Samsung Galaxy A5 2016 Kasma ve Takılma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy A5 2016 Kasma ve Takılma Sorunu
Merhabalar kolay gelsin.Ben Galaxy A5 Honkong sürümünü kullanmaktayım.Işlemci olarak Snapdragon 615 modeli kullanılmakta.Arayüz geçişlerinde ve bazı uygulamalardan çıkarken takılma, geçişlerde kasma yapıyor.Bu telefonun Exynos işlemcili modelini kullandım.Hiç böyle bir sıkıntısı yok.Işletim sistemi olarak Android 5.1.1 kullanmaktayım.Telefonun ram kullanımı normal bu arada.Acaba benim sorunum işlemciden dolayı mı böyle takılma ve kasma yapıyor? Şimdiden teşekkür ederim.

byAndroid

byAndroid

Üye
Evet hocam bende duydum öyle bişeyler. İşlemci yetmiyormuş cihaza.

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Çekirdeklere bakıldığında snapdragon un 4 çekirdeği 1.2 ghz 4 çekirdeği 1.5 ghz de çalışıyor.Ama exynos işlemcinin 8 çekirdeğide 1.6 ghz max frekans ta çalışıyor.Web performansını bile etkiliyor.Android 5 kaynak tüketimi 6 ya göre biraz daha fazla imiş.6 ya yükseltmede yapamıyorum.Stock rom yok bu Honkong sürümüne.Sinir bozucu bir şey x8 çekirdekli işlemcinin böyle yapması.Brn bu telefonu ne yapabilirim daha yeni aldım.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Bende a5 2016 kullaniyorum cihazda arada bir ekranı açarken karıncalanma oluyor

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Ben islemciler arasindaki farktan diye dusunuyorum.Biri bunu yapmaz iken digeri boyle takilma ve kasmalara neden olabiliyor.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Bence de işlemciden kaynaklı, exynos um çalışma frekansı snapdragon dan daha yüksek, gerçi ilk aldığınızda böyle bir durum var mıydı? Eğer yoksa Kies ten sıfır rom flashlamak çözüm olabilir

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
bendede aynı arada bir can sıkıcı problemler çıkarıyo alıstık artık ne diyelim

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu ilk aldigimda 1 kac gun normal.Sonra uygulama yukledikce sorunlar artiyor.Bende gelistirici moddan efektleri kapadim.2 boyutlu uygulamalar icin gpu kulllanimini actim.Ilkine gore telefon rahatladi.Boyle kullaniyorum.Idare edecegim artik.
bendede aynı arada bir can sıkıcı problemler çıkarıyo alıstık artık ne diyelim
Senin telefonun tam modeli nedir arkadasim? Snapdragon lu mu yoksa Exynoss lu olani mi ?

zencibitc

zencibitc

Üye
format atıpNova launcher kurup gereksiz herşeyi devre dışı bırakıp bu sorunun biraz önüne geçebilirsin.

MaxipmaN

Üye
Full hd icin islemci komik olmus. Ama asiri kasma olmamali en fazla oyun performansi tatmin etmez.

MaxipmaN

Üye
günceleme geldiyse 6.0.1 kur, a3 kullanan arkadaşım memnun

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Android 5 genel olarak sorunlu , bazı hatalar var 6 çıktıysa 6 kurun

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Ülke farklı olduğu için birşey demek zor özellikler rom vs farklı olabiliyor tr romu atın diycem işlemciler farklı sorun yapar beklemek tek çözüm gibi duruyor

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
bende cok fazla takılma ve gecikme yasamadım sadece ekranda karıncanlanma bide kiliti actıgımda ekran yerine telefon arama tusları çıkıyor bide kısayollarda canımı sıkıyor bunlardan baska bi sorun yasamadım

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Ülke farklı olduğu için birşey demek zor özellikler rom vs farklı olabiliyor tr romu atın diycem işlemciler farklı sorun yapar beklemek tek çözüm gibi duruyor
Aynen zaten su anda ROM yok bekliyoruz.
bende cok fazla takılma ve gecikme yasamadım sadece ekranda karıncanlanma bide kiliti actıgımda ekran yerine telefon arama tusları çıkıyor bide kısayollarda canımı sıkıyor bunlardan baska bi sorun
bende cok fazla takılma ve gecikme yasamadım sadece ekranda karıncanlanma bide kiliti actıgımda ekran yerine telefon arama tusları çıkıyor bide kısayollarda canımı sıkıyor bunlardan baska bi sorun yasamadım
ekran daha sonra size daha fazla soruna neden olmasin.Isterseniz garantiye gonderip inceletebilirsiniz.

Üst Alt