Sanal Işletim Sistemi Kurma Çok Önemlii Acil Yardımmm

Sponsorlu Bağlantılar

irem.a

irem.a

Üye
    Konu Sahibi
Sanal Işletim Sistemi Kurma Çok Önemlii Acil Yardımmm
Arkadaşlar sorumuz bu lütfen gerçekten bilenler cevaplasınn benim için çok önemli bi mesele :(

darkmaster

darkmaster

Üye
normalde bu cevabı vermezdim, çünkü bu soru çok temel bir soru ve bir bilgisayar mühendisi yada IT uzmanının bu temeli iyi bilmesi lazım. direkt olarak cevabı vermiyorum sana ama şu linki oku hatta bu konu ile ilgili fazlasınıda oku işine mutlaka yarayacaktır.

irem.a

irem.a

Üye
    Konu Sahibi
Neden direk cevabı vermedin :S

darkmaster

darkmaster

Üye
neden cevabı direk vermediğimi açıkladım zaten biraz araştırıp sonuca kendin git artık linkte verdim. ha araştıracağın konuları da söyleyim mbr ve gpt dosya sistemlerini araştır cevap bunlarda ;)

• Beğen
Tepkiler: irem.a
irem.a

irem.a

Üye
    Konu Sahibi
Ya lütfen yorma beni 50 puan kaçıyo :D Hem o link ingilizce biraz yardımcı olsan :S

darkmaster

darkmaster

Üye
ingilizce bilmeyen bir bilgisayar mühendisi ne güzel :) normalde yardım etmezdim ama vizeye 50 puan baya önemliymiş :)
mbr bölümleme tablosu 2.19tb dan daha fazla bölümleri desteklemez windows xp işletim sistemi de mbr haricinde bölümleme tablosunu okuyamıyor. vista ve sonrasında destek verilen gpt bölümleme tablosu ile 2.19 dan daha büyük disk bölümlerine destek verilmiştir. tabi gpt yi kullanabilmek için uefi yada efi biosa sahip bir anakartın da bulunması gerekli sistemde.
hadi bakalım 50 puanı alırsın inşallah kolay gelsin ama bunlarıda öğrenmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: irem.a
irem.a

irem.a

Üye
    Konu Sahibi
Ben daha Bilgisayar Programcılığı 1.sınıf öğrencisiyim ama hedefim mühendislik inşallah :) Lisede öğrendiğim ingilizceyle o yanıtı çözmek mümkün değil ve buna vaktim yok :) Çooook teşekkür ederim saol :) :) Gerçekten ilerde öğrencem bunları :)

• Beğen
Tepkiler: darkmaster

Üst Alt