SaVaŞ sAnAtLaRı hobisi olan buraya..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
memocasy

memocasy

Üye
    Konu Sahibi
SaVaŞ sAnAtLaRı hobisi olan buraya..
savaş sanatı nedir¿ Bunu okumadan yorum yapmayın o_O : Kurallara bağlanarak sistemleştirilmiş mücadele uygulama ve talim
geleneklerinin ortak adı. Günümüzde savaş sanatları spor, fitnes, kendini koruma, zihinsel disiplin, karakter
gelişimi, kendine güven ve karşılıklı mücadele amacıyla yapılmaktadır. Savaş sanatları uygulayıcısına savaş
sanatçısı denir. Günümüzde çeşitli stilleriyle Wushu, Jujutsu, Lethwei, Kalarippayat, Pencak Silat, Aikijutsu, Taekyon gibi klasik, Karate, Tekvando, Judo, Aikido , Wing Chun gibi daha eski sistemlerin yakın dönemde yeni yorumları olan neo- klasik savaş sanatlarının yanı sıra Kick Boks, Krav Maga, Jieishudan gibi çeşitli savaş sanatlarından unsurların
günümüz ihtiyaçları çerçevesinde biraraya getirilmesiyle oluşturulmuş modern Melez savaş sanatları, Karma savaş sanatları da hem Kendini savunma hem de sağlık amaçlı çalışılmaktadır..

tecrübelerinizi ve tekniz öğretilerinizi paylaşın :) OSS..

TheeBeLaa

TheeBeLaa

Üye
t<ekwondoyu tavsiye etmiyorum gittim 2 ay hep aynı hareketleri gösteriyorlar

memocasy

memocasy

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm tabi bu hocalarına bağlı zaten bir hareketi binlerce kez yapmadan seviye yükseltilemez :oke: :megafon: siyah kuşak yapmak sabır işi sensei olmak :nono: onyılların

coldman41

coldman41

Üye
t<ekwondoyu tavsiye etmiyorum gittim 2 ay hep aynı hareketleri gösteriyorlar
ben 8 senedir taekwon-do yapıyorum ve 2 senedir taekwon-do da hocalık yapıyorum. genelde sporculara başta basit teknikleri ögretiriz ki onlarla kasları daha karmaşık ve zor teknikler için hazırlanması için aynı zamanda o başta ögretilen teknikler taekwon-do nun temelidir sen onları ne kadar iyi atarsan o kadar başarılı olursun. daha sonradan daha farklı teknikleri zaten hocaların ögretir ayriyetten sen istersen hocaların sana daha farklı tekniklerde ögretebilir.

aydoğdu43

aydoğdu43

Üye
2 ay kadar kickboks kursuna gittim. Resmi olarak kemer falan almadım tabi ama tekniklerin çoğunu kaptım. En hızlı öğrenilip çabuk ilerlenilen spor kickboks bence. 2 ay gitmeme rağmen sokak kavgasında o teknikleri başarıyla uygulayıp karşımdakinin ağzını yüzünü kırabilirim :D

brknfdn_55

brknfdn_55

Üye
:naughty:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt