Samsung S5 SM-G900FQ Aşırı Isınma, Donma ve Erken Biten Batarya

Sponsorlu Bağlantılar

noxene

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S5 SM-G900FQ Aşırı Isınma, Donma ve Erken Biten Batarya
Merhaba Arkadaşlar;
Yaklaşık bir ay kadar önce KVK garantili S5 SM-G900FQ satın aldım, almaz olaydım sorunlarından kurtalamıyorum. İlk bir kaç hafta herhangi bir sorunla karşılaşmadım yada fark edemedim bilmiyorum ancak sonrasında sadece bir kaç uygulama yüklü olmasına rağmen (facebook skype viber gibi) telefonda aşırı ısınmalar başladı öyle ki 70-75 derecelere çıkıyor kimi zaman. Batarya yarım gün bile gitmiyor bi kaç kez de olsa arada donmalar yaşadım. Samsung müşteri hizmetleriyle görüştüm pek ilgili değiller, ayrıca şikayetvar.com'da sayısız şikayet var bununla ilgili ancak hemen herkes mağdur değişim ve iade konusunda.

Telefondaki bu ani ısı artışı ve batarya kullanım süresi sizce neyden kaynaklı olabilir, (virüs vs.)
Garantiye göndermem halinde tavsiye edebileceğiniz ilgili, telefonu kırıp dökmeyen ve işin ehli bir yetkili servis tavsiye edebilirmisiniz? (istanbulda yaşamıyorum ama tavsiye ettiğiniz bi servis olursa ist da gönderebilirim)

Isı değerleri ekte belirttiğim ekran görüntüsünde mevcut

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Fabrika Ayarlarına Geri Dön Hatta Direk Kurulu Yazılımı Baştan Kur Sorun Olacağini Sanmiyorum Düzelir Cihaz Kullandiğin Şeylere Dikkat Et

serif55

serif55

Üye
Hocam daha önceden okuduğum bi haberde ne olduğu belirsiz uygulama ve oyun yüklendiği zaman arkaplanda farklı bir yazılım çalışıyormuş işlemci batarya sömürüsü yapıyor bu bitcoin üreten hackerların işi, belki böyle bişey gelmiş olabilir başınıza. Telefona kies aracılığıyla tertemiz bi format çekin(üretici yazılımını yeniden yükleme)

noxene

Üye
    Konu Sahibi
KIES'den nasıl formatlayabiliriz şu an için sadece Wipe Data/Factory Reset - Wipe Cache yaptım değişen hiç bir şey yok. KIES 3 üzerinden yazılımı download modunda tekrar yüklemek için talimatlara uyuyorum ancak desteklenmeyen cihaz diyor. Normal modda telefonu tanıyor ancak download modda bağlantı kurulmuyor. USB driver vs yükledim değişen bişi yok. Odinle son sürüm Türkiye stock sürümü atmayı deniycem ama endişelerim var. Çünkü cihaz garantili ve knox sayacı atarmı diye tereddütlerim var. Servide Odinle atılan stock rom anlaşılır garanti dışı kalırmı diye korkuyorum. Ayrıca sammobile sitesinde G900FQ nun 4.4.2 ancak son sürümü mevcut. Bu son sürümde bi uyumsuzluk söz konusu olurmu. LATTEST ve Turkey(La Fleur) var her ikside aynı gözüküyor sitede La Fleur ne anlama geliyor bilmiyorum.

Bendeki mevcut sürüm
Model:

Model adı: GALAXY S5

Ülke: Türkiye (La Fleur)

Sürüm: Android 4.4.2

Değişiklik listesi: 2089850

Tarih inşa , 22 Temmuz 2014 00:25:43 +0000 Sal

Ürün Kodu:

PDA: G900FQJVU1ANG4

CSC: G900FQTUR1ANG4

MODEM: G900FQJVU1ANG4

--------------------------------------