Samsung Galaxy S4 Rom Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Serkan1255

Serkan1255

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S4 Rom Hakkında
Arkadaşlar Samsung Galaxy s4 kullaniyorum ve telefon 16 gb bu hafizanin 8gbsini android 5.0 yiyor sade bir rom atsam daha fazla hafiza kullanabilirmiyim. Teşekkürler

eskbxl

eskbxl

Üye
merhaba oyle cok aman aman bir hafiza kalmaz benim bildigim. bana kalirsada hafiza karti tak rootla oyle kullanabilirsin

ykpknl

ykpknl

Üye
Cyonogenmod yuklersen o romda biraz daha cok alan kaliyo ama stock tabanli custom romlarda oylee fazladan bi yer acikligi olmuyo.

Siycey

Siycey

Üye
Kabaca hesap yaparsak CM 12.1 taş çatlasa 250-300 Mb civarı bi rom birde Nano Gapps paketi 180 Mb 480-500 Mb gibi Romun boyutu olucak, üstünde kurulumdan sonra her uygulama açıldığınıda falan uygulama verileri de hesaplarsak 600 - 700 Mb arası bi alan işgal edicek. Birde 5.0.1 Stock romun kurulmamış halinin 1.4 Gb olduğunu düşünelim rom kurulup açıldıktan sonra oda nerden baksa samsung uygulamalarıyla ve gereksiz bir sürü google uygulamasını ele alırsak telefon açıldığında 1.7 Gb belkide daha fazla alanı kaplıcak. Yani sana nerden baksan 1 Gb a yakın ekstra alan sunuyo ki ayrıca aosp yani cm romların ram kullanımıda stock touchwiz e göre çok daha iyidir. Sana Cm romlar negatif olarak kamera,şarj süresi,ve ufak tefek göze batmayacak hatalarla dönüş yapar. Onun dışında bildiğim kadarıyla Stock rom tabanlı debloated edilmiş custom romlar var onlarda fazla hata bug olmaz stabilite falan iyidir stock romdaki gereksiz uygulamaları falan silerler üstüne performans tweaks ları falan eklenir stock romu biraz daha boostlamış olurlar. Fakat Cm veya Aosp romlar kadar iyi bi ram kullanımı ve dahili depolama alanı sunmaz.

• Beğen
Tepkiler: Serkan1255

Üst Alt