Şampiyonu yenen Kasımpaşa kümede kalsın!/Osman Tanburacı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kurt bey

kurt bey

Üye
    Konu Sahibi
Şampiyonu yenen Kasımpaşa kümede kalsın!/Osman Tanburacı
Şampiyonu yenen Kasımpaşa kümede kalsın!
Olanlar oldu… Galatasaray şampiyon oldu. Geyikler tavan yaptı…
Her kafadan bir ses çıktı… Herkes nalıncı keseri gibi kendine yonttu!...
Fenerbahçeli hala şampiyonluğu Galatasaray’a kendisinin ikram ettiğini söylüyor;
Kezman penaltıyı kaçırmasaymış,
Volkan hata yapmasaymış,
Galatasaray’dan son dakikada gol yenmeseymiş,
Fenerbahçe şampiyonmuş…
Ölme eşeğim ölme yonca bitecek!

Aslında seviyorum böyle geyikleri.
Dedim, dedi güzel şeydir;
Fatih Tekke’nin elinde yükselen UEFA Kupası’nı görünce ben de diyorum ki;
Fatih Tekke Fener’de olsa UEFA Kupası’nı Fenerbahçe alırdı…
Gel de yanma!

Seydi, saydı ile olmaz!
Galatasaray gibi olur;
Yüreğin yetecek genç takım kuracak ve taviz vermeden şampiyonluğa koşacaksın.
Koşmayan aslara değil koşan gençlere rağbet edeceksin!
Ruh yaratacaksın; yani idmanda, soyunma odasında bedenden taşanlar mazinin başarılarıyla bütünleşecek… Ama mazinde de bir şeyler olacak…
Soyunma odalarında bir zamanlar; UEFA Kupası, Süper Kupa kaldıran ellerin olduğunu, ağları yırtan gollerin sahibi ayakların olduğunu, bazılarının hasret çektiği Türkiye Kupası’nı en çok kaldıranların sarı-kırmızı olduğunu, 70’lerde 3 sene, 90’larda 4 sene üst üste şampiyonlukların olduğunu hatırlayacaksın…Böyle bir ortamda ruh kendiliğinden bedene girer büyük bir sinerji doğar! Mühim olan o ortama sahip olmak ve onu hissetmektir.

N’aptı Ali Şen; eski defterleri açtı!
Baktı Galatasaray şampiyon, günün müziği de ‘Çıldırın… Çıldırın..’ Ali Bey, Fener’i avutmak Galatasaray’ın başarısını hasıraltı etmek için eski şampiyon hoca Rauch’u çağırıp yanına sarının yanındaki rengi belirsiz Selçuk Yula’yı, sonradan Fenerli olan Galatasaraylı defans oyuncusu Güngör’ü de alarak, derhal eskiye döndü… Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?
Yahu 30 sene geçmiş üzerinden…Galatasaray forması giymiş Selçuk Yula ve Güngör’le ne havası basıyorsun be Koca Başkan Ali Şen!... Fener’de başka başarı yok mu ki Rauch devrine gidiliyor…
Çağır Chelsea’yi gelsin; ‘bak bizim yenildiğimiz Chelsea final oynuyor’de!...
Ali Şen de onları tanımaz!...
Bunlar da; Galatasaray her mevsim UEFA Kupası dedikçe ‘nostalji yapmayın’diyen Fenerlilere duyurulur!

Ali Şen dayanamadı Zico’ya da çattı!
Aziz Bey’e de; At Zico’yu, al Mustafa Denizli’yi yoksa yönetime el koyarım mı demek istedi acaba?
Yetmedi;
Ali Şen, Roberto Carlos için de Real Madrid'deki gibi oynamadı buyurdu...
Hepsi doğru.
Bence bir tek şeyi eksik söyledi Ali Şen;
Gönderin Aziz Başkanı ben geliyorum,
Ali Şen Başkan Fenerbahçe şampiyon! demedi…

Faruk Süren de cuk oturttu!
Kalli gitti takım şampiyon oldu diyenlere Süren’in cevabı çok manidardı;
‘Kalli değil, Başkan Canaydın gitti Galatasaray şampiyon oldu!’
……………………………………
Doğru söze ne denir!
Adnan Polat’la sevgi geldi…
Galatasaray kaynaştı.
Baksanıza bütün başkanlar Fener maçındaydı…
Adnan Polat, Canaydın zamanı 6 sene süren kırgınlıkları ortadan kaldırırsa Galatasaray daha çoook şampiyon olur.
Süren aslan muhabbeti için de;
‘Ali Sami Yen'e bir de sarı-lacivert çember konmalıydı ki aslan içinden geçsin’ dedi.
‘Çemberi de sirklerdeki gibi alev alev yakmalıydılar’ dese tam not alacaktı felsefeden; çünkü Fener kaçan şampiyonluk sonrası zaten için için yanıyordu!

Eee ne demişler
"Barikayı hakikat, müsademeyi efkardan doğar’
Tez-antitez daima gerçekleri ortaya çıkartır. Fikir çatışmasıyla doğrular bulunur.
Bizim de mizah yoluyla yaptığımız odur.
Galatasaraylı hiç kaçırma koz senin elindeyken takıl Fenerbahçeliye… Tam zamanı ama nezaketini de elden bırakma!

