Samsung Nasıl Bir Politika izliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Samsung Nasıl Bir Politika izliyor?
Gectıgımız gunlerde telefon pıyasasının lıderı Samsung gerek yenı androıd surumlerıyle gerek yenı cıhaz ve bu cıhazlara kattıkları ozellıklerle cok gelısıyor. Bada derken 2.0 da bıraktı ki wawe serısı o gunun androıdı karsısında eksık kalıyordu. Bunu zaten samsungda anladı ki androıd ısletım sıstemıne gectı. Suan takdırınız ; bana gore samsung pıyasanın en ıyı ve en yenı telefonlarını uretıyor. Ben her markanın farklı ozellıklerını severım = Nokıa Tasarım - Htc Yenı Androıd Surumlerı - gıbı derken samsungun yenılıklerıne hayranım.. Ama son gunlerde fark edıyorum kı samsung oldukca tedırgın. Yanı bır yandan galaxy serısıne yenı androıdlı cıhazlar eklerken bır yandan androıdsız kalabılecegını ve gelecegını dusunup yenı bır ısletım sıstemı hazırlıyor. Bır yandanda bundan bır kac ay once wp8 ede sans verecegını duymustuk. Ekonomık olarakta gerı sayılmayan samsung ıcın benım yorumum = Androıdle devam etmek ıstıyor ama bır yandan ters bırseyler olabılecegını dusunup kendı ısletım sıstemını hazırlıyor. Ve wp8 ın yukseldıgını goruyor. Serı yapma pesınde degıl ama denemek ıstıyor. Eger buyudugunu gorurse oncekı telefonlar uzerınden serıye gıdebılır. Bada mı :D o androıd bakımından cok eksık kalıyordu bırakması ıyı oldu.

- - - Eklendi - - -

sizin yorumlarınız neler...

MaxipmaN

Üye
androide 7-8 sene bişey olmaz iosu küçülttü ve wpnin büyümesi lazım korkması için gelecek bakımından her firma tedirgin bence

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
o zaman samsung tedbır alan tek kısı cunku nokıanın wp8 dısında bır ısletım sıstemı yok symbıandan elını kolunu cekmıs durumda... htc wp8 azda olsa var ama androıd agırlıklı

- - - Eklendi - - -

Yani bu durumda olası bır kaos durumunda samsungun onu acık..

MaxipmaN

Üye
kaosta ne olduğu belli olmaz çünkü tizen daha piyasaya bile çıkmadı nokia da samsung da tek sistem ile yürüyor

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
peki su samsungun wp8 ıddaaları ne derece dogru

by-pegasus

Üye
samsung öyle bir alıştırdı kendini ne yaparsa peynir ekmek gibi satıyor

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
aynen yani dun s4 zooma baktım tasarım falan bır numara olmus. Fıyatla alakalı falan super ıste

- - - Eklendi - - -

aynen yani dun s4 zooma baktım tasarım falan bır numara olmus. Fıyatla alakalı falan super ıste

hamathamat

Üye
Aslında bu bir çeşit strateji. Samsung tercih edilen bütün işletim sistemlerini denemek, test etmek ve kullanıcaya sunmak istiyor. Yavaş yavaş wp hayranlarınında çoğaldığını düşünürsek doğru bir atılım olabilir. Tabi bir yandan da dümene geçip hem donanımı kendisi, hem yazılımı kendisi yapmayı planlıyor. Zaten htc 2013 ilk çeyreğinde nanayı yedi ekonomik yönden şuan da durumu ne bilmiyorum. En çok kazanan şirket şuanda samsung. Samsungun daha fazla yatırım yapması gerekiyor bulunan fabrikaları geliştirmesi iyi bir ekip oluşturması yeni fabrikalar açması vs vs. yani apple aslında hala dev. Bu açıdan baktığımızda şirket potansiyeli açısından apple birinci sırada görünüyor. Önümüzdeki yıllarda bu kar oranını devam ettirirse ve kuzey amerikadaki patent davalarını geride bırakırsa apple'ın ana damarını kesebilir. Çünkü ABD de bildiğim kadarıyla çok reklam yapmıyor ve ABD nin büyük bir kısmı hala apple tercih ediyor. Ne olur bilinmez ama uzun vadede samsung güçlü bir işletim sistemiyle karşımıza çıkabilir. Yani tek lider olmak istiyor. Peynir ekmek gibi satılmasına gelince telefonları cidden ucuza satıyor. Bu arada LG yani diğer güney kore markası Quad HD geliştirdi. Yani lg de tekrar efsaneleşebilir. samsung tek lider olabilir mi bilmiyorum ama ibre kesin asya ya dönecek lg,samsung,sony...