Sony Xperia Root Rehberi Bölüm 1


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar. Bu makalemde sizler için piyasada bulunan bazı Sony Xperia modelleri için nasıl root yetkisi verileceğini anlatacağım. Bu konuda bulunan işlemler sonucunda sony xperia cihazınız root yetkisi kazanacak ve cihazınıza supersu uygulaması yüklenecektir. Öncelikle belirtmek isterim ki bu konuda bulunan sony xperia root atma işlemleri sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Aşağıda yer alan xperia modellerine ve üzerinde belirtilen yazılım bulunan cihazlara bu aracı kullanarak root atabilirsiniz.


Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.


İşlemlere başlamadan önce sony xperia cihazınızda bulunan bütün dosyaların mutlaka yedeğini alın.
Cihazınızın pilinin en az %50 seviyesinde olmasına dikkat edin.
Sony xperia driver dosyalarının bilgisayarınızda yüklü olduğuna emin olun.
Ayarlar geliştirici seçenekleri menüsüne girin ve usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin.
Eğer geliştirici seçenekleri menüsü açık değil ise ayarlar/telefon hakkında kısmına girin ve derleme numarası yazısına 6-7 kere üst üste basın ve geliştirici seçenekleri menüsünü açın.
tıklayın ve Sony Xperia root yapma için lazım programı bilgisayarınıza indirin ve bir klasöre çıkartın.
Cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
İndirmiş olduğunuz root programını çalıştırın ( run.bat )
Klavyeden herhangi bir tuşa basın ve root işlemlerinin bitmesini bekleyin.
Root işlemleri bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.
Google play mağazasına girerek supersu uygulamasını yükleyin veya güncelleyin.
Cihazınız açıldıktan sonra root check vb uygulamalardan bir tanesini yükleyerek cihazınızda root yetkisi olup olmadığını kontrol edin.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt