Sinek yumurtası yaraya şifa

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abuvice

abuvice

Üye
    Konu Sahibi

Yeşil sinek larvalarının, derin yaraları cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, iyileştirdiği ortaya çıktı. Bu yöntem, 20 ülkede tedavi amaçlı kullanılıyor.

ANTİBİYOTİK SALGILIYOR

Ortalama 100-200 larvanın üzerine konulduğu derin yaralar, 1-4 gün içerisinde larvalar tarafından temizleniyor. Yara üstüne 2-3 milimetreyken konulan larvalardan her birinin antibiyotik salgıladığı ve 25 miligram ölü dokuyu yiyerek, 1 gün içerisinde 1 santimetreye ulaştığı belirlendi. Larvaların, antibiyotiğin dışında başka bir sıvı da (Allantoin/Urea) salgılayarak, yaranın kapanmasına yardımcı olduğu görüldü.

İLK KEZ 16. YÜZYILDA UYGULANDI

Yöntemi Türkiye'ye taşıyan Uluslararası Biyoterapi Derneği Genel Başkanı ve İsrail Hebrew Üniversitesi Hadassah Tıp Fakültesi Parazitoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kosta Y. Mumcuoğlu, “Maggot Terapi” adı verilen bu yöntemin, ilk kez 16. yüzyılda uygulandığını söyledi.
abuvice :D

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İlginç.. :wacko:

serdar06288

serdar06288

Üye
aslı varmı ki abi bunun adamı yer bitirir bu larvalar

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bi okadar da iğrenççç

prince of hell

prince of hell

Üye
ilginc,sağol ;;)

slayer

Üye
sinek vb. şeyler = böcük
benden uzak dursun bu yöntem

ekolix

Üye
aslında buna benzer bı olayda Gladyator filminde rastlamıstım orda da kurtcuklar yıyordu yarayı sonra da kurtları yaraya basıyorlardı...

ta o zamanlardan berı olan bısı olabılır..

neden dersenız bu tıp fılmlerde genelde o tarıhlerdekı olay ve hareketlerı ınceleyerek ornekleme yapıyorlar genelde gercekcı gorunmesı maksadıyla olabılır...

sınekte te bu tıp bır olay oluyor olabılır

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Enteresan...

iceboy

iceboy

Üye
Ilginc. Birde guzellik salonlarinda falan suluk bocegini sivilce tedavilerinde kullaniyorlar. Bildiginiz bocegi suratiniza koyup bekeltiyorlar canli canli. Yaglari emiyormus. Iiiiyyyyyy. Dusunsenize, suratinizda gezen bocekler...!!!!!!

ibonline

ibonline

Üye
entersan aslında ;;)

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Valla sinekleri zor görüyom yumurtayı nasıl görecezde...bu gercek ise iyi birsey.

Caine

Caine

Üye
valla arkadaşın dediği gibi nerden buluyolar bu sinek yumurtalarını;? yoksa gene cahil kalmışıszda bu sineklerin yumurta yerleri bellimidir???

_GiTaRisT_

Üye
ya bırakın ne sinek neböcük hiç biriyle yüz göz olmayalım..allah onlara muhtaç etmesin bizi.tamam onlarda canlı ama işte..

climax

Üye
sinek yumurtasından omlet olur mu? bi kişilik omlet için kaç yımırta gerekür

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Şimdi gördüm de bana da enteresan geldi.

ozkanak

ozkanak

Üye
dahada neler ama nerden bulacaz yumurta :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt