Sonbahar ile ilgili deneme yazısı ve kompozisyon kısaca anlatım


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Sonbahar ile ilgili kısa deneme yazısı arayanlar adına hazırladığımız bu konumuzda, sizler e çeşitli kompozisyon bilgileri sunduk. Sonbahar ile ilgili deneme yazısı yada diğer bir deyişle makaleye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Sonbahar yaşayacağımız en hüzünlü aylarımızdandır. Hüznün eksik olmadığı gibi insanlar içine kapanır. Sonbahar ayları kapalı geçerek insanların kendisine gelmesini sağlar. Yaşayanlar hüzne boğularak çevresine ve yaşamına bakar. Hayatından her şey giderek yeni bir yaşama geçmiş olur. Mevsimlerin değişimi insanları en derinden etkileyendir.

Yaz ve kış mevsimi arasındadır. İnsanların havalar ısındığı zaman bunalırken, kışında soğuktan şikayet ederler. Sonbahar ise tam ortası olması rahat bir yaşam sürdürürler sağlar. Güz ve hazan dönemleri olarak bilinip her yarım kürede yaşanan dönemdir. Kuzey kutuplarında yer alan ülkemiz için Eylül, Ekim, Kasım aylarını kapsamaktadır. Kışın habercisi olup sonbahar havanın gittikçe soğuyarak hazırlanmamız gerektiğini hissettirir. İnsanlar kışa hazırlanması için uyardığı gibi yemyeşil görüntülere kavuşması sağlanmaktadır. Ağaçlardaki ve çevredeki bitkilerin yaprakları sararak dökülmeye başlar. Mevsim aldatıcı bir hava olarak görülerek sıcaklık soğukluk ne zaman olacağı bilinmez.

Sonbaharda bazen dört mevsim birden de yaşanır. Meyve ve sebzeler bu dönemde olgunlaşarak bolluk görülür. Kendisine özgü özellikleri bulunarak bolluk ve bereketi gösterir.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt