Sony Xperia Z Sony Xperia Z Custom Rom Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z Custom Rom Hakkında
Arkadaşlar telefonumda 4.4.4 yüklü. Dün root yaptım. Şimdi custom rom yüklemek istiyorum. Ama nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok. Bootloader kilidi açık olması gerekir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Invoke

Invoke

Üye
Evet, açık olmalı.

Invoke

Invoke

Üye
Yoktur.

Ancak stock based romlar flashlayabilirsin, yani stock kernel ile çalışan stock rom tabanlı biraz değiştirilmiş olanları. Onun dışında custom rom flashlayamazsın bl açmadan.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Yoktur.

Ancak stock based romlar flashlayabilirsin, yani stock kernel ile çalışan stock rom tabanlı biraz değiştirilmiş olanları. Onun dışında custom rom flashlayamazsın bl açmadan.
O romları nasıl anlayabilirim? Örneğin cyanogenmod stock rom tabanlı mıdır?

Invoke

Invoke

Üye
Hayır, değildir. Yazar xda de romun sayfasında. Az vardır zaten. Cm ya da aosp romları bl açmadan flashlayamazsın.

anil585

anil585

Üye
    Konu Sahibi
Hayır, değildir. Yazar xda de romun sayfasında. Az vardır zaten. Cm ya da aosp romları bl açmadan flashlayamazsın.
Yardımların için teşekkürler. Senin önerebileceğin bir stock rom tabanlı bir rom var mı?

Invoke

Invoke

Üye
Yok. Bilmiyorum. :D

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
İstersen miui rom dene? Bootloader kilidi açmaya gerek yok. Direk cwm üzerinden yukleyip kullanabilirsin. Bende şu an miui rom kullanıyorum.

Üst Alt