Şarj Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
Şarj Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şarj aleti alırken 2 noktaya dikkat edilmelidir.
1) Şarj kablosunun uzunluğu.Olması gereken uzunluk standart olarak 1, 1.1 metre uzunluğunda olmalıdır.

2) EN ÖENMLİSİ !!!
Şarj başlığının üzerinde yazan 'output' yani üzerinde yazan amperidir. bu ne kadar yüksek olursa şarj o kadar hızlı dolar.
Genel olarak: İphone'da 1.0A , ipad'te 10w 2.1A ve batarya kapasitesi yüksek olan cihazlarda bulunabilen en yüksek amperli başlık kullanmak verimli olacaktır.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mr.Sun ve Karavelaa

Karavelaa

Üye
Birçok kişinin bilmediği bir bilgiydi teşekkürler.

bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
Birçok kişinin bilmediği bir bilgiydi teşekkürler.
Rica ederim. benim dükkanım var cep telefonu ve aksesuar üzerine müşterilerin bilmediğini fark ettim açıklamak faydalı olure diye düşündüm.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Karavelaa

Üye
Rica ederim. benim dükkanım var cep telefonu ve aksesuar üzerine müşterilerin bilmediğini fark ettim açıklamak faydalı olure diye düşündüm.
Böyle videoları yayınlamaya devam edin bence. :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: bycoo32
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Şarj aleti alırken 2 noktaya dikkat edilmelidir. Birincisi şarj kablosunun uzunluğu , ikincisi ve en önemlisi şarj başlığının çıkış gücüdür. Bunlar için detaylı bilgi videomuzda anlatılmaktadır.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Video ile anlatımın yanında bir de yazılı olarak kısa ve öz şekilde olsaydı iyi olurdu.
Çünkü, bazen video dışında da yazılı metne ihtiyaç duyulduğu da oluyor...
İki açıdan da anlatımı yapılmış olurdu.
Böyle yararlı olabilecek konuyu dile getirdiğiniz için de teşekkürler.

bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
Video ile anlatımın yanında bir de yazılı olarak kısa ve öz şekilde olsaydı iyi olurdu.
Çünkü, bazen video dışında da yazılı metne ihtiyaç duyulduğu da oluyor...
İki açıdan da anlatımı yapılmış olurdu.
Böyle yararlı olabilecek konuyu dile getirdiğiniz için de teşekkürler.
Konu yazılı açıklama eklenerek güncellenmiştir. teşekkürler

ismail

ismail

Üye
Bendeki moto g de
INPUT 50/60hz 0.2A
OUTPUT: 5.0V = 550 mA

bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
moto g demekki hızlı şarj oluyor yani bataryası 2000 mah civarında ama bu çıkışla orjinalse baya iyi.
evet orijinal şarj aleti değerleri bunlar hızlı olmuyor ki çıkışa baksana 0.55 amper. Telefon full şarj bitse 3 saatte belki daha fazla zamanda doluyor anca 2bin mAh civarı bataryası.

Şu nasıldır:

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
evet orijinal şarj aleti değerleri bunlar hızlı olmuyor ki çıkışa baksana 0.55 amper. Telefon fu ll şarj bitse 3 saatte belki daha fazla zamanda doluyor anca 2bin mAh civarı bataryası.

Şu nasıldır:
Bu şarj aletini kullanıyorum çok kaliteli memnunum sadece kablosu kısa biraz başka kablo ile kullanınca da performans vermiyor. Telefon destekliyorsa hızlı şarj ediyor. Malum cihazın hızlı şarj olması kernel ile de alakalı. Ancak başka firmalarda daha uygun fiyata mevcut bir fiyat araştırması yapmanızı öneririm. 25tl civarı idi galiba mediamarkt katalogunda.

• Beğen
bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
evet orijinal şarj aleti değerleri bunlar hızlı olmuyor ki çıkışa baksana 0.55 amper. Telefon fu ll şarj bitse 3 saatte belki daha fazla zamanda doluyor anca 2bin mAh civarı bataryası.

Şu nasıldır:
Dediğim gibi Alper en önemli nokta almayı düşündüğün şarj aleti 2.1 a şarj problemini çözeceğine inanıyorum.

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Telefonunuzda hızlı şarj özelliği yoksa ama sizi yüksek amperli sarz cihazı kullanıp çabuk sarz ederim havasındaysaniz hiç girmeyin çabuk doldurduğu gibi sarzda çabuk biter. Telefon destekliyorsa sıkıntı yok. Aynı performansı alırsınız

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve bozkirdangelen

Üst Alt