Silahsız Kuvvet [yunus özyavuz sözleri]

Sponsorlu Bağlantılar

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Silahsız Kuvvet [yunus özyavuz sözleri]
Günes dogmus yeni bir gün baslıyor gözlerini ac hadi gün seni bekliyor kalk kalk kurtulusun yok atılacak darbelerden sana pay cok (Acımasız Yaşam)

güneş doğdu derken Birde baktım karanlıklar çökmüş şehrin üstüne;Buralarda ayaz var (Buralarda ayaz var)

Dön bak aynaya, tanımla kendini Dev misin, cüce mi? yoksa yasayan acemi gibimi? Söyle patron çıraklığın özetini bana! (Buralarda ayaz Var)

Kısa kısa her dem bulmalıyım kendimi, benliğimi (buralarda ayaz var)

Yar olmaz sana yar dar huzur ar, Sana , ama var iki günlük dünyada onca zarar, Olsun gitsin dünya mali, arinmali, belkide pozitifte yok olmali,

Kaybolmali, damarlarindan sadece kan akmali (İhtiya heyeti)

Dünya koca mekan acimasiz , Binlerce insan sokaklarda savunmasiz, Istanbul; dünya içinde bir altküme, Suçun meçhul birden bire
gidersin güme.(Dünya koca mekan)

Bahari tadamayan çiçek, kişi göremeyen kurt olmaz, solmaz, Zannettiğin yeşil, sariya dönüşür sana yar olmaz,(Ekinoks)

Kaç zamandir felaketin esiginde gezinti yapiyoruz, Yikima giden bu bitkin ülkede yeseren günah filizleri, Günden güne çepeçevre ensemde
solumakta olan kör seytan gibi,(Günah Toğumları)

Kardes, kardesine dusman oldu olan oldu, insanlık kursunlarda kendini buldu. Tore yıllar yılı katıl konumunda. Yanı basında aranan
bulunamayan zanlı oldu (Güneşimden Çekil)

Buralarda yasamak oldukca guc, nede olsa bılırsın allah ın hakkı uc (Güneşimden Çekil)

“Yolum yolundur, yoluma çıkan kardeştir.” desem de lafla peynir gemisi, yürümez bil! ( iki dinle bir sus)

İki dinle bir sus, Kus: H’yi A’yı R’yi A’yı M’yi neyi yediysen kus. Sus pus, hakyerini buls yo. Yunus der ki budur hiphop rules.(iki dinle bir kus)

Elinden gelirse gönül yikma ki; yikik gönlün ahi yikar alemi. (Rap eylemi)

Kimsenin gönlünü incitme zira; pek çok dikenlidir hayatin yolu (Rap eyLemi)

Canavardan çoban olmaz koyuna, halka zülm eyleyen elbet yikar, Mülkünü kendi eliyle boyuna. Kim ki senden korkar; sen de kork ondan
Gücün yetse bile yüz pehlivana. Gülmezmisin kedi aciz kalinca (Rap eylemi)

yasamak nefes almak diye yasadin batakliga adim attin saplandin toz pembe düsler girdi hayalere umursamadin bakmadin geridekilere (Beyaz Ölüm)

Para pula bakan acımasız dünya parasız olan şey sadece rüya (Doğ ve yaşa)

Kimileri kendini içkiye verir çünkü başaramamak onlara zor gelir,başaramayan alt sınıflara düşer hayat bir okul geçemeyen kalır gider .
( Doğ ve yaşa)

İki secenekten Birisine uy hadi birincisi yaşa veya ikincisi öl buralarda kuralları sen koyamazsın doğ ve yaşa (Doğ ve yaşa)

Aldığım her nefeste sitemlerim coğalır insan oğluna nedir bu durum diye sorarım ? (Gercekleri Gör)

Gözgöre göre yanlara dolanlara inanma önce bak bi inandığın sahtekarlara hayat senin cebindeki harcanak paraysa kaptırma baskasına doya
doya harca (Gercekleri gör)

Dost adi gibi degil kemiren ,Bir fareden farki yok aklina sok,Kazi kazan oyununda kazinan sensin,Kazanan ve seni yine kaziyan
Dost diye bildigin düsmandir herzaman(Göze Göz Dise Dis )

