Samsung Galaxy s5830 ve s5830i 'nin farkları! (Önemli) Alacak arkadaşlar okursa çok iyi olur

Sponsorlu Bağlantılar

_Unforgiven_

_Unforgiven_

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy s5830 ve s5830i 'nin farkları! (Önemli) Alacak arkadaşlar okursa çok iyi olur
Arkadaşlar forumda bunun hakkında 2'si arasındaki fark hakkında detaylı bir konu bulamadım o yüzden alacakların başı yanmaması için bu konuyu açmaya karar verdim. İlk önce galaxy ace s5830i ne kadar s5830 ile aynı gibi gözükse de hiç te aynı değiller.
Özelliklerini söyleyecek olursak ;

Samsung Galaxy Ace s5830;
320x480 ekran çözünürlüğü
178mb dahili hafıza
278mb ram
800mhz CPU hızı
Adreno 200 GPU

Samsun Galaxy Ace s5830i (Piyasadaki model)
240x320 ekran çözünürlüğü
190mb dahili hafıza
290mb ram
832mhz OC'lu CPU hızı
Bu modelde GPU BULUNMAMAKTADIR. (Oyun oynayacak arkadaşlar bu özelliğe dikkat etse çok iyi olur.)

Yukarıda özelliklerini gördüğümüz gibi samsung bir yerden kısıp diğer yerden yükseltmiş. Fakat sorun şu ki piyasada düz ace(i olmayan) neredeyse hiç bulunmuyor. Normal siparişi verdiğinizde bile elinize i ' li modeli geçebilir.
Modelin i ' li olup olmadığını anlamak (önemli) ;
ilk önce alacağınız teknoloji marketine gidin ve orada galaxy ace'yi elinize alın, görev yöneticisi kısmını açın. Eğer bu kısımda cpu hızı 832mhz , ram'i de 290mb , dahili hafıza ise 190mb olarak gösteriyorsa bu model s5830i 'dir. Üstelik bu i li olan model parasını hiç haketmiyor bunun yerine Galaxy Gio veya başka modellere bakmak daha mantıklı olur.

Yardım Edebildiysem ne mutlu bana :)

furuko1231

Üye
biliyordum ama bu kadar detaylı bakmamıştım teşekkürler. :)

_Unforgiven_

_Unforgiven_

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil :)

Üst Alt