Sizce Devlet Okulları Özelleştirilmeli mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Devlet okullarında eğitim özelleştirilmeli mi ?

• Evet , daha iyi bir eğitim için gerekli.

Kullanılan: 1 16.7%
  • Hayır , böyle gayet güzel.

Kullanılan: 5 83.3%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sizce Devlet Okulları Özelleştirilmeli mi ?
Son zamanlarda sıklıkla sorulan ve bazı oturumlarda da duyduğumuz devlet okullarındaki eğitimin gidişatı hakkında...Yorumlarınızı alalım...

• Beğen
Tepkiler: Uzmandede

arslansem

arslansem

Üye
Bi o kalmıştı zaten :ah

haltie

haltie

Üye
seçeneklerin ikiside benim düşüncemde değil :s eğitim kurumları özelleşmesin ama şu anki halide gayet iyi değil.zaten özel eğitim kurumları çokca var okullar dershaneler üniversiteler etüt merkezleri vb.

bence özelleşme olmasın varolan kurumların şartları iyileştirilsin

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Neden özelleştirilmesi isteniyor?..

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
şuanlık iyi

mazlum1790

mazlum1790

Üye
bence de özelleşmesin

Odysseus

Odysseus

Üye
Devletin doğrudan üretmesi ve üretimin kontrol etmesi gereken işler vardır. Devlet sigara üretmemeli, devlet buğday üretmemeli, devlet şeker üretmemeli. Bunların yalnızca kontrol kademeleri devletin elinde olmalı.

Öte yandan güvenlik, eğitim, sağlık gibi konularda asla özelleştirme yapılmamalı. Özellikle eğitim sektörü özelleştirildiğinde 4 yıllık bir üniversiteyi maksimum 5000 TL'ye tamamlayan bir öğrenci, özel üniversitede yaklaşık 80.000 TL'ye tamamlayacak. Bu da her vatandaşın harcı değil.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
İnsanların eğitim görmesine karşıysanız, tabii ki özelleştirebilirsiniz. İnsanlar ne kadar bilgili olursa, bilinçlenirse birilerinin rahatı o derecede bozulur ne de olsa..

byilmazZ

byilmazZ

Üye
iyide de değil ama kesinlikle özelleştirilme yapılmamalı :oke:

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
ben bir çok konuda özelleştirmelere karşıyım devlet şunu üretmesin devlet bunu üretmesin gibi liberal bir bakış türkiye için geçerli değil özelleştirme demek bizim ülkemizde işçi kıyımı demek yani bakıyorumda özelleşen kurumlara satın alan kişi ilk olarak özlük hakları ve maaş düşürmeyle başlıyor işe okullara gelince zaten zenginler cocuklarını özel okullarda en iyi şekilde yetiştiriyor okullar özelleşirse bir çok kişi bunu suistimal edebilir

Mr.Crunch

Mr.Crunch

Üye
Eğitim özelleştirilemezki. Her vatandaşın ilk ve orta örğretim alması kanunen zorunludur ve her birey için bu eğitim ücretsizdir (sakın bana "ama okullar para alıyor bik bik" demeyin ağır konuşurum).

DoRM

DoRM

Üye
bence bütün devlet okulları kapansın boşuna zaman kaybı yada devamsızlık diye bişi olmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt