı :) ki o kadarda kotumu ya ekran özellıgı :dry:

Ekran özelliği derken? Bak ekran Fll HD TFT ekran açısı darmış yani telefonu öne yatırdığında görüntü kaybı oluyor diyorlar bence bu o kadar saçma bir sorun ki dert değil yani. Kim ekranı yatırır ben beğendim valla ekranı ama benim sana anlatmak istediğim şey fll hd çözünürlükte işlemci yetersiz kalacaktır.

• Beğen
Tepkiler: tedirgin5
71fatih

71fatih

Üye
Bi kac ay sonra cikacak oyunlari xperia z de kasila kasila oynayayinca pisman olursun ama is isden gecer. Sekline su gecirmemezligine fazla aldanma derim artik devir donanim devri teknoloji her gecen daha cok gelisiyor. Bana gore xperia simdiden eskidi zaten islemcisi gecen senenin ayrica honami ve zr cikinca z geri planda kalacak iyice. Bu senenin en iyi telefonlari s4 ve note 3 olacak gerisi zevklere gore satacak diye dusunuyorum.

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
Cok oyun oynaysn birisi degilsen tavsiye ederim şık ve sağlam telefon

Invoke

Invoke

Üye
Bi kac ay sonra cikacak oyunlari xperia z de kasila kasila oynayayinca pisman olursun ama is isden gecer. Sekline su gecirmemezligine fazla aldanma derim artik devir donanim devri teknoloji her gecen daha cok gelisiyor. Bana gore xperia simdiden eskidi zaten islemcisi gecen senenin ayrica honami ve zr cikinca z geri planda kalacak iyice. Bu senenin en iyi telefonlari s4 ve note 3 olacak gerisi zevklere gore satacak diye dusunuyorum.

Honaminin çıkmasına daha aylar var, yıl sonuna doğru gelir, bence. Xperia Z babalar gibi tel. Kolay kolay eskimez. Fiyatı rakiplerinden biraz düşük yapar iyi yapmışlar ama az daha düşürselermiş şuan bu tartışmaları yapmazdık aslında 1650filan yapsa derdik ki: "İyi de htc one 2bin bu tel 1,5 derdik gider alırdık, sony biraz amele bu konularda heralde. Aradaki 200lirayla sony patmaz hem sürümden kazanırsın sony."

Konuyu açan vatandaş için tekrar ekleyim: 'donanım bir adım geri de kalıyor'

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar hepinie tşk ederım yazdıgınz yorumlar ıcın hepınız sagolun :tşk:

-kararımı verdım xperia z alıcam bugun electro world yada vatan computerde ıncelemeye gıtcem eger hosuma gıderse dırek alıcam :D

aldktan sonra burda fotograf paylaşırım ;) hepinize tşkkrler...

Bir de şunu ekleyim: Gitmişken HTC One'a da bak. Onu da incele derim. =)
İkisini de karşılaştır. HTC One'ın ekranı ve sesi daha iyidir. Kamerasına da bak......

Üst Alt