Sistem dosyası izinlerini değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

nene

Üye
    Konu Sahibi
Sistem dosyası izinlerini değiştirme
Merhabalar. Mevcut olan bir sistem uygulamasının kullandığı izinleri nasıl kaldırabilirim. Telefonum Samsung A7 2016 5.1.1 ve rootlu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Peki, yüklü uygulamalarınızın hangi izinleri kullandığını nasıl görebilirsiniz? Menü > Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet veya Menü > Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin. Bir uygulamaya dokunun ve izinler bölümüne kaydırın.

Belirli bir izne hangi uygulamaların sahip olduğunu görmek istiyorsanız, ücretsizPermission Explorer uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulama, ne şaşırtıcıdır ki hiçbir ek izine ihtiyaç duymuyor.

Yüklediğiniz uygulamaların izinlerinin bir kısmını engellemek istiyorsanız, telefonunuzuroot'lamanız ve ardından Permissions Denied gibi bir uygulama gerekiyor. Ancak root'lama işlemi genellikle telefonunuzu garanti kapsamından çıkardığından ve riskli bir işlem olduğundan herkes tarafından tercih edilmeyebilir.

• Beğen
Tepkiler: nene
vega1977

vega1977

Üye

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vega1977

vega1977

Üye
Üstteki dosya klasör lib izinleri alttaki apk bin izinleri Root exproler yada benzeri bir pro ile yapabilirsin seçtikten sonra permission a tıkla bu şekilde ayarla diğer izinleri soruyorsan uygulamalar a gir sistem uygulamalarını göster de ve uygulamaya tıkla altta izinler bölümü var ordan ayarla

• Beğen
Tepkiler: nene

nene

Üye
    Konu Sahibi
Üstteki dosya klasör lib izinleri alttaki apk bin izinleri Root exproler yada benzeri bir pro ile yapabilirsin seçtikten sonra permission a tıkla bu şekilde ayarla diğer izinleri soruyorsan uygulamalar a gir sistem uygulamalarını göster de ve uygulamaya tıkla altta izinler bölümü var ordan ayarla

Bilgiler için teşekkür ederim. Sizin dediğiniz kısım bu sanırım.

Ama buradan izinleri seçmek istediğimde o izinler pasif şekilde duruyor ve seçemiyorum [emoji17]

nene

Üye
    Konu Sahibi
Peki, yüklü uygulamalarınızın hangi izinleri kullandığını nasıl görebilirsiniz? Menü > Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet veya Menü > Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin. Bir uygulamaya dokunun ve izinler bölümüne kaydırın.

Belirli bir izne hangi uygulamaların sahip olduğunu görmek istiyorsanız, ücretsizPermission Explorer uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulama, ne şaşırtıcıdır ki hiçbir ek izine ihtiyaç duymuyor.

Yüklediğiniz uygulamaların izinlerinin bir kısmını engellemek istiyorsanız, telefonunuzuroot'lamanız ve ardından Permissions Denied gibi bir uygulama gerekiyor. Ancak root'lama işlemi genellikle telefonunuzu garanti kapsamından çıkardığından ve riskli bir işlem olduğundan herkes tarafından tercih edilmeyebilir.

Bilgiler için teşekkür ederim. Uygulamanın hangi izinleri kullandığını biliyorum fakat o izinleri maalesef kaldıramıyorum. Uzun süredir uğraşıyorum ve birçok yol denedim ama olmadı bir türlü

vega1977

vega1977

Üye
Hayır o değil ayarlar /uygulama yöneticisi / ör. facebook apk

vega1977

vega1977

Üye

vega1977

vega1977

Üye

vega1977

vega1977

Üye
izinler yazan yere tıkla

nene

Üye
    Konu Sahibi
izinler yazan yere tıkla

Telefonun kendi menüsümü bu yoksa bir program mı? Benim telefonda sadece görebiliyorum.

vega1977

vega1977

Üye
note 5 kendi menüsü yukarda yolunu yazdım ayarlar /uygulama / uygulama yöneticisi / örneğin facebook /izinler

nene

Üye
    Konu Sahibi
note 5 kendi menüsü yukarda yolunu yazdım ayarlar /uygulama / uygulama yöneticisi / örneğin facebook /izinler

Bende öyle çıkmıyor maalesef [emoji53]

vega1977

vega1977

Üye
telefon modeli nedir

vega1977

vega1977

Üye
ayarlarin görüntüsünü atar mısın uygulama ayarları vs