Uygulama Sony Xperia S -LT26i market sorunu ?

Sponsorlu Bağlantılar

escdevil

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia S -LT26i market sorunu ?
Merhaba, telefonumu (Sony Xperia S -LT26i-) bugün root ettim, sistem dosyası kaldırırken google play store ile ilgili bir dosyayı kaldırmışım. Google Play Store ikonuna bastığımda bağlantı yok hatası alıyordum. Kendi kendime fabrika ayarlarına çevirirsem muhtemelen eski haline döner diye düşünüp bu işlemi gerçekleştirdim. Telefon fabrika ayarlarına döndü, Google Play ikonuna bastığımda ise yine aynı hatayı aldım. Bir kullanıcı forumda bir konu açmış bununla ilgili olarak ( ¨ROOT--Android marketi silinen veya marketi olmayan telefonlara kurma islemi - MaxiCep ) bu adımları izleyecektim ancak fark ettim ki telefonun fabrika ayarlarında bir dosya yöneticisi yüklü değilmiş. Yani telefon dosya yöneticisi olmadan gelmiş. Konuda arkadaşın bahsetmiş olduğu Root Browser adlı programın apksını hafiza kartıma atıyorum ancak bunu kuramıyorum herhangi bir dosya yöneticim olmadığı için. Google Play de çalışmadığı için indiremiyorum da. Sorunu umarım tanımlayabildim. Çok acil yardımınızı bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler..

Mücahit Güven

Mücahit Güven

Üye
Google ile olan tüm herşeyi sil. android sürümüne uygun bir gapps paketi flashla. veya bi dosya yöneticisi bul ama recoveryden flashlanacak şekilde bul. mesela root browser port yazıp xplore port yazıp bulabilirsin diye düşünüyorum. üzgünüm çözüm olmayadabilir. şu seçenekte var orjinal rom flashlayabilirsin. senin elinde hepsi. ama şuda var bootloader sıkıntı. neyse kardeşim. sırayla dene hepsini.

escdevil

Üye
    Konu Sahibi
Google ile olan tüm herşeyi sil. android sürümüne uygun bir gapps paketi flashla. veya bi dosya yöneticisi bul ama recoveryden flashlanacak şekilde bul. mesela root browser port yazıp xplore port yazıp bulabilirsin diye düşünüyorum. üzgünüm çözüm olmayadabilir. şu seçenekte var orjinal rom flashlayabilirsin. senin elinde hepsi. ama şuda var bootloader sıkıntı. neyse kardeşim. sırayla dene hepsini.

Flashlamaktan kastınız nedir, nasıl yapılıyor bu işlem bu konulara hiç hakim değilim de..

Mücahit Güven

Mücahit Güven

Üye
recovery modunda açıp install zip ten dosyayı seçip yes e basacaksın. googleda biraz araştırmayla halledebilirsin

Invoke

Invoke

Üye
Markette bir sürü dosya yöneticisi var,
X-plore, root explorer, cabinet beta, es file...

Pc comp. ile onar seçeneğini kullanın, stock romu tekrar yükler. İlk alındığı gibi olur, tertemiz düzelir her şey.

Mücahit Güven

Mücahit Güven

Üye
root var dediği için gapps flashlamasını istedim. sonuçta marketi çalışmıyormuş.escdevil arkadaşım konu ismini sorunu belirtecek şekilde yazarsan daha çok kişi yardım edecektir.

escdevil

Üye
    Konu Sahibi
Markette bir sürü dosya yöneticisi var,
X-plore, root explorer, cabinet beta, es file...

Pc comp. ile onar seçeneğini kullanın, stock romu tekrar yükler. İlk alındığı gibi olur, tertemiz düzelir her şey.
Pc comp.tan onar seçeneğini deneyeceğim umarım işime yarar hocam, teşekkür ederimPc Companion'dan onar seçeneğini kullanarak aygıtı ilk haline çevirdim. Sorunum çözüldü teşekkür ederim ilginiz ve yardımınız için.

Invoke

Invoke

Üye
root var dediği için gapps flashlamasını istedim. sonuçta marketi çalışmıyormuş.escdevil arkadaşım konu ismini sorunu belirtecek şekilde yazarsan daha çok kişi yardım edecektir.
Evet ama tecrübesi olmayan biri için pc comp. daha basit. :]
Pc comp.tan onar seçeneğini deneyeceğim umarım işime yarar hocam, teşekkür ederimPc Companion'dan onar seçeneğini kullanarak aygıtı ilk haline çevirdim. Sorunum çözüldü teşekkür ederim ilginiz ve yardımınız için.
Rica ederiz. :]

Mücahit Güven

Mücahit Güven

Üye
pc comp hiç sevmiyorum nedense :-)

Üst Alt