Samsung Galaxy Ace Şarj sorunu...!!!

Sponsorlu Bağlantılar

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Ace Şarj sorunu...!!!
Arkadaşlar son 5-6 gün olmaya başladı... Önceden de vardı fakat sonra daha olmadı ama şimdi yine başladı... :(
Telefonumdaki uygulamalar :
Hill Climb Racing ( oyun )
Jetpack Joyride ( oyun )
Sporos ( oyun )
Facebook Lite ( sosyal medya )
Androzip ( program )
Uygulama Paylaş ( program )
telefonumu fazla kullanmıyorum. fakat saat 15.00 da işe gidiyorum.( şarjı full dü ) saat 19.30 da geliyorum şarjı yok.. :(
Telefonumu bilgisayardan şarj ediyorum. Acaba sorun bu mu ?
Not : Telefonun bataryası 1100 mAh az ama önceden kalıyordu. Örneğin; telefonu %60 bırakıyorsam geldiğimde en fazla %59 58 oluodu...
Ayarlar/Uygulamalar/Pil kullanımı bölümünde şöyle yazıyor :
Hücre Askıda %59
Telefon Boşta %45
Ekran %5
Wi-Fi %4
Wi-Fi yi fazla açmıyorum genelde ev olduğum zaman ama bakmıyorum genelde sınavlarım var onlara çalışıyorum evde olduğum zaman...
Ekrana gelince parlaklık en düşük ve zaman aşımı 15 saniye...
YARDIMCI OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER... :) :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Arkadaşlar son 5-6 gün olmaya başladı... Önceden de vardı fakat sonra daha olmadı ama şimdi yine başladı... :(
Telefonumdaki uygulamalar :
Hill Climb Racing ( oyun )
Jetpack Joyride ( oyun )
Sporos ( oyun )
Facebook Lite ( sosyal medya )
Androzip ( program )
Uygulama Paylaş ( program )
telefonumu fazla kullanmıyorum. fakat saat 15.00 da işe gidiyorum.( şarjı fu ll dü ) saat 19.30 da geliyorum şarjı yok.. :(
Telefonumu bilgisayardan şarj ediyorum. Acaba sorun bu mu ?
Not : Telefonun bataryası 1100 mAh az ama önceden kalıyordu. Örneğin; telefonu %60 bırakıyorsam geldiğimde en fazla %59 58 oluodu...
Ayarlar/Uygulamalar/Pil kullanımı bölümünde şöyle yazıyor :
Hücre Askıda %59
Telefon Boşta %45
Ekran %5
Wi-Fi %4
Wi-Fi yi fazla açmıyorum genelde ev olduğum zaman ama bakmıyorum genelde sınavlarım var onlara çalışıyorum evde olduğum zaman...
Ekrana gelince parlaklık en düşük ve zaman aşımı 15 saniye...
YARDIMCI OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER... :) :)
muhtemelen arkadan çalışan bi uygulamanız var

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ben Bu Tür Durumlarda Devamli Senkronize Halde Olabilecek Uygulamaları Tespit Edip Açılışta Ben Açmadiğim sürece Açılmamalarını Sağlarım 2.si Kullanmadıklarımı Yüklemem Setupu Durur Ama TElefonda Acil Lazım Olursa Yüklerim Normalde Orjinal Yazılımda C Deki Boş Alan 350 MB İken Şimdi 700 MBden Aşağiya Düşmüyor Aylık Yazılım Atıyorum MEsela Komple Cihaz Temizleniyor +64 GB Kart Kullanıyorum Bitse Benimki Biter :) Arkadaşin Dediği Gibi ya Arka Planda Çok Uygulama Var Yada Artık Yazılım Güncelleme Zamanın Gelmişte Geçiyor Telefon Nefes Almak İstiyordur :) En Basitinden Whatsapp Bile Mobil Veri Kapalıykende Açıkkende DEvamli Nete Bağlanmaya Çalişir Çevrimiçi Olup MEsajların Düşmesini Sağlar Bu Bile Telefonun Şarjini Etkiler .pek Nandroidlerden Anlamam Ama Bildiğim Kadarıyla Ekran En Çok Pili TÜketmesi Gerekiyor Diye Biliyorum.Ekran Parlaklığıda Çok Fark Etmiyor Bence Çok Acil Telefon Lazımsa Kıs Ama Onun Haricinde Ben Asla En Düşük Parlaklıkta Kullanmam Cihazi Devamli En Sondadır Sadeec Akşamları Kısarım Yatarken Gözlerimi Ağrıttığı İçin :)

