Samsung Wave 525'te bir ölü piksel vakası :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave 525'te bir ölü piksel vakası :)
Telefonumu 6 hafta önce Media Markt'tan almıştım. İlk telefonum olduğu için ölü piksel var mı yok mu bakmak aklıma bile gelmedi. Daha yeni fark ediyorum ölü piksel olduğunu :). Ne kadar küçük olsalar da çok can sıkıcılar. Şu anda birkaç tane ama olsun. Bu konu hakkında size birkaç sorum olacak.

1) Kaç ölü piksel olunca telefonumu değiştirebiliyorum?
2) Bu ölü pikseller zamanla çoğalır mı?

silver021

silver021

Üye
ölü pixeller çogalmaz merak etme sanirsam 3 den fazla ise garanti servisinde değisimini yapmak zorundalar. eger durum cok rahatsiz ediciyse ve göze batiorsa git degistir.

kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
    Konu Sahibi
Sanıyorsam iki tane var. Yani değiştiremiyorum. Peki servise falan gönderebilir miyim? Bir de ekranda bir çizik var sorun oluşturmaz heralde?

miown

Üye
bildiğim kadarı ile yanyana veya bitişik 3 ölü pikselde değişim yapılıyor, bir sorun servisine yine de, çizik ekranda değil de önündeki camda olduğundan bir problem olacağını zannetmiyorum.

kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
    Konu Sahibi
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim

recklesstr

Üye
Benim bimeksten aldığım canon fotoğraf makinasında 1 tane ölü pixel çıkmıştı ve adamlar değiştirdi tabi biraz baskıyla :) Bence üşünme telefon aç samsung yetkili servisine onlar bilgilendirir.

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
O kadar para Vererek aLınan Bir ELektronik Cihaz Adı Sanı ne oLursa oLsun öLü pixeL Varsa değiştir Derim
Cok rahatsız Edici Bir durum bana göre :hmmm
Sonucta Para Veriyorsun :oke:

kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
    Konu Sahibi
Bu hafta sonu gidip bir bakayım aldığım yere. Ne diyecekler acaba? İnşallah bahane falan uydurmaya kalkmazlar :angry:.

----------Eklendi @ 17:01:43 ---------- Yazıldı @ 15:11:59 ----------

Yalnız ekranın Parlaklığını açınca 5-6 tane daha gördüm. Şuanda 8-10 tane var. Hafta sonu kesinlikle değiştireceğim.

miown

Üye
aldığınız yer bir şey yapmayacaktır, bence başarı yada telpa falan da değil direk bir samsung servisine götürün ve tüketici mahkemesi ihtimalini de söyleyin eğer bir bahane bulurlarsa.

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
bazı telefonlarda ölü pixel oluyor mesela ben samsung j700 almıştım çook önceden içinde bir çizik vardı ilk 2 ölü pixel vardı yolda yürürken çıkardım telefonu çiziğin olduğu yerden takip ediyor pixeli o yüzden hemen götür derim sana

kadsamuy

Üye
ekranın resmını koyar mısın merak ettım ölü piksellerini...

okeane3110c

okeane3110c

Üye
ölü piksel neyoluyo arkadaşlar açıklarmısınz bende wave 525 alıcamda :hmmm

joetly

Üye
nasıl anlaşılır bu ölü piksel bende de varmı diye bakabilirmiyim

kimliksiz123

kimliksiz123

Üye
    Konu Sahibi
kadsamuy,
Ekranın son parlaklığında 10 cm den baktığında bile zor gözüküyor :). Resimde gözükeceğini zannetmiyorum.

okeane3110c
Telefona yakından baktığın zaman (sadece telefon değil televizyon, PSP vs.) kare kare olduğunu göreceksin. İşte onlara pixel denir. Ölü pixel ise o pixellerden birinin veya birkaçının vermesi gereken tepkiyi vermemesi.
Bu arada rahatlıkla bu telefonu alabilirsin fakat almadan önce telefonun ekranını kontrol etmeyi unutma :) Ekranın her yerini didik didik et :)

joetly
Telefonun tuşlar kısmına gir ve *#0*# kodunu yaz. Üst tarafta kırmızı, yeşil ve mavi renkte tuşlar göreceksin. Onların her birine tıkla ve ekranın her yerini kontrol et(vermesi gereken tepkiyi vermiş mi diye). Bir de siyah ekranda kontrol et(üstteki tuşlarda yok olduğundan kameranın arkasına parmağını koy :) ekran siyah olacak. Öyle kontrol edebilirsin):oke:

okeane3110c

okeane3110c

Üye
:ehe şimdi anladım tşkrler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...