Kafes içinde binlerce köle hayat adinda bir gardiyan umutsuzluk çare degil gerekir kuvvet,göze göz dise dis basarirsin elbet
(Göze Göz Dise Dis )

Dönen oyunlar pesindeki gölge ise günesin sanma sakin elbet bir gün kararir içindeki çiçek sararir hüsran yanina kar kalir Bu savasi bastan
baslatir unutma (Göze Göz Dise Diş)

Yasam denen komedi dinledigin melodi HIPHOP gerçegin ta kendisi (İnkar boşuna)

Kaçmak için kosma gerçeklerden kaçma yalanlara uyup kendini kandirma (İnkar boşuna)

kıyametin alameti nedir diye sor kendine yanlışlara attığın adımlara yakın ol bu şekilde yaklaşırsın doğrulara adım adım emin unutmaki her
yanlışın kıyamet alameti (Kıyamet alameti)

Olduğum yerde kalakalmışım ben Sahte krallarına eğilmişsin sen Cennetinde cehennemi yaşamak Ulan bu ne kötü yazı Kötü kaderin atmış
sana büyük kazığı (Sözlerim Silahım)

Düşüncelerin içinde kaybolup eriyen bir kar gibisin Hadi kaldır kafanı ve bak onlara biraz Göreceksin senin büyüklüğün onlara
Hiçbir zaman acımaz (Sözlerim Silahım)

Her tarafta görüyorum çırılçıplak ayaklar yerlere basanlar 12'lik çocuklar hiç mi sızlamaz bunlara insan yüreği bir taraftan cebindeki paranın laneti
bulamayan paraları çeker beynine silahı bunlar adaletin kötü kabusları (Sözlerim Silahım)

Olması gerken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar baksana Dedelerimiz toprak altında dolmuşlar (Kendim İçin)

Vakit Kendini Öldürürken Sevdiklerim Yok Olmuş (Kendim İçin)

Herkez birgün soğuyacak bu fani gidici hayattan bütün bedenler soğuyacaktır, elbet yavaştan kıyamet toplantısında ölecek haramiler telaştan
ne Ev ne Pul ne ÇUL ne Bir KUL geride Kalacak Dünyadan (Kendim İçin)

Gün benim günüm ilerledikçe görünür önüm ekmeklerimi böldüm, ekmeklerine yağ sürdüm.ben bölündüm, kendimi onlarla bölüştüm
ayrılmış parçalarımla tek tek görüştüm.(Af benim işim değil)

Sus konuşma küsüm, kalplerinde kaç kuruşluk süsüm dışım Orhan içim Müslüm. hışım meydan benim hüzün (Af Benim İşim değil)

Kaybettiğim sırlarımı aramaya koyulmalıyım.(Af benim işim değil)

Bu rüzgara dayanabilmek için bir kayamı olmalıyım ? (Af benim işim değil)

Gökyüzünden baktığımda insan karınca görünür yerden yükselince cüssen giderek küçülür (Bir var bir yok)

Bilmem neden diyologlarınız bu derece laçka hiç ölmeyecekmiş gibi günü gün etmeniz saçma (Bir var bir yok)

herkes bir başkasını kendinden daha fazla tanır (Can havli)

Tabutlara sığmayacak kadar intihar var, şeytanın siparişi dünyanın ninnisi olmuş sirenler, ya RAB bizi özler (Gam Tozu ve Dünyanın Ninnisi)

Şah damarım attıkça yaşını silerim çeşmin, solar hayat resmin umut nerdesin,yine bittin nerelere gittin ben seni göremeden?
(Gam Tozu ve Dünyanın Ninnisi)

Canını yakacak eller uzatıyorlar insanlar. kaç rüyanı yakaladın? ben bir kaçını ama soyut (Herkezin Bir Suçu Var)

Turnanın gözünden vurmak için zamana ihtiyaç varmiş hedefim başkalarının da hedefiymiş, neymiş işim zormuş. tüm bunları kim uydurmuş.
eğilip nasihat veren ağizlar kokmuş (Herkezin Bir Suçu Var)

Tanışlarımın gülümsemesi hafızamda kayıtlıdır yapmacık bir gülücük atma anında anlaşılır şeytanin gücü yanında çelimsiz bir savaşçısın
melek olmaya kalkma kötüye çok yabancısın (Herkezin Bir Suçu Var)

