Söğüt Nedir ? - Söğüt Nerede Yetişir ? - Söğüt' ün Faydaları


fly cat

fly cat

Üye
söğüt, söğüt nedir, söğüt nerede yetişir, söğütün faydaları, söğüt neye iyi gelir, söğütün özellikleri

Söğüt, sulak yerlerde kendiliğinden yetişen uzun boylu bir ağaçtır. Ağacın bazı türleri yaprak döker bazıları da dökmez. Türkiye' de otuz beşe yeakın türü bulunmaktadır. Meyvelidir. Meyveleri kapsül şeklindedir. Söğüt' ün faydaları;

- Ateşi düşürür, ishali keser. Kanamayı dindirir.
- Mikropları öldürür, iştah açar.
- Vücuda kuvvet verir.
- Romatizma ağrılarını dindirir.
- Mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
- Uykusuzluğu giderir. Sinirleri yatıştırır.
- Aybaşı kanamalarını düzenler.
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt