Samsung Galaxy Gio "Servis Yok" yazısı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sansar775

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Gio "Servis Yok" yazısı
Öncelikle iyi günler arkadaşlar.. Dün 2. el telefon satan bir telefoncudan Samsung Galaxy Gio aldım.Ama sim kartımı taktığımda servis yok yazısı çıkıyor.İnternetten araştırdım IMEI numaramı felan öğrendim "Bu numara başka cihazlara kopyalanmıştır yazıyor".Ve batarya nın altındaki numara ile kod ile öğrenilen IMEI numarası aynı değil.Batarya nın altındaki ni denedim böyle bir IMEI numarası yoktur yazısı çıktı.Cihaz yurt dışından gelmiş telefoncuya.Hattım AVEA ama sorun neyden kaynaklanıyor bilmiyorum.Telefonun kendi ayarlarından mobil ağlara TR AVEA seçiyorum seçilemiyor diyor.Cihazda simkart kilidi olabilir mi ? Varsa bunu nasıl kırcağım? Denemediğim şey kalmadı başka bir hat taktım onda "Servis yok" yerini Yalnız acil aramalar yazıyor sorun kartta mı ki ? Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum İyi günler....

Sarangni

Sarangni

Üye
Telefoncuya geri ver. Bu sizin çözebileceğiniz bir sorun değil.

sansar775

Üye
    Konu Sahibi
Telefonculara felan göstersem onlarda çözemez mı ?

şeyhülislam

Üye
sen bişey yapamazsın telefoncuya geri ver

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Senin telefonunun Seri numarasını ( IMEI ) başka bir alete kopyalamışlar geri götür adam baksın.

sansar775

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar şimdi AVM lerdeki gsm operatörlerine gittim kaydını yapmamışsınız dediler telelfonu açtırmalısınız dediler ama o da 100 tl imiş bu yüzden telefonu adama geri vermeyi düşünüyorum.Yardımlarınız için teşekkürler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...