Şiflererini Çözün Bakalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yeryüzünde hayal mahsulü olmayan tarihi ve kültürel birçok bulgu halen sırrını koruruyor. Peru'daki Nazca çizgileri Paskalya Adası'ndaki heykeller İngiltere'deki Stonehenge taşları ve Van'daki taşlar sırlarının çözülmesini bekliyor.

Dan Brown'ın dünyada milyonlarca satan "Da Vinci " kitabının aynı adlı filmi büyük ilgi görmesine karşın tepkilere de yol açtı. Yeryüzünde hayal mahsulü olmayan tarihi ve kültürel birçok bulgu halen sırrını korurken bazı çevreler bu bulguların birçoğunun önemli şifreler taşıdığına inanıyor.

Günümüzde halen sırları çözülmek için çalışma yapılan Peru'daki Nazca çizgileri Paskalya Adası'ndaki heykeller İngiltere'deki Stonehenge taşlarının ve Van'ın Kalecik Kalesi yakınlarında bulunan taşlar merak edilenler arasında yer alıyor.

UFO PARMAĞI

Peru'da 1926 yılında iki arkeolog tarafından bulunan üçgen dörtgen sarmal ve hayvan şeklindeki çizgiler sır dolu. Çizgilerden bazılarının yaz ve kış gündönümlerini işaret ettiği ileri sürülürken bazı çevreler UFO'lar için yapıldığı iddiası da bulunuyor.

Güneş Kapısı

Güney Amerika'daki sırrını koruyan arkeolojik buluntulardan biri de Tiahuanaco'daki Güneş Kapısı. Tek parça taştan yapılan 5 metre genişliğinde 3 metre yüksekliğinde ve 10 ton ağırlığında olduğu tahmin edilen kapının üzeri çeşitli çizimler dikkati çekmekte. Güneş Kapısı'nın nasıl yöntem kullanarak inşa edildiği merak edilirken ne amaçla yapıldığı yönünde birçok soru da halen cevaplanamadı.

Kalecik'teki Urartu taşları

Van Merkez Kalecik Köyü'nün 1.5 kilometre kuzeydoğusunda yer alan ve Urartu dönemine ait dikili taşlar ve taş halkalar da dikkati çekiyor. Astronomiyle ilgili olduğu düşünülen 400 metrekarelik alana 2 bin 475 dikili taşın matematiksel olarak dizilen taşların sırrı çözülmek için çalışmalar sürdürülüyor. Yine

Pasifik Okyanusu'ndaki Paskalya Adaları'nda bulunan dev heykeller de sırlarını koruyor. Hollandalı kaşif Jacob Roggeveen'in 1722 yılında keşfettiği dokuz metre yüksekliğinde dev heykellerin hangi uygarlıklığa ait olduğu hâlâ bilinmiyor.

Stonehenge taşları rasathane mi?

Güney İngiltere'de Salisburg düzlüklerinde yer alan üç metreden daha yüksek dikine duran taşlardan oluşan ve uzaktan bakıldığında gri taşlardan yapılmış dev bir yüzüğe benzeyen Stonehenge taşları da sırlarını koruyor. Her biri tonlarca ağırlığında taşların bir mimari plan çerçevesinde birleştirilmiş olması dikkati çekici. Taşların düzelmesi mühendislik harikası olarak da değerlendirilirken taşlarla ilgili çeşitli efsaneler de bulunmakta.

Dinsel törenlerin yapıldığına inanılan Stonehenge'in rasathane olduğu yönünde çeşitli bulgular olmasına rağmen halen taşların sırrı merak ediliyor
 
çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
:hmmm
 
gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
bunları yıllarca arastıran bilim adamları bulamamıs bız nasıl bulalım :D:D
 
M3L!H

M3L!H

Üye
stonehenge güneşe paralel şeklde ayarlanmış olarak yapılmış zaten bütün bunları da mayalılar biliyormuş. Belkide mayalılar olsaydı biz şimdi havada uçacaktık. :ehe mayalılarında kütüphanesi varmış ingilizler yakmış tarihte belkide o olsaydı şimdi hayat çok farklı olurdu...
 
D3N1Z

D3N1Z

Üye
sadece bunlar mi ? :S şifresi çöüzlmemiş olanlar.. çok basit olarak gorduğumuz bir çok olay,yer,madde vb. sirlarla dolu :)
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Buyrun cevaplarını alalım o zaman :ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt