Sony Xperia Z şarj anormal gidiyor bi bakarmısınız

Sponsorlu Bağlantılar

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z şarj anormal gidiyor bi bakarmısınız
Selam beyler , daha 5 gündür Sony xperia z kullanıyorum yeni aldım...
Cihazda anormal derecede şarj hızlı bitiyor, herşeyi geçtim telefona hiç dokunma kilitli kalsın pil kullanımına girip ne çok şarj yedi diye bakıyorum telefon beklemesi diyor resimde göreceğiniz gibi yani nasıl anlamıyorum bu kadar gider bi çözüm önerin gözünüzü seveyim üzülüyorum :( [/url][/IMG]

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İlk önce yüklediğiniz yazılımlardan hangisinin bataryayı çok tükettiğine ve arka planda aşırı derece çalışması ile konum servisi kullanan uygulamaların hangileri olduğuna bakın. Bu uygulamaların izinlerini sınırlandırın, olmadı birde orjinal batarya deneyin yeni alıp.

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
telefon daha 0 , 4 5gün oluyo kullanalı bıde bunun batarya cıkıyormu kı cihaz 0 ayrıca resıme bakarsanız eğer en başta telefon beklemesi denen şey cihazın şarjını yemıs o ne ki :S nasıl sınırlandırcam
İlk önce yüklediğiniz yazılımlardan hangisinin bataryayı çok tükettiğine ve arka planda aşırı derece çalışması ile konum servisi kullanan uygulamaların hangileri olduğuna bakın. Bu uygulamaların izinlerini sınırlandırın, olmadı birde orjinal batarya deneyin yeni alıp.

bak admin kardeş ya telefonu kapatıp açıyorum süre bölümünde 18s diyor ne alaka telefonu kapatınca herşey orda dakika olarak 0 lanması lazım mobil radyo etkn diyo onu nasıl kapatıcam etkin filan degıl radyo

firostr

firostr

Üye
Kullanmadığınız zamanlarda wifi gps ve mobil veriyi kapatın
Son uygulamalar tuşuna basıp uygulamaları kapatın
Niye nette bir şey yazarken düzgün cümle kuramıyorum :(

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
SIM kart kesik mi orjinalMicro mu?

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
kesik yani kestiler öyle diyim :D
bununla ne alakası varki :/

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Kesikse çok daha fazla şarj tüketir, çünkü MicroSIM ile aynı değil aldığı güç. Bence birde MicroSIM deneyip bakın veriler ne kadar düşecek.

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
micro sim nerden bulabilirim kendi hattımı aldığım operatore götürsem mıcro sim verır mı ki

0MG90

0MG90

Üye
Hangi operatörü kullanıyorsanız oraya gidin microSIM kart isteyin. Telefonunuz hangi sim kartı destekliyorsa onu yani. 20 lira isterler sanırım onu takarsınız.

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır bı bakın buna :S şuanki durum

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Büyük ihtimalle nedeni o.

0MG90

0MG90

Üye
Telefonunuz şarj olurken kullanmayın. Wifi, 3g gibi şeyleri de kapatın.

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
Orjınal şarj aleti aldım geldim şimdi media marktan 40 lira bayıldım bide bunla şarj edıcem yarıda vodafoneden micro sım kart alıcam bu androidlerde arka uygulamalar fılan cok yer diyorlar , ben hep komple çıkış yapıyorum programlardan bakıyorum açık kalan yok ama yınede çalışıyormus sanırım windows phone kullanıyordum böyle şeyler yoktu bizde.. şimdi cleaner fılan dıye şeyler kurdum ama habıre reklam cıkıyodu sıldım .. napsam kı acaba o uygulamalar mı sıkıntı dıcem bu kadar yemesı ımkansız gıbı gelıyo

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Orjınal şarj aleti aldım geldim şimdi media marktan 40 lira bayıldım bide bunla şarj edıcem yarıda vodafoneden micro sım kart alıcam bu androidlerde arka uygulamalar fılan cok yer diyorlar , ben hep komple çıkış yapıyorum programlardan bakıyorum açık kalan yok ama yınede çalışıyormus sanırım windows phone kullanıyordum böyle şeyler yoktu bizde.. şimdi cleaner fılan dıye şeyler kurdum ama habıre reklam cıkıyodu sıldım .. napsam kı acaba o uygulamalar mı sıkıntı dıcem bu kadar yemesı ımkansız gıbı gelıyo
Yok bence SIM karttan kaynaklı, ayrıca yarın alırken para ödeme boşuna 4.5G geçiş yapıcam de uyanık ol. :)

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
4.5 g ye geçiş yapıcam dıyınce para almıyorlar mı :D

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yeni SIM kart vermek zorunda.

suprizkonuk

suprizkonuk

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben biraz araştırdım diyorki mobil radyo 3g de etkinmiş hakkaten wifi açıkken olmuyo 3g açıkken mobil radyo bölümü pil durumunda dakıka saymaya başlıyor ve şarj yıyo resımlerdede görüldüğü gibi baya bi uzun sure acık kalmıs duruyo bana MOBİL RADYO nasıl kapatılır bulabılecek varmı acaba :(

Omer9564

Üye
Banda aynı şey oluyor

Üst Alt