Samsung Galaxy S II'nin Nvidia Tegra 2'li versiyonu geliyor

 • 10 Mayıs 2011
 • 2173 Okunma
 • 12 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Doğrulandı: Samsung Galaxy S II'nin Nvidia Tegra 2'li versiyonu geliyor..

  Samsung dünya çapında 10 milyondan fazla satarak önemli bir başarıya imza atan Galaxy S'in yerini alacak Galaxy S II modelini, 14-17 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtmıştı. Galaxy S II modelinde kendi geliştirdiği Exynos 4210 işlemcisini kullanan Samsung'la ilgili olarak, ARM Cortex-A9 tabanlı yeni işlemcisinin üretim verimliliğine yönelik bir takım sıkıntıların olabileceği ve bu nedenle firmanın, yeni tableti Galaxy Tab II'de de kullandığı Nvidia Tegra 2 platformuna Galaxy S II'de de yer vereceği iddia edilmişti.

  Resmi kanallarca doğrulanan bilgiye göre Samsung, yüksek satış adetleri hedeflediği Galaxy S II modelinde hem Exynos 4210 hem de Tegra 2 işlemcilerini kullanacak. Bu noktada firmanın nasıl bir ayrım yapacağı henüz bilinmiyor ancak Amerika ve İngiltere'de satışa sunulacak ilk modellerin Exynos 4210 işlemcisini kullanacağını diğer bazı bölgelerde ise Nvidia Tegra 2 tabanlı versiyonunu sunulacağı belirtiliyor. Bu gelişmeyle birlikte Nvidia, üst seviye Android telefonlardaki varlığını da arttırmış olacak zira firma Galaxy S II ile birlikte Motorola Atrix 4G ve LG Optimus 2X için de işlemci sağlıyor.


  farkıda böyle olacakmış:
  I9100 = Galaxy SII with Orion
  I9103 = Galaxy SII with Tegra2
   


  Yazan: izo37
 2. linkleri nasıl görecen :)
   
 3. iyi hoşta mod arkadaşım size bildiren benim siz mesajları neden siliyosunuz onu anlamadım tartışma yaratıcak bir konu vardı bir kişinin söylediği ona müdahele etmeniz gerekirken siz mesajlarımızı siliyosunuz neyse...
   
 4. gitti mesaşlar:ehe:ehe
   
 5. Bu ne ya,mesajlar silinmiş hep.Herhalde şu işlemci iyi bu işlemci iyi bu işlemci kötü muhabbetine girildi.Ben başka forumlarda da gördüm.her iki işlemcinin de kendine göre avantaj ve dejavantajları var ama her halükarda aralarında hissedilir bir performans farkı olacağını sanmıyorum.
   
 6. Hangisi daha iyi peki?
   
 7. Nerde nasıl gördün farklılıkları kardeş hangi adres?
   
 8. Donanımhaberde kardeş.nvidia'a biraz fırsatçı gibi görünmüş ama sonuçta nvidia.Belki oyunlarda ekstradan bişeyleri olur.Tabi kullanılıp karşılaştırmadan bişeyler söylemek falcılık olur:ehe
   
 9. link yokmu linki versen biton alakalı sonuc var.
   
 10. Evet aynen ötle.Nvidia anlaşılan çakallık yapmış ama yazılımcılarda para kazanacak bu işten.İlla ki uyumsuzlukla ilgili gerekli düzenlemeleri yapacaklardır.Benim de gönlüm Samsung'un ürettiği işlemci modelli olanını alabilmek.Ama bulamazsak da Tegra ile fazla birşey kaybedeceğimizi sanmam.
   
 11. Şimdi şöyle bişey nvidia veya kendi kartlarını kullanmak sorun değil ilk alırız kendi yaptıklarını sonra nvidia olarak cıkarırlar modelinede zaten 9103 yapmışlar telefonlarda olurya örnek: 6630 mu yoksa 6630 "i" mi diye sorarlar satarken vs bundada nvidialı olan tutulan olur öbürleri elimizde patlar en tav olduğum şey olur kırdırırlar bana teli :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 09:39