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Ben Bu Tür Durumlarda Devamli Senkronize Halde Olabilecek Uygulamaları Tespit Edip Açılışta Ben Açmadiğim sürece Açılmamalarını Sağlarım 2.si Kullanmadıklarımı Yüklemem Setupu Durur Ama TElefonda Acil Lazım Olursa Yüklerim Normalde Orjinal Yazılımda C Deki Boş Alan 350 MB İken Şimdi 700 MBden Aşağiya Düşmüyor Aylık Yazılım Atıyorum MEsela Komple Cihaz Temizleniyor +64 GB Kart Kullanıyorum Bitse Benimki Biter :) Arkadaşin Dediği Gibi ya Arka Planda Çok Uygulama Var Yada Artık Yazılım Güncelleme Zamanın Gelmişte Geçiyor Telefon Nefes Almak İstiyordur :) En Basitinden Whatsapp Bile Mobil Veri Kapalıykende Açıkkende DEvamli Nete Bağlanmaya Çalişir Çevrimiçi Olup MEsajların Düşmesini Sağlar Bu Bile Telefonun Şarjini Etkiler .pek Nandroidlerden Anlamam Ama Bildiğim Kadarıyla Ekran En Çok Pili TÜketmesi Gerekiyor Diye Biliyorum.Ekran Parlaklığıda Çok Fark Etmiyor Bence Çok Acil Telefon Lazımsa Kıs Ama Onun Haricinde Ben Asla En Düşük Parlaklıkta Kullanmam Cihazi Devamli En Sondadır Sadeec Akşamları Kısarım Yatarken Gözlerimi Ağrıttığı İçin :)
Senkronizeye baktım otomatik senkronize açık kapatmam lazımmı ? şarj yerse kapatacam... :)
Ha birde yazılım derken telefonu aldığımdan beri yazılım atmaya çalışıyorum ama kullanılabilir yazılım yok diyor... :)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Senkronizeye baktım otomatik senkronize açık kapatmam lazımmı ? şarj yerse kapatacam... :)
Ha birde yazılım derken telefonu aldığımdan beri yazılım atmaya çalışıyorum ama kullanılabilir yazılım yok diyor... :)
Kapatacağin Şeylere Dikkat Et Ben Kamerayi Açılışta Kapattım Bu Seferde Kamerayı Açmaya Kalkınca 5 Sn den Fazla bekliyorum Açılması İçin Öbür TÜrlü AÇık Olunca 1 2 Snde Açılıyor.Mesela Benim SYMBİAN S^3 Cihazima Dead Flash Atıyorsun Nasl Telefonu Servise Veriyorsunda Sana Yeni Yazılım Güncelleme Olmasada Aynı Sürümü Silbaştan Kurup Gönderiyorlarya Telefon İlk Aldığın Gibi Oluyor Sende Androidlerde Nasıl Oluyorsa Öyle Yap Yazılımı Sİl Baştan Kur Fabrika Ayarlarına Dönme Gereksiz Öyle Temizlenmiyor Bence.

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl tespit edeceğim onu anlamadım... Onu anlasam çözerim belkide sorunu... :)
Ve bu dediğin Dead Flash galaxy ace için geçerlimi... ?

mrzstyl

mrzstyl

Üye
belki de batarya problemlidir ? :hmmm

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
sanmam telefon sıfır 2 3 yıl garantili fakat telefon garanti dışı... :) :D
Root attım telefona :D
Telefonum 2 3 kere brick oldu odin ile orjinal rom attım..
farklı bir rom atmaya çalışırken hata oldu... :D :D :D :ehe:ehe

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
sanmam telefon sıfır 2 3 yıl garantili fakat telefon garanti dışı... :) :D
Root attım telefona :D
Telefonum 2 3 kere brick oldu odin ile orjinal rom attım..
farklı bir rom atmaya çalışırken hata oldu... :D :D :D :ehe:ehe
Batarya 2 Yılı Çıkartmaya Bilir 1 Senelik İse Bişeyi Yokturda.Dead Flash Olayı Sende Olmaz Roottan Dönüşte Orjinal Romu Ne İle Yükledin Yüklediğinde İlk Aldığın Gibi Olmadımı İşte Öyle Oluyordur Benim Cihazda Mobil Veri Açıkken Tüm Uygulamalar Bağlansın Hepsini Teker Teker Gösterir Senin Cihazda Varmı Bilmem Neti Aç İnternet Kullanmayan Bişey Olmasın Nete Girmez Sizin Cihazlar Girer Ama Demek İstediğim Nete Bağlanmak İsteyen Uygulamalar Genellikle Şarj Yer

OsmanNm

Üye
selam arkadaşlar çin malı iphone 4 j8 bataryasını bulmakta güçlük çeken arkadaşlar yorum atsınlar yardımcı olayım :D

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Batarya 2 Yılı Çıkartmaya Bilir 1 Senelik İse Bişeyi Yokturda.Dead Flash Olayı Sende Olmaz Roottan Dönüşte Orjinal Romu Ne İle Yükledin Yüklediğinde İlk Aldığın Gibi Olmadımı İşte Öyle Oluyordur Benim Cihazda Mobil Veri Açıkken Tüm Uygulamalar Bağlansın Hepsini Teker Teker Gösterir Senin Cihazda Varmı Bilmem Neti Aç İnternet Kullanmayan Bişey Olmasın Nete Girmez Sizin Cihazlar Girer Ama Demek İstediğim Nete Bağlanmak İsteyen Uygulamalar Genellikle Şarj Yer
Orjinal Romu odin ile yükledim

• Beğen
falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Anlamadım NE Zaman?
Odin Multi Downloader : Rom atmak için yapılmış bir programdır...
Bir muti downloader vardır birde normal odin. Odin Multi Downloader v4.38 kullanıyorum...
Ve gelelim zaman sorusuna gelince 2 veya 3 ay önce attım en son... :)
Her telefonun odin i farklı diye biliyorum... :)
NOT : Telefon Android olacak... :)
SORUNUMU ÇÖZDÜM.... :D BU SORUNU YAŞAYANLAR İÇİN ANLATIYORUM:
AYARLAR/HESAPLAR VE SENKR./OTOMATİK SENKRONİZEYİ KAPATIN FAKAT ARKAPLAN VERİSİ AÇIK OLMAK ZORUNDA ÇÜNKÜ KAPALI OLURSA GOOGLE PLAY'A GİRİLEMEZ... :D :D

DarkredBlue61 SAĞOLSUN O SÖYLEMESEYD AKLIMA GELMEYECEKTİ TEŞEKKÜR EDERİM... :)

• Beğen

Üst Alt