Haber Şarj Olan İPhone'u ile Yatan Adamı Elektirik Çarptı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Şarj Olan İPhone'u ile Yatan Adamı Elektirik Çarptı
Wiley Day adlı Amerikan vatandaşı, her zaman ki gibi şarj olan İPhone'u ile birlikte yatakta uyudu fakat sabah büyük bir kabusa uyandı.

Wiley Day 22 Martta uykuya daldığında, iPhone'u çok da uzağında değildi. Diğer bir çok insan gibi O da gece boyunca şarj ettiği iPhone akıllı telefonunu, uzatma kablosuyla yatakta yanında tutmaya alışıktı. Fakat artık, 32 yaşındaki bu adam bu alışkanlığından dolayı büyük bir pişmanlık duyuyor.

Wiley Day, ertesi sabah uyandı ve kalkması ile tekrar yere kapaklanması bir oldu. Her zaman boynunda taşıdığı kulplu kolye, uzatma kablosundan ayrılmış olan şarj aletinin kafasının açıktaki uçlarına takıldı. Metal zincir aniden elektrik için bir devre oluşturdu ve doğrudan Day'ın boynuna elektrik akımı verdi.

Day, Cuma günü The Washington Post'a verdiği demeçte "kendisi için en korkunç, en karanlık, en şeytani şeydi" dediği olay hakkında; "Bunu açıklamak için yeterli kelime yok" dedi.

Elektrik akımının etkisi ile yatağından düştüğünü belirten Day, kısa süre içinde hiç bir şey hissetmemeye başladığını belirtti. Wiley Day, "o noktada neredeyse vücudumun tamamı uyuşmuştu. Bu durumda insanlar ilk olarak yanacaklarını düşünürdü ama ben boynumda aşırı derecede baskı hissediyordum" dedi.

Daha sonra Wiley Day'in gözleri solmaya başladı ve sanki her şeyi siyah ve gri hale getiren bir gözlükten bakmaya çalışıyormuş gibi hissettiğini hatırlıyor. Kalp atışlarının ise şimşek hızında kulağında dolaştığının da farkındaydı.

https://www.maxicep.com/galeri/sarj-olan-iphoneu-ile-yatan-adamin-aci-sonu
Şarj Olan İPhone'u ile Yatan Adamın Acı Sonu
Wiley Day, yetişkin yeğeni odaya girene kadar evin diğer tarafında uyuyan akrabalarına bağırmayı denediğini belirtiyor. Her nasıl olduysa kolyeyi boynundan çekip atmayı başarmış.

Huntsville'li bir doktor olan Benjamin Fail, WAAY News'e yaptığı açıklamada, 100 voltluk elektriğin bir insanı öldürebileceğini söyledi. Benjamin Fail, Day'in yaklaşık 110 voltla çarpıldığını tahmin ederken, Wiley Day için "Hayatta olduğu için şanslı" dedi.
Şarj Olan İPhone'u ile Yatan Adamı Elektirik Çarptı

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

bilisimler

bilisimler

Üye
Evet okumuştum bu haberi ama nedense hep iphoneler patlıyor son zamanlarda

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Cadillac34

Üye
Bu olayın bir kızın yatakta kulağında kulakık, telefon şarjda iken elektrik akımına kapılıp çarpılınca öldüğü olayın benzeri sanırım.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
geçirenler sağolsun

Baydırman

Baydırman

Moderator
Ne kadar ilginç ihtimaller birleşmiş öyle. Abimize geçmiş olsun.

• Beğen

Koradam

Üye
Evet telefonların yanmasından sonra birde elektrik kaçağı yapmadığı eksikti

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Telefonu şarj takıyorsun yanında tutma ne gerek var ben mutlaka yere koyarım şarj olurken hem ısınmıyor

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Görünmez kaza :hmmm

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bugüne kadar hiç bir telefonumu açık olarak şarj etmedim.
Gece kapatır bırakırım sabah açar dolu şekilde alırım :hmmm

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Bugüne kadar hiç bir telefonumu açık olarak şarj etmedim.
Gece kapatır bırakırım sabah açar dolu şekilde alırım :hmmm
Daha Sağlıklı. üstelik telefon'un daha uzun ömürlü olmasini sağlayacak'dir.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Daha Sağlıklı. üstelik telefon'un daha uzun ömürlü olmasini sağlayacak'dir.
Sonuçta eski teknoloji yok pil dolduğunda akım kesiliyor.
Birde açık olarak doldururken telefonu aynı zamanda oynayanlar var sonra patlayacak :ehe

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

Cadillac34

Üye
Aslında hızlı şarj özelliğinin telefonlardan kaldırılması gerekir. Yoksa telefonlar cebimizde bile patlayacak.

Eskiden telefonlar sabaha kadar şarjda dururdu. Şimdi ise şarjda 2 saat bile olsa şarjda bırakamaz olduk. Ya da tam tersi olarak; sürekli kullandığımız sosyal medya uygulamaları ve internet sayesinde telefonu şarjdan çekmiyoruz. Hatta yedek şarj cihazı (Powerbank) bulunduruyoruz.

En temizi; telefonun şarjı dolduktan sonra fişten çekmek ve yatağımızdan ayırmaktır. Ben eski telefonlarımda telefonu kapatır, yatağımdan ayırırdım. Kullandığım telefonlardan bir tanesi; Siemens C55 telefonumun otomatik açılma/kapanma özelliğinin bulunmasıydı. Tabii otomatik açılınca PIN kodunu girmek gerekiyordu. :D

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  • Beğen
maxirabit

maxirabit

Üye
Boynunda kolyenin izi vardı tabi hangi mantıkla şarj anında baş ucunda tutuyorlar :D

• Beğen