Bugün senin için hayat bitiktir ama yarin?… yumruk yemek istemiyorsan tadını sakla tokadın. (Herkezin Bir sucu var)

bağcıklarını bağlamalı yola koyulmalısın.takriklerine aldanma şeytanın, irade muhafızına seslen emret!... tuhaf olan iktidarı aklında yok et!...
servetin paha biçilmez kısmet. (Malum tahrip izleri)

Derin bir denizin dibine çökmüs, bir hazine ask denen Gafilenbir av olur aniden. Bir kalp,ve digeri hükmeden. Benden uzakta olsun derdim
körpecik çocukken. Gücümü toplamam gerekti aldanisimi yasarken (Monotonluk Maratonu)

Hileden uzak bu adama sille vurma yaziktir.ille çile mi çekmem lazim Nurum yüzüme dargindir (Monotonluk Maratonu)

Seytan yoluna girisleri annem keserdi,giremezdim. babam için cennet gerekli,ben hep bunu bildim.(Ne bilirsin)

Yarin için bir defans taktigi bulmaliyim. çok kisiyi öldürdüm,cesetlerinde parmak izim yoktu Sogukluk içimi ürpertti,damar kanim dondu.
Bu yeniden baslamasindan korktugum kaçinci sondu (Ne bilirsin)

Firçayi elime aldigimda ilkin anilarimi boyarim gelecek adina hiçbir hayali resme dökemez parmaklarim. içimde iyiliklerimin dedikodusunu
yapan seytanlarim. (Ne bilirsin)

Kuzular için ağlayan kurtlarda vardır hayatta (Şayit Varsa Konuşssun)

Her sabah tanelerimden kendimi yoksun buldum benim müziğim o kadar ağlıyor ki sözlerimde gülemiyorum. yaşadığım şeylerin içimde hatrı
nedir bilmiyorum (Şayit Varsa Konuşsun)

Bedenimle sevgili olduğumdan bu yana geçmiş bir dolu sene çok ihanet etmişim bilmeden zavallı bene caddeler pişmanmış beni gördüklerine
ağırlık olmuşum soğuk kaldırımlar üstünde, et dikende!… (Yarim gönülle bir öpüş)

Kimileri toprak kokusundan korkmakta neden? O koku senin kokundur zaten ölümlü beden Ordan geldin yolun oraya budur ki dogrudur
Zıkkımın haramı boldur Toprak öncesi yuttuğun lokma odur (Düşünen Ceset)

Kiralık yaşıyorum kirada nefes alıyorum öde fiyatını aldığın her nefesin çare yok başka Yumruklarına bak kendini zorla (Ölüm benim Doğum Günüm)

Paralara yenik düşen dostun tanımaz gölgeni Şeytana uyar yenilir tanımaz seni ya da tek bir yanlışında bin doğru düşer sıfıra Ne dost kalır ne de
başka bir yosmaaaa teksin sok bunu o b*k kafana (Ölüm benim Doğum Günüm)

Rüyalarımda mutluyum,şükürki kendime köleyim (Baatil Rhyme)

Hayatımı cennet elçisi misali yaşadım tatlım Yüzün ellisi rest in peace Huzur içinde yatsın çocukluk günlerim nostalji. (Baatil Rhyme)

Okyanuslar mürekkebim ağaçlarsa kalemim benim.(Baatil Rhyme)

Öfke resitalimde dilsizdim ben,konuşan gözlerimdi.Mutlu sonların kötü başlangıçlarına alışabilmeli. Hayati diğerlerinden kopya çekerek
yaşamak budalaca.Kendi yolunun inşası şart tabiiki.(Bana Müsade Beyler)

Cehennem aşıklarla dolu,sadakatsizlerin ayakları katedecek yolu İstemesen de katetmen gerekecek selvi boylu yokuşu. Kendini hergün izleyerek
göreceksin yok oluşunu (Bana Müsade Beyler)

Yaşadıkça oyuna dahilim. Namussuzluk dünyasında kabus nüfusu artmakta İnşa ettiklerini yıkmak için gelecekler bunun bilinciyle yaşa.
(Bana Müsade Beyler)

Notumu verdi hocalarım nasihatı koydum cebime ve zorda kalana dek çıkarmadım. (Bebeğim Öldü)

