Samsung galaxy s3 Mobil ağlara erişilemiyor hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Darkutok

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy s3 Mobil ağlara erişilemiyor hatası
Arkadaşlar yeni aldığım galaxy s3 telefonumda şöyle bir sorun var Kartımı taktığımda (kartım avea) önce yalnızca acil aramalar diyor sonra servis yok diyor birisini aramaya çalışsam mobil ağlara erişilemiyor diyor imei numarası kesinlikle kayıtlı ayarlara bakıyorum Avea operatörünü manuel seçmek için ağları ara diyorum ne avea ne vodafone nede turkcelli bulamıyor telefon sorun nedir acaba ?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
simkartında sorun olmasın?

TheMadness

TheMadness

Üye
Simkarti kestirince sorun olabiliyor

Darkutok

Üye
    Konu Sahibi
TheMadness

TheMadness

Üye
Sorun yok başka telefonlarda sorunsuz çalışıyor sadece s3'te böyle oluyor İmei kaydı pasaport ile değil box ile yapılmış

Anladım. Bir telefonun imeisini buna atmışlar ama yine IMEI bloke edilmiş

Darkutok

Üye
    Konu Sahibi
Evet ama attığı imei kayıtlı durumda sorun olmaması gerekirdi

- - - Eklendi - - -

Başka bir yerde aynı başka bir imei atılmış telefona sorunsuz kartı görüyor benimkinde niye böyle bir sorun var anlamadım

- - - Eklendi - - -

sim kartı çıkardım acil aramalar yapabiliyorum şebeke oluyor sim taktığımda ise servis yok yazıyor

savas79

Üye
Kardeş sorunu çözdünmü ayni sorun bende de var çok acil

SERTRK

SERTRK

Üye
Evet ama attığı imei kayıtlı durumda sorun olmaması gerekirdi

- - - Eklendi - - -

Başka bir yerde aynı başka bir imei atılmış telefona sorunsuz kartı görüyor benimkinde niye böyle bir sorun var anlamadım

- - - Eklendi - - -

sim kartı çıkardım acil aramalar yapabiliyorum şebeke oluyor sim taktığımda ise servis yok yazıyor

bendede aynı sorun var s3 avea dan aldım kaçak değil ama sorun var

aleranol

aleranol

Üye
Dostum kartın eskidir belki. Kardesimde olmuştu

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Kartınız 64kb. ise bu tip problemler oluyor bazen ; mümkün ise 128 kb. lık bir kartla deneyin ;)

draltun

Üye
aynı sıkıntı bende vardı sadece imei restore et imei kodlarında hasar vardır restorasyondan sonra hiç bir problem kalmıyor

farukyildiz748

Üye
Imei yi nasil restore edecez hocam anlatsan.

baris-

Üye
cihazın efs dosyaları bozulmuş çoğunlukla yurt dışından gelen cihazlarda güncelleme yapıldığı zaman efs dosyalarını bozuyor ve mobil ağ sorununu veriyor spt ile efs dosyalarını düzeltip tekrardan plaka yazılması gerek sım kartla hiçbir alakası yoktur.

fthakan

fthakan

Üye
bu sorun efc yedeklerken kullanıdığımız proda yazan restore değilmi?

hasan82t

Üye
ayarlar,diğer ayarlar, mobil ağlar,ağ opertörlerinden otomatik yapıp bir geri gelin ve sebeke modundan yanlızca gsm yi işarretleyin sorun kalmıcaktır saygılar

• Beğen
Tepkiler: nıgdelı.bela

nıgdelı.bela

Üye
HASAN82t ustam denedim ama şu an bu aga baglanılamıyor hatası veriyor ne yapmalıyım acil lazım telefonum yok rica etsem bi el atsan şu telefona çoook sevinirim :oley :pokey:

Üst Alt