SD Kartı temizleme {Yardım Acil}

Sponsorlu Bağlantılar

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
SD Kartı temizleme {Yardım Acil}
Arkadaşlar telefona çok şey yükledim.Hafıza kartını da doldurdum..Gereksiz,gerekli çok şey var ama tamamen silmek istiyorum.Android'e özel dosyalar dışındaki tüm verileri silmenin yolu var mı?

Az sonra telefonu sıfırlayacam.Ona göre biraz acele cevap bekliyorum :D

klongs

klongs

Üye
root yapip recovery moddan sdcarda format atabilirsin

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
Rootsuz yolu yok mu ya? :D

klongs

klongs

Üye
fabrika ayarlarına dön

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
fabrika ayarlarına dön

Bak mesela..dediğim gibi ben fabrika ayarlarına döndürcem.Orada bir seçenek var.SD Kartı sil diye..ona basarsam sadece gereksizleri silecek değil mi? (Sistem dosyalarını silmeyecek) eğer öyleyse sorun yok.Zaten sıfırlayacam.

klongs

klongs

Üye
sistem dosyalarının sd cardda ne işi var

• Beğen
Tepkiler: Superfan
Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
sistem dosyalarının sd cardda ne işi var

nasıl yani..ben telefonu aldığımda sd kartın 2GB'ı doluydu.Android data bir sürü klasör var.Bunlar sistem dosyası değil mi? :D

mancukya

Üye
Kardesim sd karti silersen icindeki hersey gider. dalvik cache ve wipe cache yaparsan sistem dosyalarinin sadece tel icindeki bir bölümümünü siler oda iyi oku sadece tel icindeki Rom bölümünde.
Bazi seyleri sileceksen esfile yada astro tarzi bir dosya yöneticisi ile kartin icinde android, Data, (Gameloft, Ea) vs vs gibi bölümler icinde oyun, viydo vs vs harici tek tek sileceksin baska yolu yok hic bir program senin adina bu kalsin bu gitsin diye temizlik yapamaz.
Senin icin önemli olanlar oyun, resim, mizikse zaten 2 tanesini görüyorsu oyunlarinda ismi yaziyor geriye kalan herseyi silebilirsin.
Kendin bölümleme yapmadinsa (Yapsan bile exte2 ve üsTü göremezsin ayni yerde) diger geri kalan herseyi silebilirsin cünkü sdkarta kurma sistemiyle yazilmis her program data yada android klasorlerine bazi bilgilerini atar silersin tekrar acinca olusturur.
Ama dedigin gibi onu silsin bunu silsin yapan özel sistem yada program vs vs yok hic bir zamanda olamaz.

• Beğen
Tepkiler: Superfan
Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
Teşekürler..

-efşan

-efşan

Üye
Telefona zaten format atacaksan sil kartı da tümüyle gitsin. Sorun olmaz.

navti

navti

Üye
Telefonun rootlu ise titanium backup kur onda seneklerde tum kullanci uygulamalarini silme diye bir secenek var onu yap olur herhalde...

Üst Alt