Samsung Galaxy İmei Yedek Alma ve Geri Yükleme (MANUEL olarak)

Sponsorlu Bağlantılar

KubilayBzk

KubilayBzk

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy İmei Yedek Alma ve Geri Yükleme (MANUEL olarak)
Oncelikler sunu belirkim konu alıntıdır .
Room atma sonucu ime hatalari olustugu için buraya actım konuyu .

UYARI: Bu programı kullanmadan önce cihazınızın ROOT'lu olması gerekiyor

NOT: İki şekilde nasıl elle yedek alınır ve geri yüklenir onu anlatmış arkadas bende oradan size aktarıyorum

---ROOT EXPLORER İle Yedek Alma---

ROOT Explorer: Android marketten yada internetten apk sını cok kolay şekilde bulabilirsiniz.

---YEDEK ALMA---

-Cihazınızın sürümüne uygun olan dosyayı indirin ve aşağıda ki gibi yöntemleri yapın.
-Programı çalıştırın ve Mounted as r/w yazan kısma bir kez basın ve root iznini verin
-Programa root izni verince aşağıdaki gibi direk menü çıkacak ve orada hemen sayfayı biraz aşağı indirin efs klasörünü göreceksiniz

-Dosyanın üstüne uzunca basılı tutun ve copy deyin eğer varsa extsdcard'a kopyalayın ve varsa da zip programı ile de sıkıştırıp yedeğini saklayın

ÖNEMLİ: Programı kopyalamadan önce Permissions kısmı şu şekilde idi;
*Owner: "Read , Write , Execute" seçenekleri işaretli
*Group: "Read , Write , Execute" seçenekleri işaretli
*Others: "Read ve Execute" seçenekleri işaretli

---YEDEĞİ GERİ YÜKLEME---

-Dosyayı eğer zip programı ile sonradan sıkıştırdıysanız arşivden çıkartın
-Root Explorer'ı çalıştırın ve çıkan ana dizinden yine nasıl elle kopyaladıysanız aynı şekilde yine elle yedeğinizi cihazınızın ana dizinine atın ve Permissions kısmını ilk hali gibi ayarlayın
-Efs yedeğini geri attınız şimdi root explorer'dan çıkın ve cihazınızı baştan başlatın
-Arama kısmına kontrol için *#06#'yi tuşlayın imei numaranız görünüyorsa sorun yok demektir.

---ROOT EXPLORER VIDEOLU ANLATIM---

***Bu video da ki gibi de yapabilirsiniz***
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

---ES FİLE MANAGER İle Yedek Alma---

UYARI: Bu programı kullanmadan önce cihazınızın ROOT'lu olması gerekiyor

-Programı goolge play'den indirin ve çalıştırın
-Parmağınızla Soldan sağ'a doğru ekranı kaydırın ve Root Explorer seçeneğini aktif yapın
-Karşınıza bir pencere çıkacak Mount R/W yazan yere tıklayın burada da yine bir pencere çıkacak ve hepsini RW olacak şekilde işaretleyin bu işlemleri yapınca root iznini vermiş olucaksınız
-Şimdi Es file Manager'i çalıştırın cihazınızın ana dizinine gelin ve efs klasörünü bulun elle üstüne basılı tutup copy deyin eğer varsa extsdcard'a kopyalayın ve varsa da zip programı ile de sıkıştırıp yedeğini saklayın.

ÖNEMLİ: Programı kopyalamadan önce Permissions kısmı şu şekilde idi;
*Owner: "Read , Write , Execute" seçenekleri işaretli
*Group: "Read , Write , Execute" seçenekleri işaretli
*Others: "Read ve Execute" seçenekleri işaretli

---YEDEĞİ GERİ YÜKLEME---

-Dosyayı eğer zip programı ile sonradan sıkıştırdıysanız arşivden çıkartın
-Es file Manager'i çalıştırın ve çıkan ana dizinden yine nasıl elle kopyaladıysanız aynı şekilde yine elle yedeğinizi cihazınızın ana dizinine atın ve Permissions kısmını ilk hali gibi ayarlayın
-Efs yedeğini geri attınız şimdi Es file Manager'dan çıkın ve cihazınızı baştan başlatın
-Arama kısmına kontrol için *#06#'yi tuşlayın imei numaranız görünüyorsa sorun yok demektir.

NOT: Bu yedek alma işlemlerinde elle kopyaladıktan sonra onu cihazınızda varsa eğer illa herhangi bir zip programı ile sıkıştırmasanız da olur (açık bir şekilde de durabilir) ancak virüs bulaşmasın diye önlem için uygulamanızı öneriyorum. Sonra da istediğiniz yere yedeğini koyabilirsiniz. Sorun olursa da tekrar rar'dan çıkartıp kullanabilirsiniz.

BU ANLATIMLARDAN NE BENDEN NE DE MAXİCEP NEDE ALINYI YAPTIGIM SITE BU VE BUNA BENZER ANLATIMLARLA SORUMLU TUTULAMAZ AKSİNE TÜM SORUMLULUK TAMAMEN SİZE AİT OLUP CİHAZDA DOĞACAK HASARLARI DA YİNE SİZE AİT OLACAKTIR (EN KÖTÜ İHTİMALLE SOFTBRİCK YAPARSINIZ ZATEN)

Alıntı yaptıgımı belirttim alıntı yaptıgım sıteyı belırtmem lazım mı bılmıyorum .

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler

KubilayBzk

KubilayBzk

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim adminim yardimci olabildiysem ne mutlu bana
Baska bir yöntemle tekrar gelicem :)