Satılık Panasonic Pv-Gs250 3ccd video kamera

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

croween

Üye
    Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar,
satıyor olduğum kamera Yarı profesyonel bir kamera olup,sadece benim tarafımdan çok temiz kullanılmıştır.Profesyonel çalışan bir reklam ve klip
yönetmeni olarak şunu söyleyebilirim ki,sinema filmi dışında herşeyi bu kamera ile çekebilirsiniz :)

Ben bu kamera sayesinde kazandığım ödüller sağolsun ve bunların dışında çalıştığım işler olsun artık daha iyi bir
kameraya sahibim.Fakat bu kameranın bana sağladığı güzellikleri ömrüm boyunca unutamam diyebilirim.

Ödül kazandığım çalışmalarımı şu şekilde gösterebilirim ;

Adsl Reloaded
( Telkoder'in düzenlediği "Fiili tekele son verelim" yarışması= Jüri 1. lik ödülü )

[video=youtube;WB-9YegxVS0]http://www.youtube.com/watch?v=WB-9YegxVS0[/video]

Beck's in Süper Yönetici Adayı- Nazmi Özdil
( Beck's in düzenlediği yaratıcı yönetici adayı cv yarışması= Jüri 1. lik ödülü )

[video=youtube;3nztrarorOI]http://www.youtube.com/watch?v=3nztrarorOI [/video]

A-1 Movie Trailer
( A-1 yaşam Sloganlı viral reklam yarışması= Jüri 1. lik ödülü )

[video=youtube;dXVYwhAWorI]http://www.youtube.com/watch?v=dXVYwhAWorI[/video]

Kemal'in çilsesi
( Yataş'ın düzenlediği "yataş'ta uyumak istiyorum" sloganlı viral reklam yarışması= Jüri 1. lik ödülü )

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu kameranın şuana kadar bana kazandırdıkları ödüllü çalışmalar bunlardır.Bu çalışmaların dışında tabiki birçok
şey çektim ve kariyerimin bu yönde şekillenmesine birnevi bu kamera öncülük ve şahitlik etti diyebilirim.Manevi değeri çok büyüktür.Fakat
daha önce de dediğim gibi artık daha profesyonel bir kameraya sahip olduğum için evimde kenarda boş boş tozlanmasındansa birilerinin hayatındaki
güzel anları yakalıyor olması onun için daha iyi olur diye düşündüm :)

özelliklerinden bahsedicek olursak;

*Kamera 720*480 pixel çözünürlükte çekim yapmaktadır
(Hd değildir)
*3CCD
(ki bu Hd olmasından daha önemlidir,3 ccd demek 3 ana renk için ayrı ayrı çalışan 3 çipin bulunması demektir,hala Hd kameraların çoğunda bu özellik
bulunmamaktadır,hem 3 ccd hem de Hd olan kameraların fiyatları ise diğer örneklerinin yaklaşık 2-3 katıdır =) )
*Crystal Engine ile mükemmel görüntü
*10X optik, 250X dijital zoom
*Mini Dv kasete çekim yapma
(kimilerine göre bu kötü bir özellik gibi görünse de,ben kamera alırken benim için tercih sebebi olmuştur.
Çünkü en iyi arşivleme yöntemi kasetle arşivlemedir,ki çalıştığım reklam ve prodüksiyon şirketleri bile bu şekilde arşivleme yapıyorlar.
Dijital veri en ufak bir teknik arızada yokolabilir,fakat kaset çok iyi korunabilir.Ayrıca harddiskli,hafıza kartına ya da dvd ye kayıt
yapan kameraların görüntü kaliteleri her ne kadar HD olsalar bile kasete kayıt yapan kameralardan daha kötüdür.Çünkü harddisk,kart,dvd vs.
görüntüyü sıkıştırır ve o şekilde kayıt yapar.fakat mini dv ve dv kasetlere kayıt yapan kameralar görüntüyü ham olarak kasede aktarır. )
*Manuel beyaz ayarı
*Manuel odaklama ( Focus halkası vardır,ki bu da benim için alırken çok önemli tercih sebebiydi )
*Leica DICOMAR lens( Leica'yı bilen bilir,falza söze gerek yok :) )
*270 derece dönebilen 2,5” LCD ekran (113k Pixel)
*Işık panelli LCD ekran ile renkli gece çekimi (1 Lux)
*OIS (Optic Image Stabilizer) titreşim önleyici
*Web kamera fonksiyonu
*Mikrofonlu “Free-Style” uzaktan kumanda
*1,7 sn hızlı başlama fonksiyonu
*SD kart yuvası
*AV ve DV giriş ve çıkış terminali
*MotionDV Studio 5.3 hareketli görüntü aktarım programı
*Akıllı Rüzgar Önleyici
*Zoom Mikrofon & Stereo Mikrofon
*Yüksek Resim Kalitesi Geniş Format (16:9)
*Eş Zamanlı Hareketli & Sabit Görüntü Kaydı VGA (640x480)
*Yumuşak Ten Detayı Xip 0
*Tele Makro Modu
*hafıza kartına fotoğraf çekimi [3.1 megapixel]
(video kameraların çoğunda still image çözünürlüğü bu şekildedir
fakat auto ve manuel focus+flaş ayarları olduğu için fotoğraf özelliğini de iş görür derece yapmaktadır diyebilirim)
*saniyede 29,97 kare ( fps) ile Ntsc kayıt .

Kamera ile birlikte;

1 ADET ORJİNAL ŞARJ CİHAZI
1 ADET ORJİNAL BATARYA
1 ADET ÇOK AMAÇLI MİKROFON
1 ADET TV BAĞLANTI KABLOSU
1 ADET usb KABLOSU
1 ADET ELEKTRİK İLE ÇALIŞTIRABİLMEK İÇİN ARA KABLO ORJİNAL
1 ADET TANITIM DRİVER
1 ADET ASKI KAYIŞI
1 ADET UZAKTAN KUMANDA

Ve ek yani bonus olarak;

1 ADET KAMERA ÇANTASI
1 ADET Bilgisayarınıza görüntü aktarımı için ihtiyaç duyacağınız Firewire Kartı
1 ADET Görüntü aktarımı sırasında kamerayı Firewire kartına bağlamak için ihtiyaç duyacağınız Firewire Kablosu
1 ADET 43mm UV filtre

ve

görüntülerinizi profesyonelce capture edip işleyebilmeniz için

Adobe Cs4 Master Collection dvd si :))

Yani kısacası bu kamerayı en verimli şekilde kullanabilmeniz için gerekli olan herşey....

Gelelim fiyata :)

Kamerayı satın aldığımda yurtdışından 1150 dolar + gümrük ,vergi ve masrafları ödemiştim.Şuan eklemiş olduğum bütün bonuslarla beraber
1250 tl istiyorum.Pazarlık payı mevcuttur fakat çok fazla bir pazarlık
payı olmayacaktır.Netekim bu kadar fazla bonus ile kamera satan başka kimse görmedim :) )

iletişim için: mail: [email protected]
telefon : 0505 831 80 51

croween

Üye
    Konu Sahibi
an itibariyle 1150 tl ye düşürmüş bulunmaktayım fiyatı.bilgisayarıma yeni çekirdek almam gerekiyor.yetiştirmem gereken işleri yetiştiremiyorum,o yüzden paraya ihtiyacım var :/ yani sonuç olarak 1150 dolara aldım 1150 tl ye satıyorum.

gomedi

Üye
hocam pardon ama hd kameralar 500-600 e satılırken bu kamera çok daha düşüğüne satman gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt