Sony Ericsson Türkiye'den gidiyor!

Sponsorlu Bağlantılar

"The Patriot"

"The Patriot"

Üye

Ekonomist Dergisi'nin bu haftaki sayısında birbirinden ilginç ve önemli konular yer alıyor. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu'nun verdiği bilgiye göre işte bu haftaki Ekonomist...

- Kapak haberini, son dönemin en ilginç girişim alanı olan topraksız tarıma ayırdık. Geleneksel tarıma göre 5 kat daha fazla verim sağlayan topraksız tarım alanına yatırım yapmak isteyenlere, fizibilite gibi içerik hazırladık. Üstelik, topraksız tarım yapan şirketlerin deneyimlerini de derledik.

- Cep telefonu pazarı, bir şirketi daha Türkiye’den kopardı. Sony Ericsson’dan bahsediyoruz. Piyasa payı yüzde 5’in altına düşen şirket, Nokia, Samsung ve LG’nin büyüme temposunun gerisinde kaldı ve Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı.

- Türk Metahhitleri Birliği Başkanı Erdal Eren ile konuştuk. Eren, maliyetlerin altında teklifler vererek ihale alan isimsiz müteahhitlere çattı. Tabii, bu müteahhitlere en çok iş veren TOKİ yönetimine de…

- 1984 model Kartal ile GSM şirketlerine baz istasyonu kurma işine soyundu. Bu işi yapan şirketten işten çıkarılınca, kendisi girişimci oldu ve hikayesini yarattı. Ocak 2008’de Franfurt Borsası’na hisselerini kote eden, Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, İran gibi ülkelerden Vietnam’a kadar uzanarak 110 milyon Euro’luk hacme ulaşan girişimci Bülent Recepoğlu’nun Tunç Elektronik şirketinin öyküsüne yer verdik.

BU SAYIMIZDA AYRICA,

FAMİLY BUSİNESS dergisinde,

- Kapakta, Amerika’nın en eski 100 aile şirketlerine yer verdik. Kuruluşları 1620’lere kadar dayanan bu aile şirketlerinin kısa öyküleri de son derece ilginç ve ders çıkarmaya aday…

- Deterjan, temizlik maddeleri üretiyorlardı. Ama yabancı rekabeti onları zorladı, bu alandan çıkmak zorunda kaldılar. Şimdi ise ambalaj sektörünün önde gelen kuruluşlarından. Konyalı Şekeroğlu Grubu’nun öyküsü ve aile şirketi olarak, aile anayasası oluşturma süreçlerini Ahmet Şekeroğlu ile konuştuk.

- İyi yönetim, aile ve şirketi için hayati bir önem taşır… Jack Moore ve Tom Juenemann, Yönetimin Yol Haritası’nı çizdi… Şirket ve aile yönetimindeki farklılıkları ortaya koyarak.

- Aile yönetimlerinde kadınlar öne çıkıyor… Türkiye’de ve yurt dışından örneklerle işledik…

haber

Furkan96

Furkan96

Üye
Gitsin satilmiyodur zaten......:D:D:D

orhankolik

Üye
yha manyakmısınız babamın bi sony ericson k 700 val 5 sene dir kullanıyo taş gibi nokyanın **** vallaha

--------------- Ekleme ---------------

sony ericsonnnnnnnnnnnnnnnnn oleeeee

-->SEİDS

-->SEİDS

Üye
ölümüne SONY

cilgin tankci

Üye
sony giderse hayat biter başka hangi telefonn sony kadar resim çekebiliyorr başka hangi telefonn sony kadar walkman özelliği taşıyorr sony TÜRKİYEDEN giderse hayatımız biter :(

-->SEİDS

-->SEİDS

Üye
aynen oyle.

yasin.11

yasin.11

Üye
Resmi açıklama gelmeden hiçbir şeye inanmam !!!

yakup41

Üye
bencede arakdaşlar sony giderse hayt durur telefoncular için bende w910i kullanıyorum süper telefon her özelligiyle hemde ince kaymalı yapısına ragman süper walkmandan kamerası 2.mp ama diger markaların 2öplinden oldukça yüksek netlikte resim çekiyor bence türkiyedeki en iyi marka sony ericsson diyorum

kinng

kinng

Üye
giderse cok kotu olur cok kaliteli bi telefon aslinda pazar payini arttirmanin bi yolu var piyasaya nokia nin yaptigi gibi 1100 turu sadece konusmak icin ucuz yollu teller surse (80-150 TL arasi bi fiyatla) Turkiye de tutunur gibi geliyo bana cunku bugun nokia nin bu ulkede boyle tutundugunu dusunuyorum ben

