Haber Samsung Galaxy S8, Galaxy S7 benzeri ısı borusu tasarımı kullanacak

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Yakın zamanda sunulacak en önemli Samsung modeli ise firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8 olacak ve ayrıca bu cihazın büyük ekranlı versiyonunun da Galaxy S8 edge ya da Plus ismi ile sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz gün Samsung USPTO'da Galaxy S8 isminin marka tescilini gerçekleştirmişti. Bu da bu akıllı telefonun bu isim ile geleceğini doğruluyor.

Galaxy S8 hakkında bilgiler gelmeye devam ederken, şimdi de yeni bir bilgi cihazda yer alacağı iddia edilen ısı borusu ile ilgili olarak geldi. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene pazara sunulan Samsung'un önceki amiral gemisi Galaxy S7, ısı borusu tasarımını kullanan, firmanın ilk akıllı telefon modeli olmuştu.

Gittikçe daha yüksek saat hızları ve daha güçlü bir yapı ile gelen yonga setlerinde yer alan işlemciler ısınma sorunu ile de karşılaşıyorlar. Bu konuda son dönemde uygulanan çözümlerden birisi de ısı boruları olmakta.

Samsung, boruyu sadece 0.4mm olarak tasarlayarak, Galaxy S7 akıllı telefonunun ısı borusu ile pazara sunulan en ince akıllı telefon olmasını da sağlamıştı. Gelen bilgilere göre Galaxy S7'de yer alan ısı borusu tasarımının Galaxy S8'de de yer alacağı ifade ediliyor.

Ayrıca LG'nin de G6 amiral gemisinde ısı borusu kullanacağı yönünde kısa süre önce bilgiler gelmişti.
Samsung Galaxy S8, Galaxy S7 benzeri ısı borusu tasarımı kullanacak
 
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sanki 1 Parmak Boru Kullanacaklar :D Kullandığı 0,001 mm Boru Nolacak Ondan :D
 
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
s7 edgede varmı bu ısı borusu denilen şey ya hiç haberim yok valla
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt