samsung galazy s6 imei sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

tasans

Üye
    Konu Sahibi
samsung galazy s6 imei sorunu
arkadaslar baska kullanıcıdan almısoldugum samsung galaxy s6 telefonda imei sorunu oluyor aldıgım arkadas telefonu root ettigi icin garanti kapsamı dısına cıkarmıs telefonu biraz sorunsuz kullandım sonra telefonda servis yok yazısı cıkmaya basladı telefonumda bulunan imei nin klonlandıgını soylediler bende tuketici hakları calısanlarına gitmeden bu isi halledeyim dedim kullanıpda su anda kullanmadıgım telefonun imei sini
telefona klonladım simdi telefondan arama yapınca bazen hemen arama yapıp baglanıyor bazende bir muddet baglanıyor yazısı cıkıyor fakat baglantıyı gerceklestirmiyor arkadaslar da beni arayınca telefon hemen baglanıyor bazende aradıgınız kisiye su an ulasılamıyor diyor acaba imei den mi kaynaklanıyor tesekkurler

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sana telefonu satan arkadaş
S6 yı kaçak bi şekilde önerisini işletuş olabilir telefonun arama bölümünden
"*#06#" yazıp çıkan numarayı internetten hangi telefona ait olduğunu öğrenin

hikmet366

hikmet366

Üye
samsung bayisine gidip ıme nin klonblandığını söyleyeceksin ama ilk root u kaldırman gerekebilir.

Kontrol

Kontrol

Üye
Rootlu sekilde cogu zaman garantiden gecmez.
Oncelikle ×#06# yapip IMEI numaranizi;
adresinden sorgulatin.
Eger cihazinizdaki IMEI kopyalandi vs. gibi bir ibare bulunursa cihazini alip kullandiginiz operatorun bayiisine goturup isletmeniz gerekir. Tabi ki bunun icinde pasaport olmasi gerekiyor.

Belki de modem dosyanizda sorun olabilir. Eger cihaz rootlu ise, farkli bir modem yukleyip deneyebilirsiniz.
Bunu yapacak kadar bilginiz yoksa, garanti sorununuz da varsa cihazina tamirci yolu gozuktu demektir.

Üst Alt