harryasin

harryasin

Üye
böyle bir açıklamada yokdur yaynlanmışsada gereksiz ve asılsızdır...ve bu kaynaklar kaynaklar dogrultusunda yayımlanmıştır....ayrıca haberde yüzde 5 paydan felan bahsedilmiş ben inanmıyorum bu habere ayrıca nokia dedginiz dev marka (kimine göre) mobil telefonlarının kameralarını sony ericssondan almaktadır bunu bilmeyen varsa araştırmakda özgürdür :) şu bi gercekdir ayrıca gerek özgünlük gerek tasarımarı gerek müzigi ve en önemliside kamera açısından sony dünyada tartışmasız 1 numaradır bizim ülkemizde nokianın fazla tutulması sadece kullanımından ve insanların sadece ama sadece tek yöne yönelmesinden kaynaklanmıştır. malesef ülkemizde walkman serisini bilmeyen insanlar bile var .:) bu üzücü ama yapacakda bişey yok :) nokia aynı telde gider samsungun 3.ayda ekran filmi biter yine meydan sonycilere kalır :D

davut562

Üye
:ağlarım:Bu milletteknolojiden:ağlarım: çakmıyor :ağlarım:adamlar:ağlarım: projoksiyon :ağlarım:cihazı :ağlarım:olan :ağlarım:telefon :ağlarım:yaptılar
birde:ağlarım: kamera :ağlarım:10:ağlarım: numara :ağlarım:mıllet :ağlarım:pikseli :ağlarım:bilmiyorken :ağlarım:ericson :ağlarım::ağlarım::nono:12,1 MP:ağlarım: telefon :ağlarım:yaptı:ağlarım: gitmesin :ağlarım:bence:ağlarım::nono:

omer_baba60

omer_baba60

Üye
Hayır gitmedi ole bisey yoq ben arastırdım. bende w910İ kullanıyorum yeni garantiye yolladım daha ole bisey demediler

asheul

asheul

Üye
ama haklılar abi arkadaşlara anlatamıyorum sony hepinizden iyi diorum diyolar meşur deil sony kadar gzl bi telefon varmı yha özellikleriyle olsun tasarımıyla olsun millet nedn almıyor anlamıyorum.

vmpr

vmpr

Üye
sony tek kelimeyle mükemmel:)

trhon1903

Üye
sizi delimi***********ti.Bnde Sony Ericsson war 5 seneden fazladır kullanıyom.Bir kere tamire yolladım.Bu tlefon türkiyeden giderse alacak tel. kalmaz.

-->SEİDS

-->SEİDS

Üye
xD xD xD nokia meydanı boş buldu heralde artık xD xD xD büyüyünce sonyueicssson un distribitörü olcam

dj_Selo_x

dj_Selo_x

Üye
arkadaslar ben w910i kllanıcısıyım.adamlar harbıden yapıor sımdı sony erıcsson aino gibi bir telefonu var bunu ureten bı fırma bılmıorum ben adam yapıor nokia tutmus bır takoz 2 3 cm kalınlıgında tel bılmem nereye gıdıo(anlayın) bızım turk mılletı sony dıslıo cunku nokia bizim halkın beynıne kazınmıs....tm nokianında telfnlerı var ama sony kadar dııl adamlar bos tel cıkarmıo samsung pıyasaya gırdı anında patladı ama bence samsungun ısı benım ıcın tel degıl..(ama guzel) dıcegım su eger turkıyeden sony gıderse herkes afallar telefoncular buna sessız kalmaz ztn bnm otrdugum semte bır tamırcı var adam her telefoncunun tamırıyle ugrasıo 1 numara yanı adam bana dedıkı bu nokıa nın ben ...(anlayın) adam artk tamır ettırmkten bıkmız daha soze gerek varmı...........

kanaryavcisi

kanaryavcisi

Üye
dj selo ve diger tüm arkadaslara katılıyorum sony kullanmayan bilemez, o tadı 1 kere alan elinden dusuremez, sony'e sahip olan baska model aramaz. Nokianın özellik cok sarj yok, samsungda görüntü var ses yok sony de kamera desen super ses desen mukemmel karızma desen en baba karizma daha ne olsun SONY 1 NUMARA TEK KELİME İLE EGER GİDERSE COK KOTU OLUR BİZİ yahudi malı nokya veya sasmung kullanmaya mecbur bırakmasınlar!

trhon1903

Üye
bnde de k750i war ama geliştirilebilir hafıza 1 gb da kadar arttırılabiliyo.sn de hafıza nsl 4gb??:hmmmbana msj atarmısın PLS......

LazoCLs

LazoCLs

Üye
Nokia kullanıyodum Sony Ericsson kesfetmisken gitmesin taş gibi saglam ve şık telefon ama gitmez bence ;)

Üst Alt