Hıncal’ı da ben yalnız bırakamam!
Tez-anti tez denince aklıma Hıncal Uluç geldi… Bu işin piri üstadı Hıncal Uluç’tur. Herkesin ak dediğine kara demezse çatlar! Öyle prim yapar Hıncal, insanların ruh sağlığını bozaraktan…
Yine kalkmış Galatasaray’ın şampiyonluğu üzerine Galatasaray’ı kötülüyor.
Be Hıncal bırak insanlar sevinsin, daha şampiyonluğun ateşi sönmeden taraftarın zevkine limon sıkmasana!...
Galatasaraylılar Hıncal’a kızarken, Fenerbahçeliler de Hıncal’ı kutluyormuş!
Hıncal’ın dedikleri yapılsaymış Fener şampiyonmuş.
Burada durun. Hooop!
Galatasaray Hıncal’ın dediklerini yapmadığı için Şampiyon!

Ancak;
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendi sitesinden yayınladığı Hıncal deklarasyonuna da sonuna kadar karşıyım. Böyle ataklara karşı da bir medya mensubu olarak Hıncal’ı yalnız bırakamam!
İnsanları hatalarıyla yargılayabilirsiniz ama ‘Şerefsiz’likle itham etmek Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya yakışmaz!
Hıncal hiç maçlara gitmiyor ki…
Şeref Tribünü’ne hiç gitmiyor ki kimliği hakkında ‘şeref’ tartışması yapılsın!

Kazım Kanat küpeli kulakların çınlasın!
Yerli yabancı futbolcu tartışmasında yerliden yana olan sevgili dostum Kazım Kanat’a selamlarımı sarkıtıyorum, Filli Boya reklamında eşi Sevinç hanımefendi ile çevirdiği filme aldanmayın kanat birinci sınıf kılıbıktır! Evdeki odalar hep Sevinç hanımın tercihi renklerdir.
Neyse bu özel…
Kanat; Fenerbahçe’de 9 yabancı var o Türk takımı olmaktan çıktı kabilinden bir laf ediyor ve;
‘Eğer yabancı seyretmek istiyorsam neden Fener’i seyredeyim ben de gider Chelsea’yi seyrederim’ diyor…
Şapka!...
Kazım’ı işte bunun için severim.
Taşı gediğine koyar!

UEFA, Kasımpaşa’yı da düşün!
Sivasspor ligde 4. oldu… Çok üzüldüm. Gerçekten çok üzüldüm… ‘Üç büyükler’ hala yıkılamadığı için çok üzüldüm.
Beşiktaşlılar kızmasın ama; şu üçlü averajı inandırıcı ve geçerli bulmuyorum.
Neymiş; kendi aralarında oynadıkları maçlarda birbirine sağladıkları üstünlük sonucu falan….
Geçiniz!
O zaman Şampiyon Galatasaray’ı yenen Kasımpaşa da kümede kalsın!
Beşiktaş’ı yenen Rize de kümede kalsın!
Onları yeneni yenen Sıvas da ligde 2. olsun.
Nitekim UEFA bir ara Sıvas için kendi sıralamasında 3. dedi, sonradan 4.’lüğe düşürdü…
UEFA bile hesaplamada yanıldı…
Bu kadar hasas dengelerle sıralama olmaz!

Ancak;
Sıvasspor’un hocası Bülent Uygun’un da Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi 25 Nisan perşembe günü Fenerbahçe TV’ye yaptığı açıklamada; ‘derbide gönlüm Fenerbahçe’den yana’ demesi de pek hoş değil!
Aynı Bülent Uygun ligde son iki haftaya girilirken de bakın ne diyor; ‘kalan iki maçımızı da kazanmak istiyoruz. Bu haftaki maçın favorisi Galatasaray’
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!
Sıvasspor’un başındaki hoca Sıvas’tan çok etrafı düşünüyor, nasıl şampiyon olur Sıvasspor, bırakın şampiyonluğu nasıl 3. olur!
İşin doğrusu ya da ilahi tesadüf dediğin de işte şudur;
Kendi sahanda çok sevdiğin kardeş takımın Fenerbahçe’ye 1-4 yenilirsen UEFA ya katılmayı da işte böyle kendi elinle Beşiktaş’a verirsin…
Ayrıca Sıvasspor kendi sahasında üç büyüğe de yenildi!
Bülent Hoca daha konuşmaya devam etsin…

FANATİK’i protesto ediyorum
13 Mayıs günü Fanatik Gazetesi’nin verdiği Galatasaray posterini protesto ediyorum!
O poster değil;
Karikatür!
Galatasaray’la alay etmek isteyen bir karikatür!
Bütün gazetelerde dünya kadar mükemmel fotoğraf varken Fanatik’in Galatasaray posterini karikatür olarak vermesi hangi Fenerbahçeli’nin aklına geldi anlamadım!
Sen de nasıl izin verdin Necil Müdür onu da anlamadım!
Galatasaraylı gocunmuş, haberiniz olsun!

6’nın 6’nı üstüne getirdik!
1- 6 maç seyircisiz
2- 6 hafta hocasız
3- 6 yabancı bile oynatmadan
4- 6 puan fark
5- 6 gol averajı
6- 6'ncı Aziz Yıldırım şampiyonluğu

Bugünlük bu kadar hoşça kalınız…
Unutmayın;
"Barikayı hakikat, müsademeyi efkardan doğar’
Milli Takım’da bu yok işte!
İmparator tek başına karar veriyor…
Sezon boyu başarılı bir performans çizen Yıldız-Topuz Mehmetlerin yerine Aurelio Memet’i tercih ediyor.
Gocundum kere gücendim…

casus ismail

casus ismail

Üye
bencede

1980ece

1980ece

Üye
''6’nın 6’nı üstüne getirdik!'' BU GERÇEKTENDE TAM İSABET OLMUŞ

maynak çocuk

maynak çocuk

Üye
bencede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...