Yardım sAMOLED Adaptive Display Nasıl Aktif Ederim?

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
sAMOLED Adaptive Display Nasıl Aktif Ederim?
Video veya galeriden resim açınca dinamik mod aktif oluyor kısaca adaptive display özelliği açılıyor. Ben bu video izlerken ki açılan adaptive display özelliğini youtube'da ikende çalıştırmak istiyorum. Bir video uygulamasindan video açın birde youtubedan farkı göreceksiniz. Ayarlarda ki dinamik seçtim ama yine de bir videoda ki kadar olmuyor. Bunu sürekli veya sadece belirli uygulamalar için yapabilir miyin? Teşekkürler.

Son düzenleme:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
muhtemelen renkleri tanıyarak ona göre filtreler uyguladığı için
uygulamanın ona göre yazılması lazım
eğer youtube güncellenirse kullanabilirsiniz diye düşünüyorum

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
muhtemelen renkleri tanıyarak ona göre filtreler uyguladığı için
uygulamanın ona göre yazılması lazım
eğer youtube güncellenirse kullanabilirsiniz diye düşünüyorum
Güncelleme ile ilgisini anlamadım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Güncelleme ile ilgisini anlamadım.
bu özellik sadece samsungun video oynatıcısında çalışıyor
demekki ona göre hazırlanmış
eğer youtube da bu özelliği kullanabilmek için kendini güncellerse çalışır

• Beğen
Tepkiler: ghstr ve teknolojibaronu
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Üzücü... keşke daha fazla bilgi sahibi olsam.. Bu güzel teknolojyi değerlendirmeyi çok isterdim.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Aslında geliştiricilerin buna özel uygulama yapması lazım bence. Anlaşılan bu özellik kimsenin umurumda değil. Zaten adamlarda kota(akk) ve hız derdi yok indir gitsin.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Bunun yeni bjr yöntemini buldum pazar günü buraya yazacağım şimdi biraz ilgi çeksin diye bu dipnotu bırakmak istedim. Amoled hiç bu kadar güzel olmamıştı :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Samsung kendini düzeltti ama bu sefer androidin apple ı olma yolunda gidiyor o fiyatlar ne öyle

mTalk'tan gönderildi

Luck Star

Luck Star

Üye
Kalite ucuza alınmaz ama haklısınız Türkiye'de fiyatlar uçuyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
Aynı donanım neredeyse aynı performans xiaomi mi 5 çok daha ucuza satılıyor çin de keşke buralara da gelse hem arayüzü de saf android değil iosa benzetmişler

mTalk'tan gönderildi

Luck Star

Luck Star

Üye
Dediğim gibi ortada kalite denen bir faktör var. Donanım zaten 800 dolarlık bir cihazda yaklaşık 150 dolarlık bir kısmı oluşturuyor donanım pahalı değil zaten. Samsung koymasını bilir ips 1080p ekranı cihaza. İşlemci ram gibi anakart üzerinde bulunan parçaların yapımı ve toptan satın alımı çok ucuza geliyor firmalar bunu paylaşıyor zaten. Samsung'un servis ağı, müşteri hizmetler, destek ekibi, tasarımı ve parça kalitesi ile bu fiyat farkını ortaya koyuyor. Sadece donanım önemli olsaydı dediğiniz gibi herkes Xiaomi Mi5 alırdı. Getirtmek zor bir şey değil.

furyzer0

furyzer0

Üye
müşteri hizmeti ve desteği bilmem ama xiaominin de kasa kalitesi çok yüksek seramik kasa kullanmışlar benim kişisel görüşüm ama eğer mi5 türkiyede olsaydı samsunga pek bakmazdım

Sent from mTalk

Luck Star

Luck Star

Üye
Seramik kasa dediğin LG G3'ün arka kapağı işte. Malzeme ucuz ama hissi iyi. Ekranı 1080p ve küçük zaten arayüzü geliştirmelerine bile gerek yok 1080p çözünürlükte o canavar işlemci her türlü iyi performans verir. Kullanıcının işine yarayan uygulamaları da unutmamak lazım. Ben marka için değil ama amoled ekran için Samsung'u bırakmam artık. Arayüzü de düzeltti pili de. Kamera zaten çok iyi. Fiyat pahalı ama bunun sorumlusu Samsung değil.

furyzer0

furyzer0

Üye
aslında haklısın uzun yıllar amoled kullanmış birisi olarak ips kullanınca "bu da siyah mı ?!" diyor ama amoled panel üretimi çok ucuzlamış seneye büyük ihtimal iphone lar amoled olacak samsungdan 800 milyon panel satın almış ayrıca bir sürü marka da amolede geçecek gibi seneye

Luck Star

Luck Star

Üye
Keşke geçse keşke. Eskisi gibi değil beyaz renkler S7 serisiyle tam beyaz yakalandı sayılır. Amoled olmayan telefona ayrı gözle bakıyorum. Hele Sony'nin z ve z1 neydi öyle.

Apple alır da diğerleri alamaz gibime geliyor. Fazla alım yaptığı için vermiştir Samsung yoksa niye android cephesinde kendine rakip çıkarsın ki :)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Yöntemi bulmuştum unuttum yine acaba forumda bir yere yazmış mıydım diye sabahtan beri arıyorum.

Galaxy Note3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt