Öneri Sony 10000 mAh powerbank almayı düşünüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Sony 10000 mAh powerbank almayı düşünüyorum

75 TL fiyatıyla almayı düşünüyorum. Tekrar bekleyip Xiaomi gelmesini beklemeye değer mi ? :hmmm

yeumyang

yeumyang

Moderator
Sony xiaomiye göre daha iyi bence alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bana Kalırsada Yılalrın Markası Daha İyi.Hatta Tp Link Öneririm

En Son 85 TLye 16 Amper Mi Almıştım

• Beğen

Kingchn123

Üye
Bence Xiomi almak daha iyi olur.

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Xiaomi kullanıyorum pişman değilim diğeri biraz dandik gibi geldi bana karar sizin

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve sado826
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Acil ihtiyacım olduğundan aldım, eğer orijinal şarj aleti ve Xiaomi tekrar gelirse alacağım :)
Teşekkürler

Symbianist

Symbianist

Üye
Ben de xiaomi 20000 mah kullanıyorum. Kaliteli gerçekten. Romoss da kullanıyorum. O da yıllardır var hala iyi durumda.

Bunlarin dışında GENEL bir öneri sunayım. Benim de kullandığım bir yöntem. Aliexpressten ortalama bir powerbank kutusu alabilirsiniz. Bit pazarlarınndan eskicilerden eski laptop bataryasindan çıkan pilleri takip kullanın. Yillarca yeter ve cok çok ucuza gelir.

Hep laptop bataryasında genelde 6 pil olur. Bunlarin 3-4 tanesi saglam çıkar.

Bozuk bir laptop bataryası 5 - 10 tl.

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Anlam veremediğim bir durum var, hafif bir cızırtı sesi geliyor şuan telefon takılı ve ses geliyor cihazdan :hmmm

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
keşke Xiaomi alsaydınız. Ama Sony'de fena marka değil aslında. cızırtı sesine gelicek olursak Benim 'de ses yok. Normal bir durum olduğunu sanmıyorum. :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Birşey daha fark ettim telefonum %100 oldu ve o anda geliyordu ses, fakat çıkartıp başka seviyesi düşük telefonu taktım ses kesildi. İlk defa cızırtı sesi duydum powerbanktan. :hmmm
Gidip vermeyi düşünüyorum ama bana bir haftalık şuanda gerekiyor, ne yapmalıyım acaba ? :hmmm

Symbianist

Symbianist

Üye
Bir hafta kullandıktan sonra ver olmazsa ya da ellerinde varsa değişim talep et bence. Prize takılı bir adaptörden ses gelse onun açıklaması var (İçindeki trafo saclarında gevşeme olabiliyor) ama powerbankten gelen ses çok da normal değil galiba.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
bilisimler

bilisimler

Üye
Sizin yerinizde olsam hemen veririm xmiomiden şaşmam

Symbianist

Symbianist

Üye
İçindeki kontrol devresinde de bulunan bobinden olabilir o ses. Ecnebiler öyle demiş.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@Symbianist mini power bankler var görmüşsündür. İçinde 1 tane 1.5 volt batarya ama çıkış 5 volt.
Aynısı bunlarda da olabilir. Muhtemel iç devresinde voltajı 2-3 kat arttırmak için kullanılan toroid nüve var.
Bazı üreticiler toroid nüve üzerindeki sargıları gevşek yapıyor, manyetizmanın etkisiyle titreşim oluşabilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
Bendeki şu . Biraz kaba tabi ama memnunum. Telefonu orijinal şarj aleti hızında şarj ediyor (Telefon HTC 10 ve hızlı şarj 3.0).

Şu alttakinin bir önceki versiyonunu alan arkadaşlarım da var gayet memnunlar. Bunun öncekinden farkı fazladan bir usb çıkışı ve hızlı şarj 3.0 desteklemesi. Önceki versiyonu 2.0 destekliyordu. Bundaki li-po pil olduğundan ince ve hafif.

@Symbianist mini power bankler var görmüşsündür. İçinde 1 tane 1.5 volt batarya ama çıkış 5 volt.
Aynısı bunlarda da olabilir. Muhtemel iç devresinde voltajı 2-3 kat arttırmak için kullanılan toroid nüve var.
Bazı üreticiler toroid nüve üzerindeki sargıları gevşek yapıyor, manyetizmanın etkisiyle titreşim oluşabilir.

Aynen dediğiniz gibidir. Ondandır muhtemelen sorun olmaz ama ses sinir bozucu oluyor. Eski olsa yapıştırıcı işe yarar mı ki ?

PALA.

PALA.

Üye
Eski olsa yapıştırıcı işe yarar mı ki ?
Görmeden yorum yapamam ama yanma yapmayan yapıştırıcı titreşimi azaltacaktır, çok ince bir tabaka olabilir :hmmm
Bu ses olayı zamanla bobin ısındıkça genleşeceğinden daha da artacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
Görmeden yorum yapamam ama yanma yapmayan yapıştırıcı titreşimi azaltacaktır, çok ince bir tabaka olabilir :hmmm
Bu ses olayı zamanla bobin ısındıkça genleşeceğinden daha da artacaktır.

Doğru gerçi baya ısınıyor o şarj deşarj esnasında :hmmm

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Doğru gerçi baya ısınıyor o şarj deşarj esnasında :hmmm
Problem çıkartmaz ama rahatsız eder çinliler aceleden gevşek yapmışlardır.
Sorun yaşayanlar iade ve değişim talep edebilir ileride ses dahada artabilir.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist