Sizce Devlet Okulları Özelleştirilmeli mi ?

 • 16 Nisan 2010
 • 1751 Okunma
 • 11 Cevap

Devlet okullarında eğitim özelleştirilmeli mi ?

Anketin kapanma tarihi 16 Mayıs 2010.
 1. Evet , daha iyi bir eğitim için gerekli.

  oy sayısı 1
  16,7%
 2. Hayır , böyle gayet güzel.

  oy sayısı 5
  83,3%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Son zamanlarda sıklıkla sorulan ve bazı oturumlarda da duyduğumuz devlet okullarındaki eğitimin gidişatı hakkında...Yorumlarınızı alalım...
   


  Yazan: Nedved
  Uzmandede bunu beğendi.
 2. Bi o kalmıştı zaten :ah
   
 3. seçeneklerin ikiside benim düşüncemde değil :s eğitim kurumları özelleşmesin ama şu anki halide gayet iyi değil.zaten özel eğitim kurumları çokca var okullar dershaneler üniversiteler etüt merkezleri vb.

  bence özelleşme olmasın varolan kurumların şartları iyileştirilsin
   
 4. Neden özelleştirilmesi isteniyor?..
   
 5. şuanlık iyi
   
 6. bence de özelleşmesin
   
 7. Devletin doğrudan üretmesi ve üretimin kontrol etmesi gereken işler vardır. Devlet sigara üretmemeli, devlet buğday üretmemeli, devlet şeker üretmemeli. Bunların yalnızca kontrol kademeleri devletin elinde olmalı.

  Öte yandan güvenlik, eğitim, sağlık gibi konularda asla özelleştirme yapılmamalı. Özellikle eğitim sektörü özelleştirildiğinde 4 yıllık bir üniversiteyi maksimum 5000 TL'ye tamamlayan bir öğrenci, özel üniversitede yaklaşık 80.000 TL'ye tamamlayacak. Bu da her vatandaşın harcı değil.
   
 8. İnsanların eğitim görmesine karşıysanız, tabii ki özelleştirebilirsiniz. İnsanlar ne kadar bilgili olursa, bilinçlenirse birilerinin rahatı o derecede bozulur ne de olsa..
   
 9. iyide de değil ama kesinlikle özelleştirilme yapılmamalı :oke:
   
 10. ben bir çok konuda özelleştirmelere karşıyım devlet şunu üretmesin devlet bunu üretmesin gibi liberal bir bakış türkiye için geçerli değil özelleştirme demek bizim ülkemizde işçi kıyımı demek yani bakıyorumda özelleşen kurumlara satın alan kişi ilk olarak özlük hakları ve maaş düşürmeyle başlıyor işe okullara gelince zaten zenginler cocuklarını özel okullarda en iyi şekilde yetiştiriyor okullar özelleşirse bir çok kişi bunu suistimal edebilir
   
 11. Eğitim özelleştirilemezki. Her vatandaşın ilk ve orta örğretim alması kanunen zorunludur ve her birey için bu eğitim ücretsizdir (sakın bana "ama okullar para alıyor bik bik" demeyin ağır konuşurum).
   
 12. bence bütün devlet okulları kapansın boşuna zaman kaybı yada devamsızlık diye bişi olmasın
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 04:28