Samsung S8000Jet Garip Arzası

Sponsorlu Bağlantılar

Expert.Ali

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S8000Jet Garip Arzası
Samsung S8000Jet'e S800MCEJJ3 sürümünü yükledim ve bu sürümü yükledikten sonra orta daki beşgen tuşu, stand by (bekleme) konumundayken tepki vermez oldu daha önçeden tepki veriyordu yani ekran ışığı yanıyordu , diğer tuşları önçeden tepki veriyordu ve sonraki haliyle gene tepki veriyordu diğer tuşlarda sıkıntı yok orta tuşu hariç (beşgen tuşu hariç).
Ve birgün bi PDF dosyasına bakarken cihaz dondu ve ekran gitti (karadı) ve ondan sonra hiç birşeye tepki vermez oldu.
Arkadaşlar bu sorunun yüklemiş olduğum yeni yazılımın boot dosyasının yada anakartın hasarlı olduğunu düşünüyorum ama gerçek sorunu ne olduğunu bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum lütfen bana yardım edin.

Eğer bu sorun boot dosyasından olduysa benim bulduklarımı bi incelerseniz sevinirim ben anlamadım belki siz anlarsız.

Giriş
The phone contains an unmounted 10-pin connector that features the port to the JTAG interface Telefon özellikleri, demonte 10-pinli konnektöriçeren bağlantı noktası JTAG arayüzü
Connector Bağlayıcı

A connector that fits perfectly to this footprint is (part of the AXE5/6 or FS4 Series) by Panasonic Electric Works. Bu ayak iziiçin mükemmel bir uyum bir bağlayıcı Panasonic Electric Works tarafından (AXE5 / 6 veya FS4 Serisi parçası). The header is shown on the bottom right inbelow picture. Başlık resim aşağıda sağ altköşesinde gösterilir. It can beordered eg at DigiKey (part# ). Bu (parça no DigiKey de örneğin siparişedilebilir ). You can see such connector onother side of the board. Sen yönetim kuruludiğer tarafında bu tür bağlayıcı görebilirsiniz. It connects jack 3.5 to the board. Bu yönetim kuruluna girişi 3,5 bağlanır.

Pinout Pin
The pins of the connector are numbered like below Konnektörüişaretçilerine aşağıdaki gibi numaralandırılmıştır
9 9
7 7
5 5
3 3
1 1
10 10
8 8
6 6
4 4
2 2
Below is the signal assignment. Aşağıda sinyal atamadır.
PINPIN
SignalSinyal
DescriptionTanımlama
1 1
Vcc Vcc
Power Supply Güç Kaynağı
2 2
TCK TCK
Test Clock Testi Saat
3 3
nTRST nTRST
4 4
RTCK RTCK
5 5
TDI TDI
Test Data In Olarak Test Data
6 6
TDO TDO
Test Data Out Test Data Out
7 7
TMS TMS
Test Mode Select Test Modu seçin
8 8
SYSRST SYSRST
9 9
NC NC
not connected (A) bağlı olmayan (A),
10 10
GND GND
Ground Zemin
4 big pins around these are mounting points. Bu yaklaşık4 büyük işaretçilerine noktaları artıyor. They areintended to carry a connector. Bir bağlayıcıyapmak için tasarlanmıştır. It seemsthey are ground as 10 pin. Onlar 10 pin olaraköğütülür görünüyor.
(A) note: it seems to be not connected as someone can see on the photo. (A) dikkatedin: birisi için fotoğrafın üstüne gördüğünüz gibi bağlı değil gibi görünüyor. It is also heard to be GND.

Introduction
Telefon özellikleri, demonte 10-pinli konnektör içeren bağlantı noktası JTAG arayüzü The phone contains an unmounted 10-pin connector thatfeatures the port to the JTAG interface
Bağlayıcı Connector

Bu ayak izi için mükemmel bir uyum bir bağlayıcı Panasonic Electric Works tarafından (AXE5 / 6 veya FS4 Serisi parçası). A connectorthat fits perfectly to this footprint is (part of the AXE5/6 or FS4 Series) by Panasonic Electric Works. Başlık resim aşağıda sağ alt köşesindegösterilir. The header is shown on the bottomright in below picture. Bu (parçano DigiKey de örneğin sipariş edilebilir ). It can be ordered eg at DigiKey (part# ). Sen yönetim kurulu diğertarafında bu tür bağlayıcı görebilirsiniz. Youcan see such connector on other side of the board. Bu yönetim kuruluna girişi 3,5 bağlanır. It connects jack 3.5 to the board.

Pin Pinout
Konnektörü işaretçilerine aşağıdaki gibi numaralandırılmıştır The pins ofthe connector are numbered like below
9 9
7 7
5 5
3 3
1 1
10 10
8 8
6 6
4 4
2 2
Aşağıda sinyal atamadır. Below is the signal assignment.
PINPIN
SinyalSignal
TanımlamaDescription
1 1
Vcc Vcc
Güç Kaynağı Power Supply
2 2
TCK TCK
Testi Saat Test Clock
3 3
nTRST nTRST
4 4
RTCK RTCK
5 5
TDI TDI
Olarak Test Data Test Data In
6 6
TDO TDO
Test Data Out Test Data Out
7 7
TMS TMS
Test Modu seçin Test Mode Select
8 8
SYSRST SYSRST
9 9
NC NC
bağlı olmayan (A), not connected (A)
10 10
GND GND
Zemin Ground
Bu yaklaşık 4 büyük işaretçilerine noktaları artıyor. 4 big pinsaround these are mounting points. Bir bağlayıcı yapmakiçin tasarlanmıştır. They are intended to carrya connector. Onlar 10 pin olaraköğütülür görünüyor. It seems they are ground as10 pin.
(A) dikkat edin: birisiiçin fotoğrafın üstüne gördüğünüz gibi bağlı değil gibi görünüyor. (A) note: it seems to be not connected as someone can see on the photo. Ayrıca GND olarak duyulur. It is also heard to be GND.

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar!!!

telefonun şuan oyunçak telefondan hiç bir farkı yok :(

Arkadaşlar cihaza ya JTAG Yapılması gerekiyor yada anakartın değişmesi gerekiyor ama bunu başka bir yoldan düzeltmenin yollarını arıyorum!!! JTAG 25TL lik bir masraf . anakart ise 50TL lik bir masraf bunu daha ucuza çöze bilceğim bir yol varmı?
JİG YAPTIM HİÇ birşeye yaramadı!!!
Cihazım Hard Brick olduğunu Düşünüyorum!!!

Expert.Ali

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar cihaza ya JTAG Yapılması gerekiyor yada anakartın değişmesi gerekiyor ama bunu başka bir yoldan düzeltmenin yollarını arıyorum!!! JTAG 25TL lik bir masraf . anakart ise 50TL lik bir masraf bunu daha ucuza çöze bilceğim bir yol varmı?
JİG YAPTIM HİÇ birşeye yaramadı!!!
Cihazım Hard Brick olduğunu Düşünüyorum!!!

- - - Eklendi - - -
Yada bir iki sene beklesem de şu samsung jet lerin fiyatları 35tl ye gibi düşünce ankartı sağlam bir cihaz alıp kendim mi tamir etsem cihazı tamem sökebiliyorum ankartını ben değiştirim!!! benim acelem yok!!!

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazın 2. el fiyatı ile arıza maliyeti birbirine yakın olduğunda bu tarz söylemleri forumda izin vermesekte günlük hayatınızda duyabilirsiniz.Konuda gerekiz yorumları bildiriniz.

Üst Alt