Son Günlerin En Zararlı 10 Yazılımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Son Günlerin En Zararlı 10 Yazılımı

Bitdefender, yeni çıkan en sinir bozucu ve tehlikeli 10 zararlı yazılımını açıkladı.

Son zamanlarda kötü niyetli kişilerin hazırladığı zararlı yazılım tuzakları gittikçe artarken Bitdefender'da boş durmadı ve dikkat edilmesi gereken en zararlı 10 trojan'I bunların arasından ayıkladı. Aşağıdaki listede ilk 10 tehditi görebilirsiniz:

• Trojan.Clicker.CM - 6.63%
  • Trojan.Downloader.WMA.Wimad.N - 4.49%
  • Trojan.Downloader.Wimad.A - 2.91%
  • Trojan.Qhost.AKR - 2.57%
  • Exploit.SWF.Gen - 2.39%
  • Trojan.Swizzor.1 - 2.02%
  • Trojan.HTML.Zlob.W - 1.92%
  • Trojan.HTML.Zlob.AA1 - 73%
  • Trojan.Autorun.TE - 1.72%
  • Trojan.FakeAlert.PP - 1.65%
  • Diğerleri - 71.97%.

Onda dokuzunun Trojan olduğu sizinde dikkatinizi çekmiştir. Bu dokuz trojan bulaştığında veri silinmesine, hasar oluşmasına veya bilgisayara uzaktan bağlanıp kullanıcının yaptıklarının mercek altına alınmasına yol açıyor. Bunlar da zaten en temel trojan özellikleri olmasına karşın bu dokuzu bu konuda çok başarılılar. 1. sıradaki Trojan.Clicker.CM bağlantı hızını büyük ölçüde yiyerek çok büyük sıklıkla reklam çıkarıyor ve bilgisayarınızı büyük ölçüde yavaşlatıyor.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir Trojan ise listede üçüncü sırada bulunan Trojan.Downloader.Wimad.A. Bu trojanın en büyük yeteneği internette her an karşılaşabilecek olmanız. Herhangi bir şey indirirken, yabancı bir siteye göz atarkan hatta spam yoluyla bile karşınıza çıkabilir.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
aman dikkat edelim
teşekkürler:oke:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim... (: Benim Sistemimde de BitDefender Antivirus 2008 Yüklü Heralde Bunlara Yakalanmam :D

mutlucosar

mutlucosar

Üye
valla ben 2-3 haftada bir microsoft ( one car ) tarama motorunu açıyorum.tavsiye ederim.antivirüs programı yüklü olsada arada yapın arkadaşlar.(lime wire dan şarkı indirmiştim 1 tane trojan buldu)taramada.Avira antivir yüklü pc de o bulamamıştı ....

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Avira, Avg, Nod32, Avast ve Daha Ne Varsa Artık Çoğunu Kullandığım İçin ve Neleri Yapıp Neleri Yapamadığını Bildiğim İçin O Antivirüsleri Tavsiye Etmiyorum... Bitdefender Antivirus 2008 yada 2009 Süper Kullanmanızı Tavsiye Ederim...

CEMOKA77

CEMOKA77

Üye
girmez inşlahhah bize :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Girsede Çaktırmaz :D

semih_sk

semih_sk

Üye
Trojan pc yayildi mi cikmasi zor olur ..
PC format atkmakla ancak cikar.
Bende McAfee Security Center. var icim rahat...:D:)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Acıda Olsa Çıkartırız Bişi Olmaz (: McAfee' ye de Okadar Güvenme Kullandımda Biliyorum (:

excelance333

excelance333

Üye
Trojan pc yayildi mi cikmasi zor olur ..
PC format atkmakla ancak cikar.
Bende McAfee Security Center. var icim rahat...:D:)

formatlada çıkmaz eminimki 1-2 dosya yedekliyeceksin virüs onlarada buluşmıs olur

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
1 - Bilgisayarınıza Formatı Atınız...
2 - D' yi Biçimlendiremem Yedeklerim Var Gerekli Bilgilerim Var Derseniz Eğer...
3 - Format Attıktan Sonra Sakın D' ye Girmeyiniz...
4 - Gerekli Kurulumlarınızı Yapınız...
5 - Güçlü Bir Anti-Virus Kurunuz... (BitDefender / Kasper) Gibi
6 - Hem C' yi Hem D' yi Taratınız...
7 - Temizleme İşlemi Bittikten Sonra D' ye Girebilirsiniz...
8 - Temizleme İşlemini Yapmadan Önce D' ye Girerseniz İşte Ozaman D' deki Virüsler Tekrar C' ye Geçer... Kolaygelsin... (:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...