Samsung Galaxy telefonlarında VoWiFi etkinleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
VoWiFi teknolojisi sayesinde mobil şebeke sinyalinin zayıf olduğu veya hiç olmadığı yerlerde telefon görüşmelerini bağlı olduğunuz Wi-Fi şebekesi üzerinden, sanki mobil şebeke bağlantısı hiç kesilmemiş gibi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem gelen çağrıları cevaplayabilir, hem de yeni çağrılar gerçekleştirebilirsiniz.
VoWiFi teknolojisi şu an için Turkcell tarafından müşterilerine ulaştırılıyor. Yakın zamanda diğer mobil operatörlerin de sunmasını beklediğimiz bu özellik üst sınıf Samsung Galaxy Android telefonları tarafından da destekleniyor. Galaxy S7 edge üzerinden Wi-Fi üzerinden sesli görüşme özelliğinin nasıl etkinleştirileceğini bu yazıda ve videoda gösteriyoruz.

Samsung Galaxy telefonlarında Wi-Fi üzerinden sesli görüşme özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:
  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Bağlantılar bölümüne giriş yapın.
  3. Burada bulunan Wi-Fi Araması seçeneğini takip edin.
  4. Kapalı olan düğmeyi açık konuma getirin.
  5. Tercih edilen Wi-Fi ve Tercih edilen mobil ağ seçenekleri arasından “Tercih edilen mobil ağ” seçeneğini tercih edin. Böylelikle mobil şebeke sinyali var olduğunda görüşmeler mobil şebeke üzerinden gerçekleştirilecektir. Sinyal olmadığı takdirde Wi-Fi bağlantısına geçiş yapılacaktır.
  6. Ayarlar uygulamasından çıkın.
Bu adımları tamamladıktan sonra telefonunuzu uçuş moduna alıp Wi-Fi bağlantısını açarak VoWiFi bağlantısını test edebilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: bilisimler


bilisimler

bilisimler

Üye
:tşk:
 
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt