Haber Siri Artık Türkçe biliyor

Sponsorlu Bağlantılar

enterneoll

enterneoll

Üye
    Konu Sahibi
Siri Artık Türkçe biliyor
Evet arkadaşlar IOS 8.2 beta 3 güncellemesi ile artık siri türkçe :) 8.2 sanırım Türkler için birşey ifade edicek

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Büyük bir yenilik olmuş. Sırf bu yüzden alanlar olabilir.

• Beğen
Tepkiler: incebey38
@Safak

@Safak

Üye
Bi cortanayi turk yapamadilar :)

• Beğen
Tepkiler: incebey38
afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Yanlış söylemişsin 8.3 Beta 2 ye geldi :)

furkankaya559758

Üye
Tam İPhone kullanmayı bıraktım. Ancak güncelleme geldi. Siri Türkçe olur diye iPhone 5S almıştım.

0MG90

0MG90

Üye
Çok merak ediyorum :D Bastır Siri :P

0MG90

0MG90

Üye
Şimdi baktım da iOS 8.3 beta 2 ile gelmiş. Yani 8.3 sürümüyle gelir ama daha yolda 8.2 var. Rusça, Danimarkaca, Portekizce, Flemenkçe, İsveççe, Tayland dili, Hint İngilizcesi ve Türkçe komut algılayıp o dilde cevap verebiliyormuş artık. Hadi bakalım neler olacak :) İlk Türkçe dil desteği Apple'dan geliyor sanırım.
Videoları var youtube ya iphonedo çekmiş :D
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
ahahaha :D:D

sLeepLe

sLeepLe

Üye
çok iyi olmuş bence ya :D iphonedo da ayrı bir güzel incelemiş :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Apple bir süredir üzerinde çalıştığı yeni iOS sürümü olan 8.3'ün beta sürümünü bugün geliştiricilerle paylaştı. iOS 8.2'deki birçok hatanın giderilmesinin yanında, Siri de artık 7 dil desteğine de kavuşturulmuş. Desteklenecek diller başta Türkçe olmak üzere Rusça, Danimarka dili Danca, Flemenkçe, Tai dili, İsveç dili ve Portekizce olarak belirlenmiş. Ayrıca desteğin en uç noktasında olduğu İngilizce'ye de aksan desteği verilecek. Yeni Zellanda gibi İngilizce konuşan ama aksan farkı olan ülkelerde artık düşünülmüş durumda

Bende az önce okudum. :)

Üst Alt