İçimde saklı bir kaçak çocuk korku dolu bakışlarıyla gizlenirken iz bırakmış anılarıyla sevgili. Mutluluktan ağlak olmak artık bir seferlik
bana da mahsus (Bebeğim Öldü)

Gözlerimde bir filmsin. Göz çukurlarımda uyuya kalmış bir bebeksin.(Bebeğim Öldü)

Onca yıldır yalnızım,dostum postum yüzdü geçti, Onca gündür gamsızım,bir tek cümle yetemedi Ve bunca kadere dargınım,nerde kötü gün yardımım?
Gençliğimde bir kareydi,pek tabiki bir kereydi. (Hayat Arabamla 2005 Mil)

İfadeleri somurtlaştıran kırgın diyaloglar,beynimin ortasında ateş yakar. Kalbim iltihap salgılar,Tansiyon düşe kalkar. Her acıda sevgim mikrop
kapar. Sagopa dediğin tek atışta indiren snaypar (Hayat Arabamla 2005 Mil)

Salağa yattım uyuya kaldım,ikincilere tövbeliydim Aslında kendi elimin kiriydim kendi lekemi çözemedim. (Hayat Arabamla 2005 Mil)

Aynalarınızın yansımaları gözlerimi kamaştırmakta.Aklım karmakarışıklaşmakta. Şeytan en güzel sözleriyle sırnaşmakta.
Yaşlı çocuk telaşta,göçebe aşklarınızın hatıraları duvarlarda. (Hayat Arabamla 2005 Mil)

Belki de günahlarını yıkayacak akıttığın damla yaşlar Ya da yağmur olup üzerine yağacak haramlar (Kendime Sarılır Donarım)

Sahip olamadıklarının peşine kaç kez takıldı düşüncen? Tahminimce aklın bilinmez kişiler tarafından kiralık (Kendime Sarılır Donarım)

Beni sevmek için programlanma,devrelerini yakarım Şu an deli misal aşığım,bir kişi hariç herkese şaşıyım (Kendime Sarılır Donarım)

Gün batımına ekilen tohumların haddi,hesabı yok Bana benden başka bir dost varsa bilmem lazım Aşkım güven ödülüme en yakın adayım
(Kendime Sarılır Donarım)

Kaybettiklerimin hesabını kalbimden çekin Bildiğim kadarıyla limitsizim,depremsiyonlardayım (Kendime Sarılır Donarım)

Gulmek, aglamak secimlerim, hangi şikta mola verendim Ayazlarinda Terleyendim (Kopya Kalpler)

Başlamak hataydi. başlayamamaksa izdirap Aşka verdigim resitalimde sendin sazima mizrap Yendim huyumu ya rab (Kopya Kalpler)

insanlik yatak doşek arkadaşlik zaten olmuş

benim aşka dahil grafigimde cizgiler hep kirikti, umursamazdim hangi akla hizmet ettim sevdiler ve en sonunda filimi ayni yere getirdiler
biliyor musun beni bu zamana kadar cok uzduler? (Leyli)

biliyor musun beni bu zamana kadar cok uzduler? (Leyli)

Gözlerimin içine bakamadınız içiniz hep fesattı. (Romantizma)

Umutsuzum bugünden.Al ve yerine koy hataları.Ben her cevaba bir soruyla kafa da tuttum. Bir tiyoyla bir tiyatro kurdum,kendim oynadım
ve arenasında bir savaşçı buldum (Romantizma)

Ben kimim ki; bilmemekteyim.Hayat kızgın boğa ben kırmızı pelerin. (Romantizma)

Adimi duymayin kac yazar (Terapi)

Hani diyelim toz pembe yasiyorum Koz bende biçimi takiliyorum Saygım senin ******n olsun Kaygın benim aşkım (Terapi)

kalbimde senede kaç kez birisi idam aldı ha !? (Vasiyet)

takma kendimden can sıkıntım önceden beridir benim ölüm takıntım bunu da yüzüme vurmasınlar sade evde yüzüm asık, dışarda sempatik
takıldım (Vasiyet)

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115, jotem173, Efemeris Diabolin ve 2 diğerleri

Türk-X

Türk-X

Üye
Burda Sagopa Kajmer mahlasıyla yazdığı sözler de var.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: paylaşım için

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
Efemeris Diabolin

Efemeris Diabolin

Üye
Tşk